Mis mu kinnisvara väärt on?

Tihti küsivad kinnisvara müüjad minult arvamust palju nende kinnisvara väärt võiks olla. All pool annangi lühi ülevaate, kuidas igaküks võib enda kinnisvara väärtust hinnata.
Kui soovid kindlapeale minna, siis kõige adekvaatsema korterituruhinna ütleb sulle atesteeritud kinnisvara hindaja. Standart paneelmaja korteri hindamise akt maksab ca 120 - 150 eurot ja selle tegemine võtab kusagil nädala. Hindamise akti saad tellida kõigist suurematest kinnisvara büroodest nagu Pindi Kinnisvara, Uusmaa, Arco Vara jne, Domus Kinnisvara jne. Võid kontrollida ka oma kodupanga veebilehtedelt, mis kinnisvara firmade hindajaid nad aksepteerivad.

Samas, kui sul pole soovi raha kohe  väljakäia võin soovitada meetodit, mis aitab sul enda korteri ära hinnata Tallinnas 95-99% tõenäosusega.

Selleks tegutse järgnevalt:

  1. Ava kinnisvara portaalid www.kv.ee ja www.city24.ee (antud kaks portaalid sisaldavad 80% ulatuses kõiki Eesti kinnisvara müügikuulutusi)
  2. Vali kinnisvara otsin ja kirjelda võimalikult täpselt enda korteri parameetreid nagu tubade arv, korteri pindala vahemik, seisukord, linnaosa
  3. Vajuta OTSI nupu
  4. Peale otsingute kuvamist sorteeri korterid nii, et korteri hinnad oleksid kasvavas järjekorras
  5. Nüüd arvuta esimese  kümne kõige odavama korteri keskmine hind ja korruta 0,9. Nüüd ongi sul korteri turuväärtus käes.
Miks on vaja korrutada veel 0,9? Põhjus on selles, et kuna reaalsed tehingud tehakse järelturul olevatest müügikuulutus hindadest keskmiselt 8-12% allpool. Kuidas, ma seda tean? See info kajastub igakuistes kinnisvara turuanalüüsides, mida väljastavad eelpool mainitud suuremad kinnisvara bürood. Näiteks Pindi Kinnisvara 2015. a. kinnisvara turustatistikaga saad tutvuda SIIN.

Milleks turuhinna teadmine on kinnisvara müüjale vajalik? Seda selleks, et adekvaatselt hinnastada enda korterit müügikuulutuses ja sellega kiirendada enda korteri müügiprotsessi. Kinnisvara müük reeglina võtab võtab hetkel aega 3-6 kuud, kui seda on soov müüa turuhinnaga. Samas inimeste ootused on, et nad saavad enda kinnisvara müüdud maksimaalselt 3-6 nädalaga.

Loodan, et neist juhistest oli kasu. Enda poolt müüdava Tallinna korteri kinnisvara turuhinna või küsida ka minult helistades  56 150 084 või kirjutades e-maili aadressil property@latipac.eu

Arno Rannaste, Latipac OÜ asutaja

Lisa kommentaar

Email again: