Portaali KV.EE poolt vaadatuna on kõige rohkem eksimisi asukoha märkimisega. Tihti tuleb ette teiste linnaosade korterite paigutamist näiteks kesklinna alajaotusesse, mis võib anda vihje huvilisele, et kui juba püütakse neid eksitada selle informatsiooniga, kas siis võib õigeks pidada kuulutuses toodud muud infot.
Üks olulisim viga just müügikuulutuste juures on kuulutuste juures valesti märgitud või märkimata jäetud ruutmeetrid. Tühjaks jäetud ruutmeetrite lahtri korral ei kalkuleeri portaal ka ruutmeetrihinda ning nii võidakse välja jääda ruutmeetri hinna otsingutest ning kaotada potentsiaalseid huvilisi. Tihti ei kontrollita üle korteri pinna suurust kinnisturegistrist ja märgitakse see number mälu järgi. Palju juhtub ka seda, et korteri pindala hulka arvestatakse ka panipaiga või rõdu suurus, kus erinevus võib nii küündida kümnetesse ruutmeetritesse, mis omakorda muudab ruutmeetri hinda oluliselt ebatäpsemaks.
kv.ee ” Hea näide müüvast kuulutusest |
kv.ee ” Ei kutsu ostma, puudub isikupärane foto ja suunav tekst |
Oluline on kuulutuse juures kindlasti veel ära märkida pinna ja sisustuse seisukord, küttesüsteem, kommunaalkulud talvel ja suvel, parkimise võimalused, panipaigad, lähedal asuvad objektid (kauplused, spordirajatised, lastemänguväljakud jne.). Näidiskuulutusega saab tutvuda http://www.kv.ee/kuulutus1
Kinnisvarakuulutuse teksti kirjutades mõtle, kes võiks olla potentsiaalne uus elanik. Kui see on lastega noor pere, siis kindlasti on lasteaedade, mänguväljakute ja koolide info oluline, kui aga hoopis lasteta noored, siis võiks seal pigem olla info, et mis raha eest saab taksoga kesklinnast koju või kui mitu minutit autoga või bussiga kulub sõitmiseks lähimasse spordiklubisse, milline vaade avaneb rõdult või mis kell sinna päike paistab.
Kuulutust sisestades tutvuge ka teiste kuulutustega, vaadake milline teile kõige enam meeldib ning hinnake, mis on selles kuulutuses hästi tehtud, et paneks huvilisi just sellele klikkima ning püüdke ka oma kuulutus sarnaselt koostada.
Kinnisvarakuulutust lisades pea meeles:
- Täida kõik etteantud lahtrid õige informatsiooniga: aadress, ruutmeetrid, kommunaalkulud, energiamärgis, kaardil kuvatav asukoha täpsus, sisustus.
- Vaata, et kuulutuses olevad pildid annaksid hea ülevaate ja oleksid kvaliteetsed. Parimaks esipildiks on sisevaate pilt.
- Kuulutuse tekst kirjuta alajaotustena, nii on ülevaatlikum teksti lugeda ning pööra tähelepanu õigekirjale.
- Mõtle, kes on kõige õigem sihtgrupp sinu kinnisvarale. Noortele ja üksikutele inimestele rõhuta hobisid, transpordivõimalusi ja peredele kindlasti ka lastega seotud tegevuste plusse.
- Püüa kuulutus sisestada mitmes keeles, alati võid kuulutuses mainida, mis keeltes sina oled suuteline vastama. Kui teistesse keeltesse tõlkimine on keeruline, siis kasuta maksimaalselt kuulutuse sisestamisel ette antud nimekirja, mis automaatselt tõlgib märksõnad teistesse portaalis olevatesse keeltesse.
Allikas Äripäeva Kinnisvara Uudised.
Lisa kommentaar