Barclaysi endine juht: suurpangad on sunnitud lähitulevikus pooled töökohad ära kaotama

Briti suurpanga endine tegevjuht Anthony Jenkins tõdes sel nädalal Londonis mõttekojas Chatham House peetud kõnes, et turule on jõudnud mitmeid uusi teenuseid, mis muudavad kogu maailma traditsioonilist pangandust sarnaselt nagu Uber on mõjunud globaalsele taksoärile, kirjutab Business Insider.

«Praeguseid turuosalisi varitseb risk muutuda ainult kapitali pakkuvateks ettevõteteks, mis tegutsevad väga kõrgel tasemel reguleeritud ning üsna madala kasumlikkusega keskkonnas. Tegemist on olukorraga, mida aktsionärid suure tõenäosusega ei taha taluda,» rääkis Jenkins.

Tema sõnul võib mitmete Uberi-sarnaste murranguliste teenuste turule tulek vähendada traditsiooniliste suurpankade töötajaskonda lausa poole võrra ning mõnedel tegevusaladel võib nende kasumlikkus kukkuda lausa 60 protsenti.

«Minu hinnangul on vaid vähestel suurpankadel julgust ja otsustavust, et selles uues keskkonnas olla võitjate seas,» ütles suvel Barclaysist lahkunud Jenkins, lisades, et uue laine finantstehnoloogia idufirmad nagu TransferWise, Lending Club, Funding Circle, Nutmeg ja Square suudavad turul tegutseda kiiremini, paremini ja odavamalt kui traditsioonilised pangad. See aga toob murrangulisi muutusi globaalsesse laenu- ja makseärisse ning finantshaldusesse.

Allikas Postimees.

Lisa kommentaar

Email again: