Tallinna korterite keskmine ruutmeetrihind langes kuuga 14%

Tallinna korterite keskmine ruutmeetrihind oli jaanuaris 14 protsenti odavam kui detsembris, näitavad maa-ameti esialgsed andmed. Kinnisvaraettevõtete hinnangul pole see aga märk suuremast langustrendist, vaid turu hooajaline eripära, mis suuremat pilti ei mõjuta.
Loe lisaks

Sauele planeeritakse uut elurajooni 1200 korteriga

Tallinnaga külgneva Saue valla keskusesse Saue linna kavandatakse ehitada uus elurajoon, kuhu ehitatakse 1200 korterit, investeeringu suuruseks on veerand miljardit eurot. Valla pikem plaan on Saue linn kokku kasvatada Tallinna piiril asuva Laagriga.
Loe lisaks

Pank soovitab: kuidas arvutada, millises hinnaklassis kodu endale valida

Esimese kodu ost on enamike inimeste jaoks suurim rahaline otsus, mille nad langetama peavad ning enamasti on üks peamisi küsimusi selle juures - kui kallist elamispinda endale lubada. Luminori Eesti jaepanganduse juht Tanel Rebane jagab nõuandeid, kuidas kerge vaevaga välja arvutada, millises hinnaklassis kodu endale valida.
Luminor
Luminor                           FOTO: KRETEL KUUSK
Loe lisaks

Kuidas arvestada kinnisvara müümisel tulumaksu

Kinnisvara müümisel pole tarvis tulumaksu tasuda juhul, kui müüakse oma eluruum ning seda võib tulumaksuvabalt teha iga kahe aasta tagant. Vähem teatakse aga seda, et kinnisvara müümisel kehtib tulumaksuvabastus ka muudel juhtudel, näiteks tagastatud vara või suvila müümisel.
Loe lisaks

Kodulaenu keskmine summa on kriisist hoolimata kasvanud

Kodulaenude taotlemine on kriisi algusega võrreldes hakanud taastuma, kuigi pangad on sissetulekuid hinnates tööga seonduvate riskide osas ettevaatlikumad. Keskmine taotletav laenusumma on aga eelnevate aastatega võrreldes pigem kasvanud.
Loe lisaks

Notariaalse kaugtõestamise võimalused laienevad kinnisvaratehingutele

Hiljaaegu käivitunud notariaalse kaugtõestamise võimalused laienevad oluliselt. Edaspidi on võimalik tõestada ka näiteks kinnisvaratehinguid üle videosilla, oma kodust või kontorist lahkumata. Kuigi esialgu oli uut lahendust kavas katsetada järk-järgult, siis koroonaviiruse leviku piiramiseks ning samas oluliste riiklike teenuste tagamiseks, otsustas Justiitsministeerium kiirendada kaugtõestuse rakendamist.
Loe lisaks

Mis saab, kui kinnisvara müügihind ja eksperthinnang ei klapi?

Inimesed tellivad eksperthinnanguid selleks, et saada pangast laenu kinnisvara tagatisel. Vähe on neid, kes enne vara müüma hakkamist konsulteerivad hindajatega või tellivad hinnangu eesmärgiga, et turul õige hinnaga sarnaste varadega konkureerida. Mõnikord kasutatakse hindajate abi ka varaliste vaidluste korral.
Loe lisaks

Tallinnasse tuleb uudne konteinerhotell

Veebruaris avab Balti Jaama Turu ja Telliskivi Loomelinnaku vahetus naabruses uksed Euroopas ainulaadne Konteinerhotell. Uus hotell on mõne aasta eest Tartusse unikaalse 5-tärni hosteli loonud Hektori järgmine omanäoline ettevõtmine.
Loe lisaks

Kuidas kujuneb kinnisvara hindamisel korteri turuväärtus?

Kinnisvara väärtuse puhul on kõige olulisem komponent asukoht: piirkonniti on hinnatase erinev. Kuidas kinnisvara hindamise protsess käib, mis kinnisvara hinda mõjutab ning kuidas omanik ise selle müügihinda kergitada saaks, räägib kutseline kinnisvarahindaja Kristi Sammal.
Loe lisaks

Kalamaja Volta kvartali tulevikuvisioon

Tallinna Volta kvartali detailplaneering näeb sellesse Põhja-Tallinna piirkonda ette hulga uusi hooneid, millest kõrgeimad on 14-korruselised. Avalikul väljapanekul sai planeering mitmeid ettepanekuid ja vastuväiteid, muu hulgas muretsevad naabruskonna elanikud selle üle, et kavandatavad hooned on liiga kõrged ning piirkonna liikluskoormus kasvab tunduvalt.
Loe lisaks

Suur ülevaade: kellele, milleks ja mis tingimustel pangad kodulaenu annavad

Ehkki maaklerid räägivad ehitisregistri korrastamise tähtaja lähenemise eel õudusjutte pankade karmistunud kodulaenutingimustest, kinnitavad pangad, et viimase paari-kolme aasta jooksul pole muutunud muu kui laenuintress. ERR teeb põhjaliku ülevaate pankade kodulaenu tingimustest: kellel ja millistel tingimustel on õigus taotleda, millist kinnisvara finantseeritakse ja mis põhjustel ära öeldakse.
Loe lisaks

Kinnisvaratehingute arv ja väärtus on langenud

Selle aasta teises kvartalis on kinnisvara ostu-müügitehingute arv aastases võrdluses langenud ligi kolm protsenti. Langenud on ka kinnisvaratehingute koguväärtus ja uute korteritega tehtud tehingute osakaal.
Loe lisaks

Eesti Pank: pangaskandaalid võivad laenamise kallimaks muuta

Eesti Panga hinnangul on Eesti pangandussektori finantsseis hea ja seda ohustavad riskid väikesed, ent lisandunud on riske seoses Põhjamaade pankade rahapesu skandaalidega, mis võib ka Eestis laenamise kallimaks muuta, märgib keskpank finantsstabiilsuses ülevaates.
Loe lisaks

Kuidas kujuneb kinnisvara hindamisel korteri turuväärtus?

Kinnisvara väärtuse puhul on kõige olulisem komponent asukoht: piirkonniti on hinnatase erinev. Kuidas kinnisvara hindamise protsess käib, mis kinnisvara hinda mõjutab ning kuidas omanik ise selle müügihinda kergitada saaks, räägib kutseline kinnisvarahindaja Kristi Sammal.
Loe lisaks

SEB: Mida oodata 2019. aastal majanduses?

Eelmise aasta lõpus puhkenud ärevus majanduse tuleviku suhtes on vähemasti aktsiaturgudel leevenenud. Teisalt on majanduskasv aeglustumas nii Eestis kui maailmas ja tulevikuplaanide tegemisel on mõistlik seda silmas pidada.
Loe lisaks

5 kõige raskemini müüdavat korterit

Hoogsa uusarendusturu valguses on vanemate korterite müümine muutunud keerukamaks. Et konkurentsis püsida, peab olema igas asjas täpne, sest nii kujuneb hind ning see on asi, mida meil kõige enam ostetakse.
Loe lisaks

Korteri- ja elamuturul on järelturg pöördunud langusesse

2018. aasta juunis tehti Eestis täpselt 2000 korteritehingut. Võrreldes maiga tehti 61 tehingut vähem kuid võrreldes möödunud aasta sama kuuga siiski 230 tehingut rohkem. Alates oktoobrist on tegemist olnud kiireima aastase turuaktiivsuse kasvutempoga, mis tänavu juunis küündis 13%-ni.
Loe lisaks

Eesti Pank ähvardab vähendada eluasemelaenu maksimumsummat

Peamine ettevõtlussektorist lähtuv risk Eesti finantsstabiilsusele on ehitus- ja kinnisvarasektori kiire kasv, avaldas Eesti Pank. Kasvu jahutamiseks ähvardab keskpank vähendada eluasemelaenu maksimumsummat ja nõuab kahelt kommertspangalt täiendavaid kapitalipuhvreid.
Loe lisaks

Üüriturg on üle kuumenemas

Ka kõige veendunumad optimistid on hakanud kinnitama. et kinnisvarahindade korrektsioon võib tulla, kirjutab Grand Kinnisvara juht Marek Kerna.
Loe lisaks

Intervjuu: mis kinnisvarasektoris praegu toimub?

Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi lahkab elamukinnisvara põletavaid teemasid ja selgitab, mis hinna üles ajab, kui palju kortereid ostetakse ning kuidas mõjutavad väikeinvestorit suured üürimajad.
Loe lisaks

Uus seadus paneb kõigile korteritele hüpoteegi korteriühistu kasuks.

Uuest aastast on kõik korterid koormatud seadusest tuleneva hüpoteegiga korteriühistu kasuks. Automaatselt, seaduse alusel, ilma kandeta kinnistusraamatusse. Jaanuaris jõustuv korteriomandi- ja korteriühistu seadus annab korteriühistutele oluliselt suuremad võimalused võlgnikest korteriomanike vastu nõuete maksmapanekuks – korteriühistu on seaduse abiga tõstetud hüpoteegipidaja staatusesse selliselt, et korteriühistul on korteri müügi korral eelisõigus osale müügihinnast.

Loe lisaks

Kinnisvara ostmine kohtutäiturilt

Kinnisvara sundvõõrandamise korral lõpeb eelmise omaniku õigus valdusele ning ta on kohustatud kinnisasja üle andma ehk välja kolima. Kui eelmine omanik keeldub seda tegemast, võib uue omaniku taotlusel alustada täitemenetlust.
Loe lisaks

Millal võib ehitustöid teha ilma projektita ja millisel juhul tuleb neid seadustada?

Tänasel päeval pole enam palju neid kortereid, mis asuvad 30 ja enam aastat tagasi ehitatud majades, kus pole planeeringut muudetud. Kas on siis muudatusi teinud endised omanikud või soovib muudatusi tegema hakata uus omanik. See, kas ehitustöid võib ilma projektita teha või tuleb need seadustada, sõltub planeeritavatest töödest. Ehitusseadustiku mõistes on kõikide tööde tegemise aluseks projekt, Ehitusseadustiku Lisa 1 määrab, millisel juhul on see vajalik esitada kohalikule omavalitsusele, et taotleda ehitusluba või esitada ehitusteatis.

Loe lisaks

Külmavärinad Rootsi eluasemeturul

Rootsi ülikuumaks kiskunud eluasemeturul on tunda esimesi köhatusi ja judinaid. Mõned vaatlejad arvavad, et käimas on kerge tervendav aadrilaskmine, ent on ka neid, kes kuulutavad kohe-kohe koputavat krahhi.
Loe lisaks

Kuidas kujuneb kinnisvara hindamisel korteri turuväärtus?

Kinnisvara väärtuse puhul on kõige olulisem komponent asukoht: piirkonniti on hinnatase erinev. Kuidas kinnisvara hindamise protsess käib, mis kinnisvara hinda mõjutab ning kuidas omanik ise selle müügihinda kergitada saaks, räägib kutseline kinnisvarahindaja Kristi Sammal.
Loe lisaks

10 viga, mida köögimööbli värvimisel tehakse

Värvitud köögimööbel on muutunud üha populaarsemaks. Seda ka põhjusel, et vaid värvikihiga on võimalik kogu köögile anda täiesti uus välimus ning tulemus on ka unikaalne. Samas tuleb selle tööga olla ka ettevaatlik, sest köögikappide värvimisel võimalik teha üsna palju vigu. Millised on siis peamised vead, mida tehakse?
Loe lisaks

Tallinna korteriturg on küllastunud

Veebruaris müüdi Tallinnas 678 korterit, mis on 10 protsenti vähem kui jaanuaris ning 2,7 protsenti madalam tase kui mullu samal perioodil, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti statistikat.
Loe lisaks

Õismäe elanikele unustati öelda, et nad elavad nüüd hoopis teisel tänaval

750 Õismäe elanikul on segadust kui palju. Häritud on näiteks suhtlus maksuameti, maanteeameti ja kinnisvarafirmadega. Tallinna linn otsustas aasta alguses muuta Ehitajate tee ääres asuva 18 kinnistu aadresse. Kui muudatus kaks kuud hiljem jõustus, olid endised ehitajateteelased hämmingus, sest neile jäeti ütlemata, et nende aastakümneid püsinud aadresse enam ei eksisteeri. KONTROLLI ALL POOL, KAS KA SINU AADRESS ON MUUTUNUD!
Loe lisaks

Mida arvesse võtta kodu valimisel?

Oma kodu otsides võivad sageli jääda märkamata varjatud kulud, mis tulevastel omanikel kohe pähe ei tulegi. Seetõttu on tark maja või korterit ostes mõelda läbi ka võimalikud tulevikustsenaariumid.

Loe lisaks

Kuidas aru saada, kas ostetava kinnisvara hind on õiglane?

Uue kodu otsimist alustatakse tavaliselt kinnisvaraportaalidest, kus saab määrata sobivad kriteeriumid, näiteks asukoha, hinna ja seisukorra. Kui aga korter või maja on leitud, kuidas siis aru saada, kas selle hind on õiglane või on veel tingimisruumi?
Loe lisaks

Madal tööpuudus ja kasvavad palgad soosivad laenuvõtmist

Aktiivne korteriturg on kandunud Tallinnast-Tartust maakondadesse. See on toonud eluasemelaenu võtjate sekka järjest uusi inimesi. 2016. aasta lõpul oli Eesti panga andmetel võetud 170 000 eluasemelaenu, mille kogujääk ulatus 6,66 miljardi euroni. Aastataguse ajaga võrreldes on eluasemelaenude arv kasvanud 2,1%.
Loe lisaks

Pelguranna hruštšovkade hinna järsk tõus

Olen viimastel kuudel eneselegi otseselt teadvustamata öelnud päris paljudele Pelguranna-huvilistele nõustamise käigus, et sellest saab Eesti kalleim hruštšovkade asum, kirjutab Uus Maa kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi oma Facebooki blogis.
Loe lisaks

Kas eluaseme ostuks ja laenu saamiseks on hea aeg?

Postimehe otsestuudios olid täna juhtivate kinnisvarfirmade eksperdid Peep Sooman ja Marina Hodus ning Swedbanki eluasemelaenude osakonna juht Anne Pärgma, selgitamaks hetkeolukorda kinnisvaraturul ja võimalusi eluasemelaenu saamiseks.
Loe lisaks

Korteri puudusi varjates võtab müüja suure riski

Kinnisvara müües tärkab omanikus mõnikord müügiguru, kes «kõva diili» nimel kodu plusse üle võimendab ja puudusi ostja eest lausa salata üritab. Praktikas kaevab müüja niiviisi aga endale lõksu, sest parim kaitse tulevaste probleemide eest on võimalikult palju infot anda.
Loe lisaks

7 põhjust, miks endale kinnisvara osta ei tasu

Väga sageli räägitakse kinnisvara omamise suurtest eelistest üürimise ees, kuid tugevaid miinusi kuigi tihti teemaks ei võeta. Ometi on need täiesti olemas. Miks siis on arukam mitte kunagi isiklikku kodu soetada? Vaatame järele.
Loe lisaks

Kus asub Tallinna kinnisvaraparadiis?

Eesti eluasemefond kulub kiiremini, kui me suudame uut juurde ehitada. Eesti ei ole valmis, Tallinn kindlasti mitte, kirjutab Endover Kinnisvara juhatuse liige Robert Laud.
Loe lisaks

Investorid ja üürnikud võtavad kuumenenud turult viimast

Kõige aktiivsem on üüriturg suviti. Tõeline kuumus algab enne jaanipäeva ja kestab septembri keskpaigani, kuid eelmisel aastal ei jahtunudki üüriturg maha, rääkis Uus Maa elamispindade osakonna juht Eve Soppe kinnisvarabüroo elajaliku kinnisvaraturu pressikonverentsil.
Loe lisaks

Kui kalli kodu võiks osta?

Soetatava kodu maksimaalsele hinnale paneb enamasti piiri ette koduostja kapital või tema püsisissetulek. Järgnevalt vaatame, kuidas võiks soetatava kodu väärtus suhestuda koduostja sissetulekusse ja laenuvõimesse.
Loe lisaks

Kuidas kujuneb korteri müügihind?

Maaklerid puutuvad igapäevaselt kokku küsimusega, millise hinnaga kinnisvara müüa? Tõsiasi on, et müüja ja ostja soovid üldiselt ei kattu. Kuidas määrata õiglast hinda on keeruline, sest erinevates piirkondades on turusituatsioon erinev – näiteks Ida-Eestis võivad hinnad 50 km raadiuses erineda 8-10 korda. Selle näiteks on Jõhvi ja Kohtla-Järve elamufond, kus kahe- või kolmetoalise korteri hind võib olla 4000-6000EUR. Seega on müüjatel keeruline mõista, kuidas kahetoaline korter Narvas, milles 7-8 aastat tagasi on tehtud korralik remont, ei ole väärt mitte 35 000, vaid ainult 28 000 eurot.
Loe lisaks

Rootsi ja Soome eluasemeturu riskid ähvardavad nakatada Eestit

Euroopa Liidu erikomisjon ESRB väljastas täna eluasemeturu suurte riskide tõttu hoiatuse kaheksale ELi liikmesriigile, nende seas Rootsi ja Soome. Eesti pääses napilt hoiatusest, kuid suurte naabrite eluasemeturgudel toimuv võib ESRB hinnangul levida kogu regiooni, sealhulgas Eestisse.
Loe lisaks

Balti kinnisvarakriisile joon alla

Rootsi Swedbank loodab, et saab järgmisel aastal lõpetada kinnisvarahaldusfirma Ektornet tegevuse, ütles selle juht Lars-Erik Danielsson Rootsi majandsulehele Dagens Industri.
Loe lisaks

Lasnamäest on saanud üks nõutumaid elupiirkondi Tallinnas

Koos Tallinna elanike arvuga on viimasel ajal kasvanud ka Lasnamäe elanike arv. See kajastub kinnisvaratehinguteski, mis on viimase aastaga 11 protsenti suurenenud. Sellest hoolimata on aga Lasnamägi üks neist Tallinna linnaosadest, kus valitseb alapakkumine.

Loe lisaks

Trendid Tallinna kinnisvaraturul

Kinnisvaraturu järjepideva kasvuga võib oodata uute piirkondade esilekerkimist, suurte investorite sidumist üürimajadega ja ühisrahastuse suurenemist.
Loe lisaks

Mis tingimustel saab võtta teise kodulaenu?

Kodulaenu tähtaeg on üldjuhul väga pikk ning aja jooksul võib tekkida vajadus eluaset vahetada või soetada lisaks teine korter, näiteks töö leidmisel teises linnas, investeerimiseks või kolimisel maalt linna väikesesse eraldi korterisse. Millega tuleb arvestada, kui on plaan taotleda lisaks teist eluasemelaenu?
Loe lisaks

Korter uusarenduses pole mõjukas investeering

“Investorina pole uusarendusest korteri ostmine koht, kus oleks lihtne raha teenida,” tõdeb investor ja “Rikkaks saamise õpiku” autor Jaak Roosaare. Ta lisab, et raha saab teenida hoopis kortereid arendades ja müües.
Loe lisaks

Põhja-Tallinnas napib häid väikeseid kortereid

Kui viimased aastad on Põhja-Tallinnas, kui väga populaarses elupiirkonnas olnud kõige nõutavamad suuremad perekorterid, siis nüüd on ihaldatumaks objektiks kujunenud väiksemad korterid, kirjutab Uus Maa Kinnisvarabüroo kutseline maakler Marina Hodus kinnisvarabüroo ajaveebis.
Loe lisaks

Kas kinnisvarabuum jätkub?

Kui palju kallinevad tänavu korterid ning kas kinnisvaraturu augustikuine aktiivsus jätkub ka järgmistel kuudel, selgub saatest Äripäev Eetris. Külas on Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman.
Loe lisaks

Kas kinnisvarasektorit ootab krahh?

Kinnisvarainvestor Peeter Pärtel räägib saates Äripäev Eetris, millal on oodata uut kinnisvarakrahhi, kuidas seda raha teenimiseks ära kasutada ning miks eelistab ta elukondlikku kinnisvara ärikinnisvarale.
Loe lisaks

Uus Maa turuülevaade 08-2016

Augustis sättis kinnisvaraturg end juba sügisesele lainele. Tehingute hulk taas kasvas ning hoogu sai ka uute korterite notariaalsete asjaõiguslepingute sõlmimine. Puhkusteperioodist väljatulek tähendab ka seda, et osalt suvel tehtud otsused said augustis ühekorraga vormistatud, mille tulemusel näiteks väikelinnades näeme päris suuri tehingutearvu kasve. Samas pole oodata, et kasv edaspidi jätkuks kui trend, pigem näeme tehinguaktiivsuses „lainetust“ – aeg-ajalt üles ja siis jälle alla.

Loe lisaks

Lasnamäe korterite hindades on liiga palju õhku

Lasnamäe tehingute arv tegi juulis jõnksu allapoole ja see tekitas kinnisvaraekspertides kohe huvi.

Kui autode turul Porschede müük väheneb, siis kergitavad vähesed kulmu, kuid kui Škoda Octavia või Volkswagen Golf enam hästi kaubaks ei lähe, siis on midagi lahti. Sama võib öelda kinnisvara kohta. Pindi Kinnisvara partneri Peep Soomani sõnul on Lasnamäe kinnisvaraturul toimuva hindamiseks väga hea indikaator. „Varad on seal tihti ühetaolised ja keskmisest odavamad. Lasnamäe kinnisvaraturu aktiivsus näitab hästi elanikkonna maksevõimet,” selgitas Sooman.

Loe lisaks

Eluasemelaenude keskmine intressimäär juulis tõusis

Ettevõtete ja majapidamiste laenu- ja liisinguportfell kasvas 2016. aasta juulis – nagu ka eelmistel kuudel – suhteliselt kiiresti, aasta võrdluses 5,3%. Kuuga suurenes laenude ja liisingute kogumaht peaaegu 100 miljoni euro võrra, 16,6 miljardi euroni, selgub Eesti Panga ökonomisti Mari Tamme analüüsist.
Loe lisaks

13 sammu uue üürikoduni – lihtsad nipid, aga mõned küsitavused

Portaal KV.EE on koostanud soovitused, mida pidada silmas omale üürikorteri otsingul ja õige korteri leidmisel. Mitmete üheselt mõistetavate punktide seas jäävad silma viimased – kuivõrd levinud on tänaseks üüriraha ametlikult maksmine ja selle pealt nõutud maksude tasumine või kas omanikud ikka aktsepteerivad üürniku rahvastikuregistri sissekannet üüritud pinnale?
Loe lisaks

KV.EE: Üürihindadel ei ole tõusuruumi

On saabunud sügisene üürihooaja tippaeg, mil üürikorterite nõudlus oluliselt suureneb. Nõudluse kõrval kasvab ka pakkumine ja see ei lase üürihindadel kerkida, leiab portaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon.
Loe lisaks

Kas 10 aastat paigal tammunud Eesti majandust ootab lähiajal uus krahh?

"Me saime eelmisegi kriisiga halvasti hakkama, sisuliselt kestab see edasi ja ega sellest pole midagi õpitud," kommenteeris Pealinnale Tartu Ülikooli majandusteooria dotsent Viktor Trasberg Eesti teise kvartali kõigest 0,6% suurust majanduskasvu. Eesti majandus on 10 aastat ehk masust saadik paigal tammunud. Nüüd aga ennustavad eksperdid juba uut suurt kriisi. 
Loe lisaks

Lasnamäe kinnisvaraturg kuivas juulis kokku

Tallinna ja tinglikult terve Eesti kinnisvaraturu tervise lakmuspaberiks peetud Lasnamäel langesid juulis järsult  nii hinnad kui tehingute arv.Kui terves Tallinnas tehingute arv tõusis, siis Lasnamäel, mis on elanike arvult Tallinna suurim linnaosa ning suurem ka Tartu linnast, langes juulis tehingute arv varasemalt 160-180 tehingult 141 tehingule. „Rohkem valmistab muret aga linnaosa keskmise ruutmeetri tehinguhinna langus ligi 1400 eurolt 1294 eurole,“ sõnas Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman.
Loe lisaks

Rõdul grillimise eest võib saada kuni 1200 eurot trahvi

Grillimine on suvel täiesti tavapärane nähtus, kuid leeki süüdates peaks alati olema teadlik lahtise tulega kaasnevatest riskidest. Uurisime Päästeameti käest, et mis võib kaasneda ridaelamu rõdul liha kärsatamisega ja mida peab ohutuse mõttes silmas pidama.
Loe lisaks

Poolaasta Tallinna korteriturul: kesklinn käib inimestele üle jõu

Esimesel poolaastal tegi Tallinna korteriturul suurima tõusu Haabersti, kus tehti aastataguse perioodiga võrreldes pea kolmandiku võrra rohkem kinnisvaratehinguid. Seevastu kahes kõige kallimas linnaosas Kesklinnas ja Pirital langes tehingute arv aastaga oluliselt, pisut on kukkunud ka keskmine hind, näitab Center Kinnisvara analüüs.
Loe lisaks

Statistika: korteritehingute kasv võtab hoo maha

Eesti korteriomanditehingute arv oli maa-ameti andmetel käesoleva aasta teises kvartalis 5204. Aastataguse ajaga võrreldes on tehingute arv kasvanud tagasihoidliku 2,2%. Nii võime öelda, et korteritehingute arv on tõusuhoo maha võtnud.
Loe lisaks

Liigne emotsioon ajab hinna kõrgeks

Pole saladus, et eksisteerivad üsna suured käärid kinnisvara pakkumis- ja tehinguhindade vahel, seega on enamasti põhjust kauplemiseks, kirjutab Arco Vara Tartu piirkonna juht Tarvo Tamme.
Loe lisaks

Koduost: kes ja kus saab endale uut kodu lubada?

BBC mullu valminud dokumentaalsarjas «Superrikkad ja meie» on vaatluse all ka kinnisvaraküsimused:  koduost, mis veel 1970ndatel oli tavalise briti jaoks reaalsus, on tänu superrikaste uusarendustele nihkunud kättesaamatusse kaugusse ning aastaks 2032. ollakse muutunud koduomanikest üürnikeks.
Loe lisaks

Viljar Arakas: edaspidi areneb pigem üüriturg

Kinnisvarasse investeerimisel tasub väljaüürimiseks osta võimalikult halvas seisukorras korter, sest renoveeritud korteri ostu- ja üürihinna suhe on kehvem, soovitab ärikinnisvara fondivalitseja EfTEN Capitali juht Viljar Arakas tänases Äripäevas ilmunud intervjuus.
Loe lisaks

Kinnisvaraturul tehingute arv kasvas, aga koguväärtus langes

Maikuus oli Eesti kinnisvaraturg aasta esimesest viiest kuust kõige aktiivsem. Maa-ameti tehingustatistika andmetel oli kogu Eesti kinnisvaratehingute arv võrreldes eelmise aasta maikuuga 11% kõrgem, analüüsis Maa-ameti tehinguandmeid Domus Kinnisvara analüütik Kadri Lest.
Loe lisaks

Eluruume on üle riigi müügis ligi 20 000

KV.EE pakkumiste indeks, mis näitab elamispindade müügipakkumiste arvu, on viimase poole aasta jooksul stabiliseerunud tasemel pisut üle 100 punkti. Pakkumiste arvu nii kõrgel tasemel püsimine on pannud pidurid peale pikale hinnatõusule.
Loe lisaks

Üüriturg saab endaga hakkama

Riiklikult toetatud üürikorterite rajamise programmi juures on unustatud heita pilk järjest paremini toimivale üüriturule. Üürituru puudumise demagoogilise retoorika juures on märkamata jäänud asjaolu, et üürituru trendid on positiivsed ja üüriturg saab endaga ise väga hästi hakkama, märgib kinnisvara- ja õigusbüroo Raid & Ko juht Andre Raid.
Loe lisaks

Korterite hinnavahe on kerkinud 70kordseks

Pealinna ja lähiümbruse korterite ruutmeetrihinnad kerkivad aina uutesse kõrgustesse - sama raha eest, millega saab Ida-Virumaal ühe- või kahetoalise korteri, saab Tallinna kesklinnas osta pool ruutmeetrit korteripinda, selgus maa-ameti ülevaatest.
Loe lisaks

Korralik korter üürile, nirum pigem müüki

Et maakohas ollakse rohkem valmis üürima korralikke kortereid, on nende üürihind ka oluliselt tõusnud, aga mida rohkem vajab korter remonti, seda rohkem eelistatakse seda osta. Kinnisvaraturu eestvedajaks peetakse ennekõike kohalikku omavalitsust.
Loe lisaks

Korter investeeringuks - millised on riskid?

Igaüks, kes Tallinna ja Tartu korterite üürihindadega kursis on, teab ilmselt, et neid saab iseloomustada ühe märksõnaga - laes, tipus, hirmkõrged. See on paljudes peades pannud tiirlema mõtted, et kinnisvaraga teenida (või vähemalt pensionipõlve kindlustada) peaks olema vaat et riskivaba ettevõtmine. Päris nii see siiski pole, kirjutab Center Kinnisvara juhatuse liige Christian Ayrer.
Loe lisaks

Linn tõstab kroonilised võlglased üürikorteritest välja

Mullu võlgnesid Tallinna linnale kuuluvates ruumides resideerivad puuküürnikud linnale 279 097 eurot, sealhulgas oli pikaajaline võlg 179 364 eurot. Abilinnapea Eha Võrgu sõnul on võlglaste aktiivne väljatõstmine pannud üürnikke mõistma üüri maksmise vajalikkust.
Loe lisaks

Kinnisvara läheb järjest kiiremini kaubaks

Viimastel nädalatel on hüppeliselt kasvanud eraisikute poolt kinnisvaraportaali KV.EE lisatud kinnisvarakuulutuste arv. Lühenenud on ka kuulutamise aeg, mis näitab, et objektid lähevad kiiremini kaubaks.
Loe lisaks

Ülepakkumine üüriturul annab võimu üürnikele

Tallinna üürihinnad pole viimasel kahel aastal märkimisväärselt kasvanud ning on tõenäoline, et hakkame nägema korrektsiooni, sest nn lagi on igas mõttes käes, kirjutab Uus Maa Kinnisvarabüroo kutseline maakler Kristina Sõmerik.
Loe lisaks

Eestis puudub kinnisvaraturg?

Ettevõtlusminister Liisa Oviiri juhtimisel majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi läbi viidud uuring, mis kaardistab Eesti elanike suhtumist eluasemesse, tekitab vastasleere. Probleem on olemas, aga lahenduskäike nähakse erinevalt.
Loe lisaks

Pindi Kinnisvara: Tallinnas ja Tartus ei ole üürihindade drastilist kukkumist karta

Eesti kodumajapidamiste hoiustejääk on kasvanud enneolematule kogusele - kokku on rahval raha kõrvale pandud ligi 5,9 miljardi euro jagu, mille kontodel hoidmine on muutunud mõttetuks. Järjest suurem hulk inimesi investeerib selle raha korterisisse, mida tulu eesmärgil välja üürida. Tallinas ja Tartus ei ole üürihindade drastilist kukkumist karta, kinnitab Pindi Kinnisvara tegevjuht Lauri Tabur.
Loe lisaks

Ülevaade Tartu korteriturust

Tartu linnas toimus 2016. aasta esimeses kvartalis 319 korteritehingut, mida on 16,1% vähem kui eelmisel aastal samal ajal. Tartu korteri keskmine ruutmeetrihind muutus aastaga vaid 0,5%, kasvades märtsis 1 211 eurole. Tartus ulatus korteri keskmine hind 63 160 euroni, vahendab Arco Vara Maa-ameti statistikat.
Loe lisaks

17 protsenti 18-30-aastastest noortest on võtnud kodulaenu

18-30-aastastest noortest, kes on vanematekodust välja kolinud, elab 51% isiklikul eluasemel ja 45% üürikorteris. Oma kodu omanikuks olemist peetakse väga tähtsaks: 23% noortest kogub raha oma kodu sissemakseks ning 17% on võtnud kodulaenu, selgus Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse uuringust.
Loe lisaks

Kuidas vabaneda libamaakleri libakuulutusest?

Kui tippmaaklerid on kompetentsed, laia silmaringiga ja vastutustundlikud, siis paraku esineb ka vastupidiseid näiteid. Kinnisvarauudised.ee kontrollis leitud vihjet ja on sunnitud tõdema, et süüdistusi võimalik petuskeemitaja omaks ei võta.
Loe lisaks

Üks elukoht kahe aasta jooksul

Ilmselt oled kuulnud väidet, et enne kodu müümist tuleb seal tulumaksu tasumise vältimiseks elada vähemalt 2 aastat? See väide ei sisalda terviktõde, vahendab Notarite Koja ametlik FB lehekülg NotarBook.
Loe lisaks

Tallinnas üürikorterite puudus ei ähvarda

Tallinna üürikorterite pakkumiste arv on Eesti suurimas kinnisvaraportaalis kv.ee löönud viimase viie aasta rekordi. See on aga pannud üürihindade senisele kiirele ja järjepidevale tõusule piduri, vahendab portaal.
Loe lisaks

Spetsialist: kes üldse vajab Rail Balticut?

Vaatamata aktiivsele suhtlemisele väliskaubandus- ja logistikaringkondade esindajatega pole õnnestunud kuulda ega lugeda ühtegi argumenteeritud arvamust selle kohta, kuidas uus Rail Baltic Eesti ärivaldkonnale kasu tooma hakkab, ütleb logistikaspetsialist Illimar Paul.
Loe lisaks

Uusarenduse ostjalt nõutakse hindamisakti

Uus võlaõigusseadus kohustab kodulaenulepingutesse märkima ka tagatisvara väärtuse ning see on suunanud pangad hindamisaktide nõude suunas ka uusarenduste ostjaid. Arendajaid tabas nõue ootamatult ning nad peavad seda tarbetuks aja- ja rahakuluks.
Loe lisaks

EKP pankuritele: lõpetage vingumine

Euroopa Keskpanga (EKP) juhtiv järelevalvaja andis vastulöögi pankade pahandamisele negatiivsete intressimäärade pärast, mis kahjustavat kasumlikkust. Laenuandjad tõstku efektiivsust, soovitas Danièle Nouy.
Loe lisaks

Supergraafikat toetav projekt on avatud

Alates eilsest, 15. märtsist saavad Tallinna linna territooriumil asuvad korteriühistud esitada taotlusi projektis „Fassaadid korda“ osalemiseks, mis lubab seintele ilmestava supergraafika.
Loe lisaks

Maakler: sakslased on küll pururikkad, aga kodu nad ei oma

Domus Kinnisrava kutseline maakler Arvo Kreegipuu märgib, et kuigi kinnisvara omanikule on põhjust mõningatel juhtudel kaasa tunda, toob kinnisvara samal ajal omanikule rohkem siiski kasu. Suurimat rõõmu valmistab Kreegipuule asjaolu, et erinevalt rikastest sakslastest on meie inimestest suures osas ise oma kodu omanikud.
Loe lisaks

Neivelt: Mitmed märgid viitavad murrangulisele ajale

Neljapäevase Euroopa Keskpanga otsuse järel tuli kuidagi tuttav tunne. Raha trükitakse juurde summades , mida keegi ammu enam ei hooma. Samas räägitakse suure nominaaliga rahatähtede käibelt äravõtmisest. Neid otsuseid tehakse meist kaugel pealinnas. Eestis kütab kirgi võimalik fosforiidi kaevandamine. Aasta ei ole 1988 või 1990 vaid on 2016. Aga sarnasusi on liiga palju. Võib-olla elame praegu ka mingis murrangulises perioodis?
Loe lisaks

Uutes majades koguvad populaarsust pisemad kolmetoalised korterid

Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi kirjutab Facebookis, et populaarseks on saamas väiksemad, alla 60 ruutmeetrise üldpinnaga kolmetoalised korterid uutes majades. «Neid hakati pakkuma möödunud aastal paaris üksikus elamus, kuid positiivse kogemuse najal on selliseid kortereid turule toodud aina enam,» kirjutab ta.
Loe lisaks

Analüütik: paneelikad ei kao koduostude seast kuhugi

«Sovetiaegsed paneelelamud on meie elamufondist suur osa, mis kuhugi ei kao, millest me ei saa üle ega ümber. Seda vabadust, et nõukogudeaegne paneelelamu koduostu sihtmärkide seast välistada saavad endale lubada vähesed,» leiab Kinnisvarakooli analüütik Tõnu Toompark.
Loe lisaks

Suurlinnas ostetakse esimene oma kodu ka viiekümneselt

New York Times kirjutab kinnisvaraostjatest, kes otsustavad esimese päris oma kodu osta alles pärast viiekümnendat eluaastat. Enamus neist otsustab päris oma kodu ostu kasuks, sest aastatepikkune üürimine ja üürileandja kapriisidest sõltumine oli ära tüüdanud.
Loe lisaks

Lugeja küsib: mida tähendab hoone kasutusluba ja kuidas selle taotlemine käib?

Lugeja palus, et selgitaksime uuest ehitusseadusest lähtuvalt, mida tähendab hoone kasutusluba, milliste hoonete omanikud peavad seda taotlema ja kuidas see protseduur välja näeb. «Kas tõesti peab selle saamiseks olema ette näidatata ka korstnapühkimise akt ja prügiveoleping, nagu ma mõnelt inimeselt kuulnud olen?» soovis lugeja selgtust.
Loe lisaks

Üürin korteri ... oma vanematelt

Soodsat elamispinda on tööelu alustaval noorel New Yorgis küllalt raske leida, mistap on jõukamad vanemad leidnud uue lahenduse: nad ostavad korteri ja üürivad selle soodsatel tingimustel oma järeltulijatele, kirjutab New York Times.
Loe lisaks

Peeter Koppel: ohtlik jahenemine globaalses kaubavahetuses

Globaalne kaubavahetus on pehmelt öeldes korralikult jahenenud. Jahenenud allapoole taset, mida me nägime finantskriisi ajal (2008-2009), kui paljultki arvati, et nüüd järgnebki tsivilisatsiooni lõpp või vähemalt deflatsiooniline tuumatalv, kirjutab arvamusportaali kolumnist Peeter Koppel.
Loe lisaks

Tartu korteritel hinnatõusuks ruumi ei ole

Käesoleva aasta kinnisvaraturgu prognoositakse üldiselt rahulikuks ja tegusaks ehk siis suuremate muutusteta. Siiski tuleb turuosalistel teatud trendidega arvestada, kirjutab Arco Vara Tartu piirkonna maakler Janika Toots.
Loe lisaks

Euroopa kinnisvaratrendid 2016

Tänavu on Euroopa kinnisvaraturul oodata põhjapanevaid muutusi, sest sektor üritab kohaneda tehnoloogia arengu, demograafiliste ja sotsiaalsete muutuste ning kiire linnastumisega.
Loe lisaks

Mis ei meeldi kinnisvaraostjale?

Kui naljaga pooleks välja pakkuda üks universaalne kinnisvara ostu mõjutav faktor, mis ühelegi kliendile ei meeldi, siis on see hind. Kummalisel kombel ei soovi keegi objekti eest küsitavat hinda maksta, vaid eeldatakse, et alati on kauplemisruumi, kirjutab Arco Vara Pärnu piirkonna kutseline vanemmaakler Sirje Savvest.
Loe lisaks

Lasnamäele rajatakse Tallink Tennisekeskus

27. jaanuaril 2016 jõustus AS Merko Ehitus kontserni kuuluva 100%lise tütarettevõtte AS Merko Ehitus Eesti ja Inf Maja OÜ vahel sõlmitud projekteerimis- ja ehitusleping Tallink Tennisekeskuse esimese ehitusjärjekorra tööde teostamiseks Tallinnas aadressil Punane tn 76.
Loe lisaks

Tartu linn annab tasuta maad ülikooli IT-keskuse rajamiseks

Volikogu otsustas anda ülikoolile tasuta maad Narva maanteel praeguse majandusteaduskonna hoone läheduses, kuhu ülikool soovib rajada IT-keskuse. Linna ja ülikooli koostööst laiemalt kõnelesid volikogu istungil Tartu Ülikooli rektor Volli Kalm ja Tartu linnapea Urmas Klaas.
Loe lisaks

Sooman: Harjumaa kinnisvarahinnad hakkavad tõusma

Kuigi võrreldes ülemöödunud aastaga kasvas korterite ruutmeetrihind mullu 16,6 protsenti, kasvavad Pindi Kinnisvara prognoosi kohaselt Tallinna ja selle satelliitasumite korterite ja Harjumaa eramute hinnad jätkuvalt, kuna rahvastiku juurdevool jätkub ning sellest tingitult nõudlus elamispindade järele kasvab.
Loe lisaks

Seitse mõttetut remondivõtet, mida kodu müügiks teha

Et kodu müük libedamalt läheks ning raha rohkem sisse tooks, plaanib nii mõnigi omanik seda sutsu tuunida - aga kas see tasub ikka ära? Toome teieni ära mõned eriti mõttetud ümberehitused või tuunimisvõtted, mis käivad enam-vähem rahapõletamise kategooriasse.
Loe lisaks

Taxify aasta: kaks miljonit tellimust ja 600 unustatud eset

Takso- ja sõidujagamisteenuseid vahendava Taxify populaarsus kasvas möödunud aastal varasemaga võrreldes Eestis neli korda - vahendati kokku 2.2 miljonit tellimust. Taxify kaudu sai aasta jooksul tellimusi 3163 erinevat taksojuhti Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Kuressaares. Kliendini jõudsid nad keskmiselt nelja minutiga ja ettevõtte hinnangul hoidsid nad rakenduse abil kokku 253 000 liitrit kütust ja sõideti vähem kui 3,2 miljonit kilomeetrit.
Loe lisaks

Keskpankur: valuutasõda ohustab maailma majanduskasvu

Kui maailmas käivat valuutasõda keegi ei peata, siis mõjub see maailma majanduskasvule laastavalt, ütles India keskpanga president Raghuram Rajan, kes on endine Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) peaökonomist, kirjutab Dagens Industri.
Loe lisaks

Peeter Koppel: ühe ajastu lõpp

Lääne tsivilisatsiooni hukust päästmiseks lõid keskpangad 2008-2009 vägagi kunstliku keskkonna, kus peamised intressimäärad tulistati nulli ning kui sellest ei piisanud, lükati käima eepiliste proportsioonidega rahatrükk. Selle sammuga lendas prügikasti paraku suur osa teadmisest ja kogemusest, mis maailmal tsüklitest, turgudest, riskist ja varaklasside omavahelistest seostest oli, kirjutab arvamusportaali kolumnist Peeter Koppel.
Loe lisaks

ERE Grupp teeb ettepaneku ehitussektor digitaliseerida

ERE Grupp kompanii algatus lihtsustada kinnisvara kasutusloa kättesaamise protsessi võeti Eesti Kaubandus-Tööstuskoja 59 pakkumisega loetellu, mis on mõeldud ettevõtjate administratiivse koormuse vähendamiseks. Ettepanekud on juba saadetud Rahandusministeeriumisse üle vaatamiseks.
Loe lisaks

Uus kinnisvaramull tulekul?

Viimase paari aasta jooksul on elukondliku kinnisvara arendustegevus hüppeliselt aktiviseerunud ja uute korterite pakkumine on Tallinnas võrreldes eelmise aastaga sisuliselt kahekordistunud. Ober-Hausi kinnisvarahindaja Rain Rätt analüüsib hetkel Eesti kinnisvaramaastikul toimuvat uusarenduste buumi.
Loe lisaks

Korterisse büroo, ilusalong või koguni kauplus: mida seadus selle kohta ütleb?

Uue ehitusseaduse järgi on ehitise kasutusotstarbe muutmine on nüüd lihtsam, kuid korteriomandi kasutusotstarbe muutumine vajab teatud juhtudel kõigi korteriomanike nõusolekut, kirjutab käsiraamatu «Uus ehitusseadustik ja ehitamine» autor Martina Proosa (advokaadibüroo Glikman, Alvin & Partnerid) Eesti Korteriühistute Liidu ajakirjas Elamu.
Loe lisaks

Arco Vara: Riia ärikinnisvara – suure ehitusmahu ootel

Riias on sel aastal aktiivne büroopindade üüriturg, mis on kahandanud vabade pindade valikut. 2015. aastale on iseloomulik madal ehitusmaht, st, et sel aastal on uusi büroopindu ehitatud mahus ainult 5100 m². Büroopindade koguportfoolio hõlmab veidi enam kui 600 000 m².
Loe lisaks

Domus Kinnisvara: kinnisvaraturu ülevaade 11-2015

Hoolimata õues püsivatest plusskraadidest ja olematust jõulumeeleolust liigub Eesti kinnisvaraturg rahulikuma aasta lõpu poole, mida ilmestab ka novembrikuu tehingute arvu väike langus. Paljud uue kodu otsijad on endale juba jõuludeks uue kodu leidnud ning suunanud oma energia jõuludeks ettevalmistuste tegemistele. Maa-ameti tehingustatistika andmetel teostati käesoleva aasta novembrikuus Eestis kokku 3906 ostu-müügitehingut koguväärtusega 210,552 miljonit eurot.
Loe lisaks

Tallinna elukondliku kinnisvara trendid

Kinnisvaraportaali KV.EE tellitud uuringust selgub, et Tallinna piirkonnas on inimeste suurimaks lemmikuks kodu otsimisel linnaäärsed asumid ja ka kesklinna nn hipster-asumid, kuid viimaste populaarsus langeb. Kasvanud on ka magalarajoonide populaarsus.
Loe lisaks

Pindi indeks langes poole aastaga 7%

Pindi Indeks tõusis novembris 2% võrra, andes 17 Eesti suurema linna tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks 1252 eurot. Veel mais oli see suurus 1343 €/m² ehk langus on olnud 7%.
Loe lisaks

EfTEN tegi oma suurima investeeringu Lätis

EfTEN Kinnisvarafond II AS omandas Catella Real Estate AG-lt Riias asuva A-klassi büroohoone Duntes Biroji. Tegu on fondivalitseja seitsmenda investeeringuga Lätis, mida juhib EfTEN Capitali Läti tütarfirma.
Loe lisaks

Kinnisvara hinnakasv pidurdub

Swedbanki andmeil on Baltikumi majanduskeskkonna arengud laenamiseks jätkuvalt soodsad ning uute eluasemelaenude maht püsib heal tasemel kogu regioonis, samas on kasvu tempo aeglustumas.
Loe lisaks

Ehmunud Draghi: piire pole

Euroopa Keskpanga (EKP) president Mario Draghi tõttas eile veenma viimastes väljakuulutatud meetmetes pettunud finantsturgusid, et vajadusel stiimuleid siiski võimendatakse.
Loe lisaks

Uus või vana korter – kumba eelistada?

Kuigi aeg-ajalt tõuseb päevakorda vanade paneelmajade lammutamise teema, ei saa seda nii kategooriliselt käsitleda, et võtame mõne magala tervenisti maha ja ehitame uued korterid asemele.
Loe lisaks

Tartu hruštšovkad muutuvad nutimajadeks

ERR uudiste andmeil plaanib Tartu linn muuta osa kesklinna elamupiirkonnast terviklikult nutikaks linnaosaks. Endine 1950. - 1960. aastatel ehitatud kortermajade piirkond saab targad lahendused ja hakkab säästma energiat.
Loe lisaks

Noorte huvi kinnisvara vastu kasvab

Aastaga on oluliselt suurenenud alla 25-aastaste huvi kinnisvara ostmise vastu, selgus kinnisvaraportaali KV.EE poolt oktoobris läbi viidud uuringust. Samal ajal on noorte huvi üürimise vastu langenud.
Loe lisaks

Puitmajade ehitus tõi edu

Puitmaju ehitav Kodumaja AS ettevõttegrupp pälvis oktoobris maineka «Aasta ettevõte 2015» tiitli, mille andsid üle EAS, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Tööandjate Keskliit. Kodumaja sai võistlusel ka teises kategoorias auhinna – parim eksportöör 2015.
Loe lisaks

KV.EE juht: madal laenuintress pressib uued korterid üüriturule

Eluruumide arendamise aktiivne turg on suurendanud korterite pakkumist ning müüki paisatud korteritest jõuab osa üüriturule. Neid soetavad üüriinvestorid, kes otsivad olematutele hoiuseintressidele paremat tootlust ning seda soodustab ka madal laenuintress, kirjeldas üüriturul toimuvat portaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon.
Loe lisaks

Ettevalmistusfaasis on üle 100 000 ruutmeetri büroopinda

Swedbanki kinnisvarasektori juht Ero Viigi sõnul toimuvad muutused kinnisvaraturul aina kiirenevas tempos, praegu on ettevalmistavas etapis üle 100 000 ruutmeetri uut büroopinda, mida on ligi viis korda rohkem kui mullu kokku kasutusele võeti, kirjutab Postimees.
Loe lisaks

Eestis on passiivsete ärikinnisvara omanike osakaal väiksem kui 20%

BPT Real Estate Grupi arendusjuht Ülari Niinemägi tõi Kinnisvarauudiste konverentsil Ärikinnisvara haldus välja, et Baltikumis on passiivsete varaomanike osakaal Baltikumi ärikinnisvara sektoris märkimisväärselt madalam kui arenenud turgudel ja ärikinnisvara halduse turg praktiliselt välja arenemata.
Loe lisaks

Tallinna lähivaldades valitseb üürikorterite põud

Harjumaa kinnisvaraturg on väga pealinna keskne ja reeglina ostetakse eluase investeeringu eesmärgil just sinna, kuid unustatakse Tallinna lähivallad. Kui Tallinnas on viimase aasta jooksul tervikuna üüripakkumiste arv liikunud tõusutrendis, siis Tallinna lähivaldades on see vähenenud, vahendab Ober-Hausi Kinnisvara AS kinnisvaraspetsialist Jekaterina Chernikov Eesti suurima kinnisvaraportaali KV.EE blogis.
Loe lisaks

Maakler: kliendid soovivad pigem odavamat remontimata korterit, et kujundada see oma maitse järgi

Paljud remonti vajavate korterite omanikud on enne elamispinna müüki panekut kaalunud, kas teha remonti või mitte. «Nõudlus remonti vajavate korterite järele on olnud tsükliline, sõltudes üleüldisest hinnatasemest. Nüüd on tekkinud taas rohkem kliente, kes otsivad just sellist korterit, kuna see maksab vähem, »  leiab Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler Dmitri Makarov.
Loe lisaks

Kolm äärmuslikku võtet unistuste kodu saamiseks

Kinnisvaraäri võib käia väga kiirelt: alles tuleb üks elamispind müügile ja juba on sel nii palju huvilisi, et raske on ses võitluses võitjaks jääda ja oma unistuste kodu endale napsata. Kui oled väga meeleheitel, võid saada abi järgnevatest nippidest.
Loe lisaks

Uue kodu ostjal tasub vana korter aegsasti müüki panna

Uusi kortereid tuleb aina juurde ning näiteks Tallinna „mägedel“ on uue ja vana korteri hinnavahe pisitasa vähenenud ning just see fakt on pannud hulga ostjaid eelistama vana maja asemel uut. Kuna aga paljud ostud sooritatakse eelmise eluaseme müügist saadava rahaga ning paneelrajoonide järelturg on hoogu maha võtnud, tuleb arvestada pikema müügiprotsessiga ning oma eelmine eluase juba aegsasti pakkumisse anda.
Loe lisaks

Kuidas teha nii, et korteri müük päriselt ka õnnestuks?

Oma kinnisvara müük on suur ettevõtmine ning mida kauem on senises kodus elatud, seda keerulisem ka on, sest kes see ikka igapäev mõtleb, kuidas tulevikus kõik ostuhuvilisele meeldida võiks. Aga kui see päev on käes, tuleb hakata mõtlema, mida rääkida, mida näidata ning mis on pakutava kinnisvara plussid ja miinused.
Loe lisaks

8 soovitust ühisrahastuse huvilistele

Eestis ühisrahastusega tegeleva Crowdestate juhatuse esimees Loit Linnupõld ütles, et investorite huvist keerulisem on kvaliteetsete investeerimisvõimaluste leidmine. Ettevõte on 10 eduka rahastatud projekti leidmiseks läbi vaadanud üle 200 investeerimisidee.
Loe lisaks

Kuidas säilitada maamaja väärtust?

Maamajade müügiga tegeledes on silma jäänud kaks olulist asjaolu, millest tahaksin natuke lähemalt kirjutada. Esmalt see, et sageli tegelevad maamajade müügiga pärijad, ehk enamasti noored inimesed, kes ei ole ise müüdavas majas kunagi elanud ega ole ka varem majaomanikud olnud. Seega ei ole neil, ega saagi olla, isikliku eramaja haldamiseks vajalikku elukogemust ega kompetentsi. Ja teine oluline aspekt on see, et maamajade müügiprotsess eriti hajaasustusega piirkonnas võib kujuneda suhteliselt pikaks venides sageli kuni paari aastani, mistõttu tuleb ka müüjatel tegeleda majaga suhteliselt pika aja vältel.
Loe lisaks

Eestis alustab uus kinnisvarafond

Eestis alustab uus varavalitsemise ettevõte AS United Asset Management, mis tegeleb kinnisvarasse investeerivate investeerimisfondide valitsemisega Balti riikides.
Loe lisaks

Bill Gatesi 25 tsitaati, mis avavad tema mõttemaailma

Maailma rikkaima inimese, tarkvaraettevõtte Microsoft kaasasutaja Bill Gatesivaranduse väärtuseks hindab Bloomberg pea 79 miljardit dollarit. Business Insider on tema viimastel aastakümnetel antud intervjuudest kokku kogunud 25 tsitaati, mis peegeldavad kõige paremini Gatesi mõttemaailma.
Loe lisaks

Tallinna vanalinn kaotab elukohavalikuna ümbritsevatele linnaosadele

Arutelud Tallinna vanalinna oleviku ja tuleviku üle käivad omavalitsuse ja erasektori tasandil juba pikemat aega. «Hetkel on Tallinna vanalinn elukohavalikuna vanalinn ümbritsevatele linnaosadele aina enam kaotamas,» leiab ühes hiljutises arutelus osalenud Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi oma Facebooki lehel.
Loe lisaks

Miljonäri 5 õppetundi äris edu saavutamiseks

Kõige rohkem Suurbritannias eluaseme kinnisvara omav multimiljonär Kevin Green ütles Edu Akadeemia korraldatud veebiseminaril, et edu saavutamiseks äris ei pea hakkama leiutama jalgratast, vaid piisab juba ennast tõestanud tõdede järgimisest.
Loe lisaks

Domus: Kinnisvaraturu ülevaade 08/2015 

Augustis näitas Eesti kinnisvaraturg tehingute aktiivsuses väikest langust. Kuna siis nauditakse veel viimaseid ilusaid suveilmasid ning valmistutakse kooliaasta alguseks, lükkavad võimalusel paljud kinnisvara ostuotsuse tegemise septembrisse, mis kajastub ka varasemate aastate statistikas.
Loe lisaks

Droonid aitavad kinnisvara müüa

Droonide kasutamine kinnisvaraobjekti presenteerimisel kogub populaarsust, eriti juhul kui müüakse maatükki, mille väärtuseks atraktiivne keskkond. Uurisime, palju droonifotod maksavad.
Loe lisaks

Eesti eluasemeturg hinnatõusult II Euroopas

Kinnisvarabuum hõlmab nüüd ka Euroopat, Põhja-Ameerikat ja ositi Aasiat, sealjuures on Eesti ligi 9% hinnatõusuga teisel positsioonil Euroopas ja kolmandal kogu maailmas, selgub värskest Global Property Guide kinnisvaraülevaatest.
Loe lisaks

SEB: Keskmise palgaga saab Tallinnas osta 37,8 m2 suuruse uue korteri

SEB uuring näitab, et Balti pealinnade elanikel on tänase sissetulekutaseme ja kinnisvarahindade juures võimalik saada suurema korteri omanikuks kui aasta tagasi. Olukord on paranenud tänu reaalpalga tõusule ja madalatele intressimääradele, märgib SEB Eesti, Läti ja Leedu pankade analüüs.
Loe lisaks

Saksamaa kinnisvaraturg õitseb jätkuvalt

«Saksamaa kujutab endast jätkuvalt Euroopa ihaldatuimat paika investeerimiseks,» kinnitas Engel & Völkers juht Sebastian Fischer New York Times'i kinnisvaralisale antud intervjuus, tuues plusspunktidena välja euro stabiilsuse ja üldised head väljavaated.
Loe lisaks

Eestlased veel eluaegseks üürnikuks ei kipu

Kuigi kas või üle lahe põhjanaabrite juures on väga levinud komme elada pea terve elu üüripinnal, ei kipu eestlased sellest sugugi eeskuju võtma – üürikorterit peetakse endiselt ajutiseks lahenduseks.
Loe lisaks

Maksuamet maksuvabade kodudega hädas

Maksuamet on üha rohkem hädas juhtumitega, kus äriühingu soetatud kinnisvara kasutatakse isiklikuks otstarbeks. Eelmisel aastal tuvastati sedasi tekitatud maksukahju ligi nelja miljoni euro eest, kirjutab Äripäev.
Loe lisaks

Viis viga, mis ei lase su kinnisvarakuulutusel silma paista

Kinnisvaraportaalides on üleval kümneid tuhandeid kinnisvarakuulutusi, mida sirvivad iga nädal sajad tuhanded huvilised. Suurenev konkurents muudab kinnisvarakuulutuse visuaalse rolli üha olulisemaks - Eesti suurim kinnisvaraportaal KV.EE jagab soovitusi, kuidas koostada head kinnisvarakuulutust.
Loe lisaks

Kui palju maksab üürikorter Tallinnas ja Tartus?

Kui oled Tallinnas või Tartus korterit ostmas, müümas, üürimas või lihtsalt tahad teada, kui palju mingit tüüpi korterid Tallinnas väärt on, vaata noore teadlase Taivo Pungase loodud hindade visualiseeringut.
Loe lisaks

Kuidas kinnisvara näiliselt väärtuslikumaks muuta

Plaanid kinnisvara müüa ja kõik tõotab kopsakat müügisummat – heas seisus maja, suurepärane asukoht, ainult et elamise sisuline pool jätab pisut soovida? Siis pea meeles mõned nipid, kuidas taskukohaste vahenditega kinnisvara näiliselt väärtuslikumaks muuta.
Loe lisaks

Millist korterit on kõige lihtsam müüa?

Äripäeva kinnisvarauudised.ee uuris kinnisvaramaakleritelt, millised nüansid määravad pakkumisel olevate korterite müügiedu, 1Partner elamispindade grupi juht Mihkel Oiderma soovitab algatuseks hind üle vaadata.
Loe lisaks

Uus kord korrastab ehitisregistrit ja sunnib maaomanikke tegutsema

Käesoleva aasta 1. juulist hakkasid kehtima uus ehitusseadustik (edaspidi EhS), planeerimisseadus ning ehitusseadustiku ja planeerimisseaduse rakendamise seadus (edaspidi EhSRS). Nimetatud uute õigusaktide jõustumine tõi endaga kaasa paraja segaduse, mis vajab põhjalikku nö lahti harutamist.
Loe lisaks

Millist korterit turg tahab?

Ehitusloa saamisest kuni viimase korteri müügini tuleks arvestada vähemalt 1,5-2 aastat, kui alustada müüki koos ehitusloa saamisega. Müügi õnnestumine on seotud turu ootustega.
Loe lisaks

Turul on eelistatuim kolmetoaline korter

Kinnisvaraportaali KV.EE korraldatud uuringust selgub, et Eesti keskmist palka teenivad tallinlased eelistasid koduks soetada kolmetoalise korteri, kas mõnda uusarendusse või linnaserva.
Loe lisaks

Ühetoaliste korterite populaarsus väheneb

Kinnisvaraportaali KV.EE korraldatud uuringust selgub, et ühetoalisi kortereid otsitakse Tallinnas kodu soetamise eesmärgil järjest vähem. Eesti keskmist palka teenivad tallinlased eelistasid koduks soetada kolmetoalise korteri, kas mõnda uusarendusse või linnaserva, kirjutatakse portaali blogis.
Loe lisaks

Majutada või rentida – selles on (maksu)küsimus

Grant Thornton Rimessi maksunõustaja Tõnis Elling selgitab olulisi erisusi majutusteenuse ja ruumide rentimise maksustamisel ning maksuhalduri seisukohti. Nimelt maksustatakse majutusteenust 9% käibemaksumääraga, aga kinnisvara üürimine on maksuvaba käive, mis sisendkäibemaksu mahaarvamise õigust ei anna.
Loe lisaks

Miks peaks üürileandja koostama äriplaani?

Äriplaan ehk eelkõige üürileandmise projekti rahavoogude ülevaade aitab üürileandjal aru saada, kas äril on jumet.  Kui projekt tõotab kasumit, siis kas piisaval määral, et sellega vaeva näha.

Loe lisaks

Kuidas kontrollida üürniku tausta?

Aktiivne üüriturg tähendab palju üüritehinguid. Oluliste riskide maandamiseks tuleb üürileandjal teha taustakontroll ehk taustauuring, et mitte sattuda üürniku otsa, kel pole plaaniski üüri maksta või kel on tavapäraselt kombeks üürileandjatele palju probleeme tekitada.
Loe lisaks

Lissabon ägab turistide tulva all

Tänu ambitsioonikale internetikampaaniale, suhteliselt soodsatele hindadele võrreldes teiste samalaadsete sihtkohtadega, kasvavale kruiisisadamale ja turvaprobleemidele teistes päikeselistes paikades tõmbab Portugali pealinn ligi üha suuremal hulgal turiste.
Loe lisaks

Põhja-Tallinna ehitatakse uus kaubanduskeskus

Põhja-Tallinnasse Erika ja Tööstuse tänava nurgale ehitatakse uus kaubanduskeskus. Tsaariaegsetesse punastest tellistest tehasehoonetesse rajatava kaubandus- ja ärikeskuse ehituse maksumuseks on ligikaudu seitse miljonit eurot.
Loe lisaks

UPC: Tallinna kinnisvaraturu graafikud august 2015

Juulikuus tehti Tallinnas  jälle üle 700 korteriomandi müügitehingu – täpsemalt 741, mis on 67 tehingu võrra ehk 10,1% rohkem kui juunis ja 139 tehingu võrra rohkem kui 2014 aasta juulis. Seega oli aktiivne suvekuu.
Loe lisaks

Kinnisvaraarendajaid varitsevad mõned ohud

Tallinn on kraanasid täis – kuhu ka ei vaataks, ikka jääb mõni paneele ja plokke tõstev torn silma. Ja aina enam kuuleb kõigilt turuosalistelt kas vaikset või päris kõvahäälset küsimust – kes need korterid küll ära ostab? Mure on õigustatud, sest pakkumine ületab nõudlust ja kui sellele õigeaegselt ei reageeri, võib nii mõnigi valusalt vastu näppe saada.
Loe lisaks

Uute korterite maht tõusis kolmandikuni kogu pakkumisest

Harjumaa ja Tartumaa uusarenduste nimekiri täieneb järjest eelmüüki tulevate suuremate ning väiksemate arendusprojektidega, mille tõttu lisandub iga kuu pakkumisse sadu uusi kortereid. Selle tulemusel ulatub Harjumaa ja Tartumaa aktiivses müügis olevate uute korterite arv juba ühe kolmandikuni müügis olevate korterite üldarvust. Mujal suuremates linnades on korterite pakkumine stabiilne, vahendavad Arco Vara kinnisvaraspetsialistid.
Loe lisaks

Arco Vara: kolmandik müügipakkumistest on uued korterid

Arco Vara teatel täieneb Harjumaa ja Tartumaa uusarenduste nimekiri järjest eelmüüki tulevate suuremate ning väiksemate arendusprojektidega, mistõttu lisandub iga kuu pakkumisse sadu uusi kortereid. Selle tulemusel ulatub Harjumaa ja Tartumaa aktiivses müügis olevate uute korterite arv juba ühe kolmandikuni müügis olevate korterite üldarvust.
Loe lisaks

Rahatrükk mullistab Euroopa kinnisvaraturgu

Euroopa Keskpanga märtsis käivitatud massiivne võlakirjaostuprogramm deflatsiooni tõrjumiseks riskib mitmes riigis kaasa tuua mullistuse kinnisvaraturul, hoiatab Moody’s Analytics värskes raportis.
Loe lisaks

Uus Maa: kinnisvaraturu ülevaade, juuni 2015

Eesti kinnisvaraturg oli juunis vägagi ootuspärane – võrreldes maikuuga tehingute hulk langes, kuid möödunud aastaga kõrvutades oli käesoleva aasta juuni aktiivsem. Hinnatasemed kõikusid õles-alla, sõltudes rohkem sellest, millist tüüpi kortereid enam osteti. Üldiselt aga peame nentima endiselt juba pikemalt aega kehtinud fakti – turg on stabiilne.
Loe lisaks

SEB: ekspordi kahanemine pidurdab majanduskasvu

Eesti eksport ja välisturism on languses, probleemide peapõhjus on peamiste partnerite majandusolukord. Eesti on sihtkohana muutunud populaarseks Aasia turistide seas, kuid Vene ja Soome külastajate langust on raske korvata.
Loe lisaks

Hiina aktsiakrahh meenutab 1929. aastat

Praegune Hiina börsi aktsiakrahh on üha rohkem hakanud meenutama 1929. aasta Wall Streeti krahhi. Kui börsigraafikuid võrreldes, võiks Hiina börsil veel kõvasti kukkumisruumi olla.
Loe lisaks

Kuidas Kreeka laenurahaga üksi pimedasse tuppa jäi

2012. aastal ilmus Äripäeva raamatuklubis Michael Lewise bestseller „Buumerang: reisid uude Kolmandasse Maailma“, mis viib lugeja värvikale reisile läbi finantskaoses maailma võlakriisikollete.

Kolm aastat tagasi oli raamat sama aktuaalne kui tänagi - avaldame homse referendumi eel katkendi "Buumerangist", Lewise hoogsa kirjelduse ka siis võlakriisis ja eurotsoonist lahkuda ähvardavast Kreekast.
Loe lisaks

Kolm soovitust kinnisvara pärandamisel

Rohkem või vähem meiega seotud lahkunud jätavad paratamatult endast maha erinevat vara ja kohustusi, millega siiajääjatel tuleb otsustuskorras tegelema asuda. Siinkohal tasub välja tuua kolm põhilist võimalust, mille seaduslikku vormistamist võiks iga kinnisvara omav isik oma eluea jooksul tõsiselt kaaluda.
Loe lisaks

Rootsi keskpank üllatas

Rootsi keskpank üllatas täna otsusega langetada enim jälgitud baasintressi määr veel sügavamasse miinusesse, et pidurdada Rootsi krooni tugevnemist ja tõrjuda deflatsiooni.
Loe lisaks

Maa-amet: Haritava maa turuülevaade 06/2015

Maa-amet hakkab koostama ja avaldama kinnisvaraturu ülevaateid eesmärgiga pakkuda adekvaatset ning usaldusväärset informatsiooni kogu Eesti kinnisvaraturu erinevate sektorite hindade ning trendide osas.

Esimesena keskendume haritava maa hinna ning tehingudünaamikale ning toome välja tegurid, mis mõjutavad haritava maa väärtust. Ülevaates kajastame Maa-ameti tehingute andmebaasis registreeritud tehingute alusel koostatud statistikat. Seejuures on analüüsi kaasatud vaid vabaturu tehingud ehk välja on jäetud seotud osapoolte ning sugulastevahelised tehingud ja arvestatud on mediaanhindasid, mis välistavad ekstreemsete väärtuste mõju hindadele ja võimaldavad paremini kirjeldada haritava maa turul enimlevinud hindadega toimunud tehinguid.

Loe lisaks

Viljar Arakas: korterihindadel palju kasvuruumi pole

Kinnisvaravalitseja EfTEN Capitali omaniku ja juhi Viljar Arakase sõnul tuleb kinnisvaraturust rääkides eristada korteriturgu ja ärikinnisvaraturgu. Kui korteriturg on jõudnud eelmise buumi tipu tasemele, siis ärikinnisvaraturg on tõusnud põhjast kuni viiendiku võrra. EfTENi uue kinnisvarafondi kaudu saavad ärikinnisvarasse investeerida kõik soovijad.
Loe lisaks

Vaata, kuhu soovitab Fidelity fondijuht oma raha paigutada

Fidelity fondijuht Ian Spreadbury, kes juhib enam kui nelja miljardi naela (5,6 miljardi) euro suurust võlakirjafondi, on mures finantsturge raputada võiva süsteemse riski pärast. Fondijuht soovitas  hajutada raha erinevate varaklasside vahel nagu kuld, hõbe ja sularaha.
Loe lisaks

Üüriäri ABC: kas välismaalane on parem üürnik?

Sageli eeldavad korterite üürileandjad, et välismaalased on kohalikest toredamad ja jõukamad ning nad on valmis maksma kohalikest kõrgemat üürihinda - välismaalastele korterite üürimise teemal arutleb Tõnu Toompark Kinnivarakool OÜst.
Loe lisaks

Suvila saab tänavu odavalt kätte 

1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahteri sõnul on huvi suvekodude vastu vähenenud ning hinnad püsivad masuaegsel tasemel. Inimesed on muutunud ratsionaalsemaks ja mõistavad, et suvila tähendab ka kohustusi ja kulusid ja kes tahab, see saab suvekodu praegu soodsalt kätte.
Loe lisaks

Nõuanded koduostjale: broneerimis leping – on see seaduslik?

Müügilepingu sõlmimiseks vajaliku raha olemasolul ja muude mis tahes ajutiste takistuste puudumisel ning kui teised potentsiaalsed ostjad ei hinga kuklasse, on mõistlik kohe pärast müügieelseid läbirääkimisi reserveerida notari aeg müügi- ja asjaõiguslepingu sõlmimiseks.
Loe lisaks

Itaalia suurpartei soovib eurost loobuda

Itaalia parlamendi suuruselt teise esindatusega erakond, euroskeptilise meelsuse poolest tuntud Viie Tähe Liikumine (M5S) andis Itaalia senatis üle 200 000 allkirja, mis olid kogutud petitsioonile, et riik lahkuks euroalast ja võtaks taas kasutusele oma raha.
Loe lisaks

Kinnisvaraturu analüütik: buum?

Praegu on ju tõeline buum? See on väide/küsimus, mida mulle tihti esitatakse. Jäärapäise järjekindlusega väidan, et ei ole, kirjutab Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi oma Facebooki lehel.
Loe lisaks

Viimsi vald möödus rahvaarvult Viljandi linnast

Rahvastikuregistri andmetel elab Viimsi vallas juuni seisuga 18 268 elanikku, seljatades Viljandi linna 35 inimesega. Lisaks elab vallas hinnanguliselt 3000 elanikku, kes ei ole rahvastikuregistri andmetel Viimsi elanikuks registreeritud.
Loe lisaks

Kinnisvaraturul kummaline olukord

„Turul on mõnevõrra kummaline olukord, kus uute korterite turg Tallinnas on küllastumas, aga korterelamute kruntide turg on aktiivne,“ ütleb Pindi Kinnisvara kommertskinnisvara valdkonna juht Mihkel Pärtel.
Loe lisaks

Üürileandja ABC: Kas üüriinvesteeringud teha eraisiku või ettevõttena?

Vahe eraisikuna või ettevõtjana üürileandjaks olemises seisneb eeskätt maksustamises. Eraisikuna eluruumi üürileandmisel tuleb üüritulult tasuda jooksvalt tulumaks. Eraisik ei saa maksustamisele kuuluvast tulust maha arvata väljaüüritavale elamispinnale tehtud kulutusi, näiteks remondikulusid, maamaksu, kindlustust, maakleritasu.
Loe lisaks

Ober-Hausi kinnisvara turuülevaade 05/2015

Ober-Hausi Kinnisvara korterite hinnaindeks tõusis mais kolmandat kuud järjest pärast veebruaris olnud langust, kuid indeksi tõus on aeglustunud. Tallinnas on ruutmeetri keskmine hind võrreldes aprilliga pisut langenud.
Loe lisaks

Berliin pani üürihinnale piiri

Berliin on esimene Saksa linn, mis üürile piirhinna sättis, kirjutab Guardian. Alates 1. juunist ei tohi kohalikud üürileandjad küsida üle 10% kõrgemat üüri kui kohalike üürihindade keskmine.
Loe lisaks

Risto Vähi: üüritulu deklareerimine hindu ei tõsta

Maksu- ja Tolliameti teatel kasvas 2014. aasta jooksul üüritulu deklareerijate arv 27,5 protsenti. Kuigi kipub ikka olema nii, et maksutõusu või maksude maksmise tasub lõpptarbija, siis kinnisvara üürimise puhul seda öelda ei saa. Üürihinnad pole märkimisväärselt kasvanud ning ei tee seda ka lähemas tulevikus, kirjutab oma kommentaaris Uus Maa analüütik Risto Vähi.
Loe lisaks

Läti õppetund: kas võtmed panka ja võlast vabaks?

Rahandusministeeriumi finantsturgude poliitika osakonna juhataja Thomas Auväärt vaatleb Postimehe kinnisvara ja ehituse erilehes lätlaste regulatsiooni, mis peaks võimaldama rahalistesse raskustesse sattunud eluasemelaenu võtjal laenuorjusest vabaneda.
Loe lisaks

Eurotrüki peole järgneb pohmell

Euroopa Keskpanga (EKP) hoogsast rahatrükist ehk peenema nimega kvantitatiivsest leevendamisest tulenenud pidu võib olla jõudnud kassiahastuse käivitumise faasi.
Loe lisaks

Investorite 7 populaarset enesepettust

USAs on aktsiaturg tõusnud juba kuuendat aastat, mis on muutnud paljusid rikkamateks. Samas võivad nad mõelda vähem selgelt, kirjutab MarketWatch.

„Tõusval turul kalduvad investorid arvama, et nad on geniaalsed,“ ütles Kalfornia ülikooli rahandusõppejõud Brad Barber. Kui aktsiate hinnad tõusevad, kasvab investorite enesekindlus ja nad hakkavad kummaliselt oma tegevusi põhjendama. Siin on seitse juttu, mida tõenäoliselt sageli kuuldakse ja mis ka lipsavad üle enda huulte.


Loe lisaks

Rootsi elamuehitus täistuuridel

Elamispindade ehitus Rootsis jätkab tõusutrendis ning käib praegu viimase 25 aasta kiireimas tempos, näitavad Rootsi statistikameti esialgsed andmed.
Loe lisaks

Maksusoodustust ei saa liitsihtotstarbega maa puhul

Riigikohus jättis kolmapäeval rahuldamata viie korteriomaniku kaebused maksuteadete peale, millega nõuti maamaksu korteri juurde kuuluva äri- ja sotsiaalmaa eest, leides, et koduomaniku maamaksuvabastus ei laiene äri- ja sotsiaalmaale.
Loe lisaks

Siim Kallas: kihlveopanganduse tagajärjed pärsivad Euroopa majandust siiani

Pärnus peetaval Pärnu Juhtimiskonverentsil "20 aastat hiljem. Juhi töölaud.” rääkis endine Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas, et maailma varade mahust 3 korda suuremaks, 500 triljoni dollarini, kasvanud kihlveopanganduse kokkukukkumise tulemusena kiratseb Euroopa majandus siiani, kuna majanduse seesmist usaldust ei ole õnnestunud taastada.
Loe lisaks

Vaata, mille järgi pank otsustab, kas anda sulle laenu või mitte

Pere kasvab ja tahad oma kodu jaoks laenu võtta? Panga otsus, kas anda sulle laenu või mitte, võib sõltuda asjadest, mida sa arvatagi ei oska. Kes on sinu sõbrad sotsiaalmeedias? Kas nad äkki liiga madala haridusega pole? Missugust arvutit ja telefoni sa sisselogimiseks kasutad ja veel sada pisiasja, mille põhjal võib pank otsuse teha, kas sa sobid laenuvõtjaks või mitte
Loe lisaks

Kuhu paigutada 60 000 eurot?

Inimene, kel pole palju aega ega huvi aktsiatega kauplemiseks, kuid sooviks ühekordset suuremat summat, näiteks 60 000 eurot, pikema aja jooksul mitme(kümne)kordistada, peaks sellises olukorras üheksa korda mõõtma ja lõikama alles asjast täielikult aru saades, soovitab investor Jaak Roosaare.
Loe lisaks

Elamispindade turg on peatunud

Elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE hinnaindeks näitab 78,7 punkti taset. Samas lähedal on indeks liikunud alates käesoleva aasta algusest.
Loe lisaks

74% Slovakkia noortest  vanuses 18-34 elab jätkuvalt vanematekodus

Suurem osa Euroopa noori vanuses 18-34 elab jätkuvalt vanematekodus. Põhjus on proosaline: korterit osta on kallis, laenutingimused karmid ja oma kodu majanduskulud liiga kõrged. Üürikorteri peale ei hakka noorte rahakott samuti ning odavaid sotsiaalkortereid napib, selgitas Euroopa eluasemeorganisatsiooni Housing Europe hiljutine uuring, vahendas Eesti Korteriühistute Liit.
Loe lisaks

Hiina lisab majandusse stiimulit

Hiina keskpank üllatas nädalavahetusel kolmanda intressimäärade kärpega läinud aasta novembrist, et toestada majandust, mis maadleb suure võlakoorma, üleinvesteeringute, kinnisvaraturu jahtumise ning kapitali väljavooluga.
Loe lisaks

Millele mõelda enne kodulaenu võtmist

Praegu, mil kuue kuu euribor on ajalooliselt madalal tasemel, tundub üsna ahvatlev võtta laenu ja osta uus kodu.Siiski, kuna tegemist pikaajalist mõju omava finantsotsusega, tasub olla hoolikas ning enne läbi kaaluda kõik võimalikud tulevikustsenaariumid ning oma võimalused nendega toime tulemiseks, kirjutab Uusmaa kinnivaramaakler Marina Hodus.
Loe lisaks

Milline on mõistlik remondikulutus enne müüki?

Mõistliku remondikulutuse suuruse määrab korteri või maja tulevane kasutuseesmärk ning kinnisvara asukoht.

Arco Vara Tallinna elamispindade osakonna juht Agur Tammistu ja kinnisvaraanalüütik Anne Oja kirjutavad Arco Vara Uudiskirjas, et remonditud kinnisvara ostetakse meelsamini ja selle eest makstakse rohkem kui tugevat korrastamist vajava korteri või maja eest, ent mõtlematult remondile kulutatud eurod tuleb korstnasse kirjutada.
Loe lisaks

Kinnisvaraturul on 10 000 eurot rohkem väärt kui 30 000

Kui tahta odavat ja energiasäästlikku maja, tuleb ehitada kaks erinevat, üks odav ja teine energiasäästlik. Siiski ei ole eestlased täna valmis ega ka võimelised maksma 10 000 eurot rohkem, et kümne aastaga 30 000 eurot kulusid kokku hoida.
Loe lisaks

Audi hakkas õhust ja veest diislikütust tootma

Audi toodab süsinikuneutraalset tehisdiislit taastuvenergiast, õhust ja veest.
Autotootja Audi on välja töötanud uue, potentsiaalselt revolutsioonilise sisepõlemismootori-kütuse, mis võib aidata võidelda kliimamuutusega.
Nimelt on Audi osalusega projekti raames suudetud valmistada sünteetilist diislit veest ja süsinikdioksiidist.
Loe lisaks

Euroopa rahatrükk võib lõppeda korraliku šokiga

Raha trükkimine aitab probleemidega tegelemist edasi lükata või lausa takistab mõnede probleemide lahendamist ja selle tulemusena toimunud kiire olemasolevate varade hindade tõus lõppeb ühel hetkel korraliku šokiga, tõdeb LHV pensionifondide juht Andres Viisemann klientidele saadetud kommentaaris.
Loe lisaks

Kunagine ülipessimistlik analüütik Lars Christensen on täna optimistlik

Varem pessimistlike majandusprognoosidega tuntust kogunud Danske Bank grupi peaanalüütik Lars Christensen on nüüd Euroopa Liidu majanduslike väljavaadete suhtes positiivselt häälestunud. Analüütik selgitas, et Euroopa vaates on tähtis nii Vladimir Putini kui ka Euroopa Keskpanga presidendi Mario Draghi mõju, kuid praegu on märksa tähtsam Draghi poliitika.
Loe lisaks

Vaata kõige ägedamaid kontoreid 2014

Kui tahata kontorist midagi enamat, kui vaid töö tegemise kohta, siis vaadake üle viimase aja kõige inspireerivamad lahendused.

Iga aasta teeb Inc. ( http://www.inc.com/) oma valiku kõige põnevamatest kontoritest ja jagab seda ka lugejatega. Valituteks osutuvad enim inspireerivad, tähelepanuväärsemad ja praktilisemad kontoriruumid üle kogu maailma. Need ei ole naiivselt ülepakutud lahendused, vaid kõrgetasemelised ja põhjalikult läbimõeldud ruumid, mille disain on pigem tulevikus kui olevikus.
Loe lisaks

Domus Kinnisvara: Kelle ees vastutab maakler?

Ingvar Allekand, Domus Kinnisvara
 
Verivärske ning avalikkuse tähelepanu pälvinud lugu meie müügitööst sunnib kirjutama sellest, millised on maakleri kohustused kinnisvaratehingu tegemisel ühe või teise osapoole ees.
Loe lisaks

Uus Maa: 03/2015 kinnisvaraturu ülevaade


Nagu ikka, nii jõudis ka sel aastal aktiivsus kinnisvaraturule just nimelt märtsis ning see kajastub ka tublisti kasvanud tehingute arvudes. Seega pole tegemist erilise, trendiloova tõusuga, vaid täiesti tavapärase turutsükliga.


Maa-ameti andmetel toimus märtsis 4289 kinnisvara ostu-müügitehingut, mis on veebruarist 35,6% enam. Aastaga kasvas tehinguaktiivsus aga 15,3%.

Loe lisaks

Tulevikumajad: kuidas me elama hakkame?

Tallinnas kogunes nädalavahetusel Euroopa arhitektide nõukogu (Architects' Council of Europe) peaassamblee, mis tähistas ühtlasi oma 25. aastapäeva. Postimees arutles nõukogu liikme, prantsuse arhitekti Lionel Dunet’ga, missugune peaks olema tuleviku kodu.
Loe lisaks

Koplil on võimalus areneda uueks Kalamajaks

Kuigi uusi imagotrende kinnisvaraturul näha ei taheta, on kinnisvaraeksperdi Tõnu Toompargi sõnul Koplil potentsiaali saada uueks Kalamajaks.

Nordea panga ja Kinnisvarafirmade liidu korraldatud konverentsil arutleti, mis võiks kujuneda elukondlikus kinnisvaraturus järgmiseks Kalamajaks ehk menukaimaks elupiirkonnaks.
Loe lisaks

Visa hing: puuküürnik ei alistu

Kuidas vabaneda üürnikust, kes ei ole kuude kaupa üüri ja kommunaalarveid tasunud ning keeldub korterist lahkumast? Pärnus Mai tänaval kahetoalist korterit omav Rein on proovinud nii nõu kui jõuga, kuid kasu pole sellest sündinud.
Loe lisaks

„Korterivõtmed panka“ ka Eestisse?

Läti proovis möödunud sügisel USAs ja Kanadas järele proovitud võlaorjusest vabastavat meedet „võtmed panka“, mis lühidalt tähendab, et pangale eluaseme eest võlgu jäänud kliendil on võimalus kodu võtmed pangale üle anda ning seeläbi võlast ühe korraga vabaneda.
Loe lisaks

Mis mu kinnisvara väärt on?

Tihti küsivad kinnisvara müüjad minult arvamust palju nende kinnisvara väärt võiks olla. All pool annangi lühi ülevaate, kuidas igaküks võib enda kinnisvara väärtust hinnata. Loe lisaks

Eften müüb oma Balti portfelli

Varavalitseja Eften Capital on alustanud tütarettevõtte Balti Kinnisvaraportfell AS varade müüki; kinnisvara müügiväärtus on kokku 23 miljonit eurot.
Loe lisaks

Riigikohtu praktika: Hüpoteegi kehtivus kui kinnisasja omandamise leping on tühine

Kohtuasjas nr 3-2-1-147-14 asjas oli küsimuse all olukord, kus varasemalt oli tuvastatud, et kinnisasja omandamise tehing oli tühine kuid samas oli kinnistule seatud hüpoteek. Analüüsiti, kas selline hüpoteek kehtib. Hüpoteegi omandaja omandas hüpoteegi teadmata, et kinnisasja omandi üle käib kohtus vaidlus. Lisaks pidi kohus ütlema, kas juhul, kui pärast hüpoteegi seadmist kantakse kinnistusraamatusse keeld kinnistut müüa või seda muul viisil käsutada, tohib sellise hüpoteegi tagatisel laenu võtta.
Loe lisaks

EHRL: majutusteenuse käibemaksu tõstmine suretab turismi

Koalitsioonikõnelustel planeeritav majutusteenuse käibemaksumäära tõus toob oodatava maksutulude kasvu asemel kaasa hoopis riigi turismitulude vähenemise, töökohtade kadumise ja «musta» majanduse süvenemise, leiab Eesti Hotellide ja Restoranide Liit.
Loe lisaks

Fikseeritud laenuintressi plussid ja miinused

Martin Hanson, vabakutseline ajakirjanik.  

Laenu võtmisel pangast on võimalik fikseerida pikemaks ajaks euribor ehk Euroopa pankadevahelise laenamise intressimäär, mis moodustab ühe osa laenuintressist. Ikka selleks, et kindlustada end võimaliku euribori tõusu vastu. Fikseeritud intressil on nii miinuseid kui plusse.
Loe lisaks

Uus või vana korter - kumba eelistada?

Veidi alla kolmandiku Tallinnas müügil olevatest korteritest on klassifitseeritud uuteks ning umbes 70% moodustavad vanemates majades asuvad korterid. Kas ja miks eelistada uuemat ehitust vanematele? Või hinnata pigem hoone väärikust ning ajalugu?
Loe lisaks

Kolm nippi, kuidas kaotatud kliendid tagasi meelitada

Isegi, kui klient on sinu ettevõtte teenustest loobunud, ei tohiks temaga seetõttu kõiki sidemeid katkestada. Ärisuhetesse aja investeerimine, on need siis ettevõtte praegused või endised kliendid, peaks olema iga juhi esmane prioriteet, kirjutab Entrepreneur.com.
Loe lisaks

Peep Soomani kolumn: naised ja kinnisvara

Kinnisvarasektorit peetakse suurte poiste mänguväljakuks. Karmide meeste alaks. Macho’de pärusmaaks. Vale puha. Naised on sama osavad, tihti osavamadki, kirjutab Eesti Kinnisvarafirmade Liidu juht Peep Sooman.
Loe lisaks

Uus Maa: kinnisvara turuülevaade 02-2015

Veebruarikuine kinnisvaraturg üllatusi ei pakkunud. Tehingute hulgas nägime võrreldes jaanuariga toimuvat tehingute hulga kasvu, mille koguhulk jäi möödunud aasta samale kuule siiski alla. Kuigi märts tuleb veelgi aktiivsem, tuleb jooksev poolaasta kindlasti tervikuna rahulikum, kui mullune sama periood. Õhus on ootust – vaadatakse, kuidas kujuneb poliitiline olukord nii siseriiklikult kui ka lähiregioonis, aga huvitav on jälgida ka, millist mõju avaldab nn Euroopa Keskpanga rahatrükk.
Loe lisaks

Eesti neljanda kvartali majanduskasv oli Euroopa kiiremaid

Statistikaameti täpsustatud hinnangul kiirenes Eesti majanduskasv 2014. aasta neljandas kvartalis 3 protsendini ning aasta kokkuvõttes kasvas majandus 2,1 protsenti. Neljandas kvartalis olime Eurostati hinnangul üks kiirema majanduskasvuga riike Euroopas.
Loe lisaks

Go Group hakkab Balti jaama arendama

AS-i Go Group tütarettevõte OÜ RealWay omandas mullu septembris lisaks juba ettevõtte omanduses olevatele Balti jaama peahoonele ja Shnelli hotellile ka vana linnalähirongide jaamahoone, ettevõtte eesmärk on hakata Balti jaama tervikuna arendama.
Loe lisaks

Õismäele kavandatatakse pilvelõhkujate megaprojekti, mida katab kahtlustäratav saladuseloor

ETV saade «Pealtnägija» toob välja üllatuse, et Õismäele kavandatakse seninägematut kõrghoonete piirkonda kuni 100-meetriste pilvelõhkujatega. Aga veel põnevamaks läks, kui «Pealtnägija» püüdis aru saada, kes tegelikult megaprojekti taga on. Mängu astusid muuhulgas keegi Õismäe vanaproua ja kurikuulus Inglise aristokraat, kes figureerib samal ajal Vene rahapesuafääris.
Loe lisaks

Domus Kinnisvara: Kinnisvaraturu ülevaade, veebruar 2015

Kadri Lest, Domus Kinnisvara maakler / analüütik.

2015. aasta on alanud tavapäraselt – jaanuar oli kinnisvaraturul vaikne ning veebruaris oli näha tasast aktiviseerumist. Maa-ameti tehingustatistika andmetel on kogu Eesti kinnisvaratehingute arv võrreldes eelmise aasta veebruariga langenud 7%. Käesoleva aasta veebruaris teostati Eestis kokku 3146 ostu-müügitehingut koguväärtusega 208,472 miljonit eurot. Jaanuariga võrreldes teostati 13% rohkem tehinguid ning tehingute koguväärtus tõusis 60%. Tehingute koguväärtuse suurt tõusu mõjutasid Tallinnas aset leidnud kahe ärikinnisvara müügitehingud.
Loe lisaks

Osta maja Indoneesias saad naise pealekauba

Kahe magamistoa ja kahe vannitoaga maja asub Slemanis, Yogyakarta linna lähedal, ning sellega kaasnevateks boonusteks on kalatiik, suur aed ja võimalus paluda 40-aastase omaniku Wina Lia kätt, kirjutab Time.
Loe lisaks

Eestlased pöörasid Soome aknatootja pankroti edulooks

Kaarel Tigas, Ärileht.

 “See oli hea tunne, kui 77 tootmistöölist tuli selja taha. Kõik olid teadmatuses, kuid usaldati. Tänaseks on meil tugevam kollektiiv kui iial varem,” ütleb aktsiaselts Fenestra juhatuse esimees Lauri Laast pärast rasket aastat.
Loe lisaks

Kes vastutab eelmise korteriomaniku võlgade eest?

Leino Biin, Biin & Biin Advokaadibüroo vandeadvokaat.

Korteriomanik on kohustatud maksma korteriühistule korteriomandi majandamiskulusid ja muid makseid. Juhul kui korteriomanik seda kohustust nõuetekohaselt ei täida pöörduvad ühistud korteriomaniku vastu võlanõudega kohtusse. Mis saab aga siis kui võlgnikust korteriomanik korteri võõrandab või võlgniku korteri müüb kohtutäitur täitemenetluse korras?
Loe lisaks

Mis saab kinnisvaraturust?

Kaileen Mägi,  vabakutseline ajakirjanik.

7. novembril toimus Tallinnas XIII Rahvusvaheline Kinnisvarakonverents. Konverentsile olid oodatud nii kõik kinnisvarasektoris tegutsevad ettevõtted, organisatsioonid ning inimesed kui ka valdkonnast huvituvad inimesed. Konverentsi eesmärk oli pakkuda värskeid mõtteid ja visioone ning vahetada kogemusi ja infomatsiooni.  Küsisime erinevate ekspertide ja juhtide käest, mis saab nende arvates kinnisvaraturust.
Loe lisaks

Algab superministeeriumi ehitus

Rahandusministeerium asub järgmisest nädalast nelja ministeeriumi ühishoone ehitamise ajal asenduspinnal Endla 13 ja Lõkke 5/3a hoonetes Tallinnas.
Loe lisaks

Must üüriturg küüritakse puhtaks

Marge Tubalkain, reporter Majandus24. 

Riigil jääb mustalt üüriturult saamata aastas 8-27 miljonit eurot tulumaksu, mille kättesaamiseks pakuvad asjatundjad nii üürilepinguregistri loomist kui ka ideed vabastada eraisikud tulumaksu kohustusest.
Loe lisaks

Skanton Kinnisvara: Õige aeg on osta korter Koplisse

Tarvo Tavast, Skanton Kinnisvara.

Üheksakümnendatel võisime ajalehekuulutustes näha korteri ostusoove, kus asukohana välistati Lasnamäe ja Kopli. Tänaseks on Lasnamäe maine oluliselt paranenud, selle kõrval on Kopli fööniksina tuhast tõusmas. See annab põhjuse elukoha eelistuste muutmiseks ja pilgu heitmiseks Kopli suunas.
Loe lisaks

Üüriäri võiks ajada ettevõtte kaudu

Äripäev.
 
Kinnisvarasse investeerimisel tuleb arvestada, et üüriäri tasub ajada ettevõtte kaudu, sest maksusüsteem on juriidiliste isikute poole kaldu – eraisik ei saa tulumaksust kulusid maha arvata ja ka puuküürnikega kohtumisel on vaid ühe üürikorteri olemasolul kahju kõige suurem.
Loe lisaks

5 nõuannet kinnisvara müügilepingu sõlmimisel

Ingmar Saksing, LVM Kinnisvara juhatuse liige.

Seadusest tulenevalt sõlmitakse üldjuhul kõik kinnisvaraga seotud müügilepingud notariaalselt ja on üsna tavapärane teadmine, et kokkuleppe valmistab ette notaribüroo. Kuidas vältida hilisemaid vaidlusi, kirjeldab LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.
Loe lisaks

Mitme aastapalga eest oleks mõistlik kodu osta?

Tõnu Toompark, Eesti kinnisvarafirmade liidu juhatuse liige

Soetatava kodu maksimaalsele hinnale paneb enamasti piiri ette koduostja olemasolev kapital või tema jooksev sissetulek. Järgnevalt vaatame, kuidas võiks soetatava kodu väärtus suhestuda koduostja sissetulekusse ja laenuvõimesse.
Loe lisaks

Kinnisvara kiirmüügi 10 nippi

Tarvo Tamme, Arco Vara  Tartu ja Tartumaa piirkonna juht

Kinnisvara müügiga seoses tekib sageli palju küsimusi: mis mu kinnisvara väärt on, kas müüa ise või võtta maakler appi, mida saan ära teha, et kinnisvara oleks rohkem väärt või müük kiiremini toimuks jne. Kuna enamasti juhtub kinnisvara müüki vaid kord-paar elu jooksul, siis ei saagi kõike kohe teada ja selleks oleme kokku kogunud 10 soovitust, mis aitavad kaasa kinnisvara kiiremale müügile.
Loe lisaks

Vaata, milline hakkab tulevikus välja nägema Lutheri kvartal!

Kristel Kossar,  Tallinncity.ee vanemtoimetaja

Linnavalitsus kinnitas Lutheri kvartali detailplaneeringu, nüüd ootab seda ees avalik väljapanek ja seejärel kehtestamine. Detailplaneeringu kohaselt peaks Pärnu maantee, Tatari ja Vana-Lõuna tänava vahelisele alale kerkima äri- ja eluhoonetega kesklinna vääriline keskus.
Loe lisaks

Korteriturg 2015: pidurduv hinnatõus teeb ainult head

Tõnu Toompark, Kinnisvarakool.ee

Eesti elamispindade turg on igati aktiivne. Laenujääk kasvab sisemajanduse kogutoodangu tõusuga võrreldavas tempos. Laenude käive kasvab tempokamalt. See on elamispindade hinnad viinud tõusule. 2014. aastal pöördus tõus siiski languseks, mis sellest, et statistika näitajad langust ei peegelda. Vägisi tundub, et Eesti ehk tegelikult peamiselt Tallinna-Tartu korteriturul on hulk määramatust ja seetõttu on edasiste arengute suund ja liikumiskiirus üsna raskesti paikapandav.

Loe lisaks

Kinnisvaraturu ülevaade: jaanuar 2015

Kadri Lest, Domus Kinnisvara maakler ja analüütik

Käesolev aasta algas kinnisvaraturul vaikselt. Maa-ameti tehingustatistika andmetel on kogu Eesti kinnisvaratehingute arv võrreldes eelmise aasta jaanuariga langenud 13,2%. 2015. aasta esimesel kuul teostati Eestis kokku 2766 ostu-müügitehingut koguväärtusega 129,015 miljonit eurot. Nii madala tehingute arvuga kuu oli viimati 2012. aasta veebruar. Detsembriga võrreldes teostati 39,9% vähem tehinguid ning tehingute koguväärtus langes 48,5%. Kui mitte arvestada detsembrikuus toimunud metsamaade müügi komplekstehingut, kus korraga müüdi üle Eesti ligi 1200 kinnistut, siis on tehingute arv langenud 18,8%.
Loe lisaks

Tallinna üürihindade kasv hakkab peatuma

Risto Vähi, Uus Maa  Kinnisvarabüroo

Sarnaselt kinnisvara ostu-müügituruga on stabiliseerumas ka üüriturg. Kui Tallinna kesklinnas on hinnatase juba pikemat aega üsna ühtlane, olles kohati kergelt tõusnud, aga samas ka langenud, siis magalate, eriti Mustamäe üürihinnad kasvasid mullu märkimisväärselt. Kuid ka nende hinnakasv on nüüd pidurdumas.
Loe lisaks

Kuuülevaade: jaanuaris tõusis korteri hind rekordkõrgeks

Martin Vahter ,  1Partner Kinnisvara tegevdirektor

Tallinna korteri keskmine pinnaühik maksis jaanuaris 1568 eurot, mis on kõrgeim tase 2007. aasta novembrist, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvaraettevõtteid 1Partner maa-ameti tehingu- ja hinnaülevaadet.
Loe lisaks

UPC: Tallinna kinnisvaraturu graafikud jaanuar 2015

Urmas Tehver, Ühinenud Kinnisvarakonsultandid OÜ

2015 aasta on alanud kinnisvaraturu aktiivsuse mõistes reeglipäraselt – Tallinna korteriomandite müügitehingute arv vähenes eelmise aasta detsembri 712-lt 526-le ehk 26%.
Loe lisaks

Eluasemelaenude käive kasvas aastaga viiendiku võrra

Tõnu Toompark, Adaur Grupp OÜ

Pankade eluasemelaenude jääk oli 2014. aasta lõpul Eesti Panga andmetel 6 064 miljonit eurot. See on 2,8% aastatagusest kõrgemal. Arvestades, et laenujääk kerkib kiiremini, kui saab olema eeldatav sisemajanduse kasv, võib öelda, et tegemist on pigem kiire laenujäägi kasvuga.
Loe lisaks

Korteri võõrandamise nõude esitamine

Alan Biin, Biin & Biin Advokaadibüroo vandeadvokaat

Praktikas ning rmp.ee foorumis on tõusetunud küsimus kuidas toimub korteriomanikule nõude esitamine, et ta temale kuuluva korteriomandi võõrandaks.
Loe lisaks

Uus trend: eestlased kolivad Lasnamäele

1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul kinnisvaras rahvuspõhised eelarvamused enam ei kehti ning tuhanded eestlased on kolinud venekeelseks peetud piirkondadesse Lasnamäele, Muugale ja Maardusse.
Loe lisaks

Kas ja millal Eestis uute korterite hind langeb?

Maia Daljajev, Arco Vara Eesti büroode juht

Kui kinnisvaraarendajal pole plaanis uusi projekte käivitada ja ta ei vaja kiirelt raha, ei pruugi heas asukohas ja ostjat huvitavas uues majas hinnalangust iial toimuda, sest arendaja kasum tekib elamu viimaste korterite müügist.
Loe lisaks

Narva üüriturg vabalanguses

Käesoleval nädalal pälvis paljude tähelepanu ERR-i uudis ja meie staazika ning kogenud maakleri Aivo Petersoni kommentaarid selle kohta, kuidas Narva üüriturg vabalanguses on. Seejuures oli huvitav jälgida kommentaarimites toimuvat, mis mingil hetkel hakkas lausa sõnumitooja näidishukkamist meenutama. Hoolimata sellest, kes tõde kuulutab, on olukord tõsine. Kogu Narva üüriturgu puudutav temaatika on nagu õpiku näide sellest, kuidas põhilised turumehhanismid – nõudlus ja pakkumine – toimetavad omasoodu sõltumata sellest, mis erialaspetsialistidele, linnajuhtidele või riigiisadele meeldiks või ei meeldiks.

Loe lisaks

Tulumaks korteri pärandamisel

Reeglina tuleb korteri müümisel tuleb riigile tasuda saadud kasult/tulult tulumaksu (kasu = müügihind – müügiga otseselt seotud kulud – soetamismaksumus). Seaduse järgi kehtib ka erandeid ehk tulumaksu ei tule tasuda kui müüja kasutas korterit oma elukohana ning kui oma elukohta ei müüda rohkem kui kord kahe aasta jooksul.

Loe lisaks