Ülevaade kinnisvaraturu statistikat mõjutavatest anomaaliatest

Esmakordselt avaldab Pindi Kinnisvara turuanomaaliad, mis moonutavad statistikat ja võivad turuosalisi märkimisväärselt eksitada.
Tallinna hoonestatud elamumaade kalleim tehing oli mais 2 815 000 eurot.

Pindi Kinnisvara partner Peep Sooman selgitas, et neile teadaolevatel andmetel on tegemist Lasnamäel asuva endise Mereakadeemia ühiselamu enampakkumise tulemusega. Seega tegemist ei ole klassikalise eramutehinguga, mida tavaliselt hoonestatud elamumaadest eeldatakse.

Tallinna uusarenduste müügimaht hüppas aprillis 171 tehinguni (tavaliselt ca 100).

Soomani sõnul on tegemist kuni aasta varem „lukku löödud“ tehingutega, mille asjaõiguslepinguid vormistatakse peale majade valmimist. Praegune müügitempo on võrreldes mullusega tegelikult aeglustunud.


Tallinna kesklinna korteritehingute keskmine müügihind on teist kuud järjest üle keskmise pakkumishinna.


Soomani selgitusel löövad keskmise tehinguhinna üles ülikallite Meerhofi ja Kentmanni 6 korterite asjaõiguslepingud, mille osas tehti ostukokkulepped valdavalt juba mullu.

Valga korteriomandite keskmine ruutmeetrihind tõusis mais 46% võrra 134 eurolt 196 eurole.

Valga linnas tehti mais kokku vaid 13 tehingut. Sooman selgitas, et piisab sellest, kui soetatakse paar keskmisest oluliselt kallimat korterit ja see mõjutab tervet väikelinna tehingustatistikat. Valga linna kalleim tehing oli mais 360 €/m².

Allikas Ärileht.


Lisa kommentaar

Email again: