1. Tee oma rahaasjad selgeks
Ostja, kelle laenuplaani on pank juba eelnevalt heaks kiitnud või kel piisav hulk rajalist kapitali investeeringut ootamas, mõjub müüjale usutavamalt kui keegi «eks-me-vaata-mis-pangas-saab-või-kust-ma-raha-saan».
2. Kaalu hinnavõit täpselt läbi
Kui kinnisvara pakutakse sulle allahindlusega, vaata pakkumine põhjalikult läbi - võimalik, et see sisaldab kavalaid konkse, nii et tulevikus pead hoopis peale maksma.
3. Tee oma pakkumine, lähtudes kinnisvara väärtusest
Paku oma hind vastavalt sellele, mida arvad kinnisvara väärt olevat ning ära takerdu sellesse, millist hinda müügikuulutuses küsitakse. Pea kinnisvara väärtust hinnates nõu spetsialistidega.
4. Tegutse kiirelt
Kui liiga kauaks mõtlema ja arutama jääd, võib mõni kiirem ostja hea kinnisvara ära napsata. Niisiis ole valmis meeldiva objekti juures kiirelt tegutsema - otsi valmis spesialistid, kes aitavad maja üle vaadata ja hinnata, mine aja pangas asjad kiirelt joonde ja anna ostjale mõista, et oled valmis kiirelt tehingusse minema.
5. Küsija suu pihta ei lööda
Egas ilmaasjata öelnud vanarahvas, et palju küsid, vähe saad ja kui ei küsi, ei saa üldse. Läbirääkimised annavad sulle kauplemisruumi, kasuta seda nutikalt.
6. Tee korralik eeltöö
Valmista end läbirääkimisteks põhjalikult ette - uuri naabruskonna ja objekti kohta välja võimalikult palju informatsiooni, mis aitaks sul enda polt seatud eesmärgini jõuda. Uuri ka müüjalt, miks ta kinnisvara maha müüb.
7. Ole valmis kompromissideks
Rusikaga lauale tagumine läbirääkimisi eduka ostuni kindlasti ei vii - lõpptulemus võiks olla win--win mõlemale poolele.
8. Tingimused on sama oluline nagu hind
Tihti keskendutakse läbirääkimistel vaid kinnisvara hinnale, jättes tähelepanuta ostu-müügi tingimused: just siin võib aga olla kenasti kauplemisruumi.
9. Tee korralik pakkumine
Suvaline telefonitorru kisatud: «Selle maja me võtame!» ei veena müüjat teie tõsises huvis. Tehke korralikult koostatud, põhjendatud kirjalik pakkumine.
Allikas Postimees Kodu.
Lisa kommentaar