2. Enne kinnisvara müüki panemist on soovitav tutvuda kinnisvara-portaalides olevate pakkumistega ja arvestada, et sealsed kinnisvara müügihinnad võivad sisaldada ka väikest kauplemisruumi. Õiglase hinna välja selgitamiseks võib alati konsulteerida maaklerite ja hindajatega, kes tegelevad igapäevaselt kinnisvaraga ning on seetõttu kursis reaalsete tehinguhindadega.
3. Objekti tasub müüma võtta üks maakler korraga, sõlmida maaklerleping ja leppida kokku täpsetes müügitingimustes. Leping on alati kahepoolne ja müüja saab maaklerilt nõuda lepingus kokku lepitud tegevuste teostamist. Suurel hulgal maakleritel puudub motivatsioon samaaegselt ühe ja sama objektiga tegeleda. Igapäevaselt võib näha olukordi, kus ühte objekti pakuvad mitmed bürood. Info kinnisvara objekti kohta on puudulik ja isegi müügihinnad pakkumiste juures on erinevad. Ostuhuvilisel tekib selliseid pakkumisi nähes vaid hulk küsimusi, mis on müügi seisukohalt mitteolulised.
4. Osad kinnisvarafirmad kasutavad ka ebaausat taktikat, lubades müüjale esialgu ebareaalset müügihinda, sõlmides nii müüjaga esinduslepingu ja peale seda survestavad müüjat hinda alla laskma. Kui miski tundub liiga hea olevat, et tõsi olla, siis enamasti ta seda ka on.
5. Järjest olulisemaks on muutunud kinnisvara kommunaalkulud. Otsige välja viimase kuue kuu arved. Kui need puuduvad, siis küsige maja haldavast ühistust.
6. Korteri/maja peab enne huviliste saabumist koristada, võimalusel tõstma silma alt ära isiklikud esemed. Kontrollida kodutehnika, mööbli korrasolekut, (eriti oluline kui on müügihinna sees) pole mõtet müüa sisustusega, kui uus omanik peaks selle kohe välja vahetama.
7. Kui korter on juba vanem ja kulunud, soovitaks võimalusel teha iluremont. Ka hinna poolest soodsaim tapeet seintel, annab korterile puhtama ja uuema välimuse, see ei pruugi tõsta küll korteri hinda, kuid tõstab kindlasti väärtust ostja silmis. Kui kiireks remondiks võimalusi ei ole, siis tuleks eemaldada üleliigne ja aegunud mööbel. Tühi korter/maja annab huvilisele parema ülevaate ning avarama mulje.
8. Korteri või maja reklaamimisel on ülioluline professionaalselt tehtud fotod. Üldjuhul teevad maaklerid korteritest-majadest pilte nii, et see paistab ostjale atraktiivne juba esmapilgul, kuid samal ajal ei ole ebareaalne. Kui näidata reklaamides kinnisvara objekti paremini, kui see tegelikult on, on huvilised kohale tulles pettunud. Kui ostuhuvilisele lubatakse kuulutuses häid tingimusi ja kohapeal selgub, et see ei vasta päriselt tõele, siis ka kinnisvara müügitehingut ei sõlmita. Juhul kui objekt on kauem müügis olnud, tasub hooajati pilte värskendada, lumised pildid südasuvel ei tule just kasuks ning igasugused parendused korteris/majas annavad hoolimata eelnevast müügiperioodist alati juurde.
9. Kinnistu müümisel tasuks reklaamida ülevaadet olemasolevatest kommunikatsioonidest või nende võimalustest. Samuti, millistel tingimustel ja mida saab kinnistule ehitada.
10. Soovitaks korteri- ja majaomanikele ühte head ja alati toimivat võtet: kui maakler tuleb Teie kinnisvara üle vaatama, küsige temalt, kas tema oleks nõus seda ostma? Kui ei, siis paluge ausalt puudused välja tuua.
Allikas Arco Vara koduleht.
Sul pole aega enda korterit pikalt müüa?
Helista
56 486 711 ja küsi hinnapakkumist!