1. Vaata, kuidas kokku saad hoida
Näiteks jõusaali või aeroobikatrenni asemel mine parki jooksma või kõndima, paljudes neist on välijõusaal ja täiesti tasuta. Otsi soodsam elamisvõimalus - äkki lubavad vanemad sul sümboolse summa eest enda juures elada, nii saad üüriraha säästa. Samuti vaata üle oma nutipakett ja muud lepingud, äkki annab mõnd püsikulu veel vähendada. Kui saad auto asendada tasuta ühistranspordiga, võid igakuise bensiinikulu samuti korteriostuks kõrvale panna. Et aga lõbustustest üldse mitte kõrvale jääda, uuri, kuhu saab tasuta: palju korraldatakse Eestis ka selliseid üritusi, kus piletiraha ei küsitagi. Jälgi hoolsalt sooduspakkumisi: paljud inimesed hoiavad selle abil kuus kokku muljet avaldavaid summasid.
2. Tee hobid ja oskused rahaks
Äkki on sul mõni harrastus või hobi, millega annaks lisaraha teenida? Või oleks paar tundi päevas aega mõnd muud tööd teha? Pea meeles, et iga töö ja selle tegija on austust väärt, häbeneda pole midagi.
3. Korraldage omavahel säästuvõistlus
Kui su sõbrad tahavad samamoodi korteri jaoks raha kokku hoida, korraldage omavaheline võistlus - kes suudab rohkem säästa? Mõelge välja mõni vahva ja rahatu auhind, mille võitja (näiteks Kuu Säästunäpp) saab.
4. Poputa ennast, kui oled olnud tubli säästja
Sea endale rahakogumiseks eesmärke ja püüa need täita. Kui oled eesmärgile jõudnud, luba endale mingi pisike meelehea.
5. Pane säästud raha teenima
Võid panna oma hoiuse raha teenima, variante on mitmeid - ära vali kõige riskantsemat, aga otsi siiski piisavalt tulus moodus säästudelt lisaraha saada. Pea nõu mõne sõltumatu finatsspetsist sõbraga, ta seletab sulle, mida võid võita või kaotada.
Allikas: Postimees Kodu
Helista +372 56 486 711 ja küsi pakkumist!
Lisa kommentaar