Colonna investorid ostsid Rimilt 18 kaupluse kinnistud

Colonna investorid ostsid 18 kaubanduskinnistut, milles asuvad Rimi ja Säästumarketi kauplused rendipinnaga 16 818 m2.

Kauplustest 5 asuvad Tallinnas, ülejäänud on Kuressaares, Märjamaal, Haapsalus, Keilas, Sakus, Paides, Rakveres, Elvas, Tartus, Põlvas, Raplas, Jõgeval ja Võrus.

Kinnistute senine omanik oli Rimi Baltic AB tütarettevõte Kinnisvaravalduse AS. Kõik poed jäävad endiselt Rimi kasutusse – Rimi Eesti Food AS sõlmis hoonete ostjaga pikaajalise rendilepingu.

Rimi Baltics kinnisvaravaldkonna juht Ruth Laatre ütles, et kauplusehoonete müük ja tagasi rentimine on osa Rimi pikaajaliselt plaanist ümber korraldada oma kinnisvara portfell. Tehingust saadud raha investeerib Rimi uute poodide ehitusse. Ettevõttel on järgneval 3 aastal plaanis oluliselt laieneda, seda eriti Leedus, kus soovitakse suurendada turuosa.

“Meil on hea meel teha koostööd sellise tugeva partneriga nagu Rimi. Leiame, et see ost on suurepärane täienduse meie kinnisvaraportfellile,” kommenteeris ostu Colonna grupi juht Roberto de Silvestri.

Tehingut nõustas ja läbirääkimisi juhtis Catella Corporate Finance.

Rimi juriidiline nõustaja oli advokaadibüroo Sorainen.

Colonna Capital esindab välisinvestoreid, kes teevad investeeringuid Eesti kinnisvaraprojektidesse. Soetatud varade igapäevase haldusega tegeleb Colonna oma Eesti meeskond. Colonna on Eestis tegutsenud alates 2006. aastast.

Allikas kinnisvarauudised.ee

Latipac - Kinnisvara kiirost Tallinnas!

Lisa kommentaar

Email again: