OECD soovitab Eestil kinnisvara oluliselt rohkem maksustada

Eestis ei peegelda maa omamine praegu maksude mõttes selle maa turuväärtust.
Majanduskoostöö ja arengu organisatsioon (OECD) leidis eile avalikustatud raportis, et Eesti maksusüsteemi tuleks muuta tööjõusõbralikumaks. OECD riikide kogemus ütleb, et kui liigutada maksukoormust tööjõult ära, toob see kaasa tööpuuduse vähenemise ja SKT kasvu. „Selliste sammude mõjud võiksid olla Eestis eriti suured, kuna võiksid teha kohaliku tööjõu Eesti ettevõtetele välistööjõust atraktiivsemaks,” seisab raportis.

Esmapilgul kummalisena tunduvad takistused Eesti tööjõuturul võivad olla ka praegused vähesed kinnisvaramaksud. Veel enam, OECD märgib, et maa omamine Eestis ei peegelda maksude mõttes selle maa turuväärtust. „Maksukoormuse liigutamine kinnisvara poole ergutaks eriti tööturgu, sest kinnisvara eest maksaksid omanikud,” viitab OECD. Kõrgemad kinnisvaramaksud tähendaksid omakorda, et omanikke, kellel on keerulisem töö tõttu ringi liikuda, oleks siis ehk vähem.

Loe lisa EPL-ist: http://epl.delfi.ee/news/eesti/oecd-soovitab-eestil-kinnisvara-oluliselt-rohkem-maksustada?id=70666897

Lisa kommentaar

Email again: