Liven alustas Pirita TOP-i kõrval elamuehitust

Kinnisvaraarendaja Liven alustas Tallinnas Pirita olümpia purjespordikeskuse (TOP) kõrval aastaid kasutuseta seisnud asfaldiplatsile uute elamute ehitamist. Ligi 90 miljonit eurot maksva arendusega rajatakse 27 000 m2 suurusele mereäärsele kinnistule kolmekorruselised elamud, milles on kokku 220 korterit.
Loe lisaks

Sauele planeeritakse uut elurajooni 1200 korteriga

Tallinnaga külgneva Saue valla keskusesse Saue linna kavandatakse ehitada uus elurajoon, kuhu ehitatakse 1200 korterit, investeeringu suuruseks on veerand miljardit eurot. Valla pikem plaan on Saue linn kokku kasvatada Tallinna piiril asuva Laagriga.
Loe lisaks

Kuidas Kreeka laenurahaga üksi pimedasse tuppa jäi

2012. aastal ilmus Äripäeva raamatuklubis Michael Lewise bestseller „Buumerang: reisid uude Kolmandasse Maailma“, mis viib lugeja värvikale reisile läbi finantskaoses maailma võlakriisikollete.

Kolm aastat tagasi oli raamat sama aktuaalne kui tänagi - avaldame homse referendumi eel katkendi "Buumerangist", Lewise hoogsa kirjelduse ka siis võlakriisis ja eurotsoonist lahkuda ähvardavast Kreekast.
Loe lisaks

Kolm soovitust kinnisvara pärandamisel

Rohkem või vähem meiega seotud lahkunud jätavad paratamatult endast maha erinevat vara ja kohustusi, millega siiajääjatel tuleb otsustuskorras tegelema asuda. Siinkohal tasub välja tuua kolm põhilist võimalust, mille seaduslikku vormistamist võiks iga kinnisvara omav isik oma eluea jooksul tõsiselt kaaluda.
Loe lisaks

Vaata, kuhu soovitab Fidelity fondijuht oma raha paigutada

Fidelity fondijuht Ian Spreadbury, kes juhib enam kui nelja miljardi naela (5,6 miljardi) euro suurust võlakirjafondi, on mures finantsturge raputada võiva süsteemse riski pärast. Fondijuht soovitas  hajutada raha erinevate varaklasside vahel nagu kuld, hõbe ja sularaha.
Loe lisaks

Üüriäri ABC: kas välismaalane on parem üürnik?

Sageli eeldavad korterite üürileandjad, et välismaalased on kohalikest toredamad ja jõukamad ning nad on valmis maksma kohalikest kõrgemat üürihinda - välismaalastele korterite üürimise teemal arutleb Tõnu Toompark Kinnivarakool OÜst.
Loe lisaks

Suvila saab tänavu odavalt kätte 

1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahteri sõnul on huvi suvekodude vastu vähenenud ning hinnad püsivad masuaegsel tasemel. Inimesed on muutunud ratsionaalsemaks ja mõistavad, et suvila tähendab ka kohustusi ja kulusid ja kes tahab, see saab suvekodu praegu soodsalt kätte.
Loe lisaks

Itaalia suurpartei soovib eurost loobuda

Itaalia parlamendi suuruselt teise esindatusega erakond, euroskeptilise meelsuse poolest tuntud Viie Tähe Liikumine (M5S) andis Itaalia senatis üle 200 000 allkirja, mis olid kogutud petitsioonile, et riik lahkuks euroalast ja võtaks taas kasutusele oma raha.
Loe lisaks

Viimsi vald möödus rahvaarvult Viljandi linnast

Rahvastikuregistri andmetel elab Viimsi vallas juuni seisuga 18 268 elanikku, seljatades Viljandi linna 35 inimesega. Lisaks elab vallas hinnanguliselt 3000 elanikku, kes ei ole rahvastikuregistri andmetel Viimsi elanikuks registreeritud.
Loe lisaks

Kinnisvaraturul kummaline olukord

„Turul on mõnevõrra kummaline olukord, kus uute korterite turg Tallinnas on küllastumas, aga korterelamute kruntide turg on aktiivne,“ ütleb Pindi Kinnisvara kommertskinnisvara valdkonna juht Mihkel Pärtel.
Loe lisaks

Üürileandja ABC: Kas üüriinvesteeringud teha eraisiku või ettevõttena?

Vahe eraisikuna või ettevõtjana üürileandjaks olemises seisneb eeskätt maksustamises. Eraisikuna eluruumi üürileandmisel tuleb üüritulult tasuda jooksvalt tulumaks. Eraisik ei saa maksustamisele kuuluvast tulust maha arvata väljaüüritavale elamispinnale tehtud kulutusi, näiteks remondikulusid, maamaksu, kindlustust, maakleritasu.
Loe lisaks

Ober-Hausi kinnisvara turuülevaade 05/2015

Ober-Hausi Kinnisvara korterite hinnaindeks tõusis mais kolmandat kuud järjest pärast veebruaris olnud langust, kuid indeksi tõus on aeglustunud. Tallinnas on ruutmeetri keskmine hind võrreldes aprilliga pisut langenud.
Loe lisaks

Berliin pani üürihinnale piiri

Berliin on esimene Saksa linn, mis üürile piirhinna sättis, kirjutab Guardian. Alates 1. juunist ei tohi kohalikud üürileandjad küsida üle 10% kõrgemat üüri kui kohalike üürihindade keskmine.
Loe lisaks

Risto Vähi: üüritulu deklareerimine hindu ei tõsta

Maksu- ja Tolliameti teatel kasvas 2014. aasta jooksul üüritulu deklareerijate arv 27,5 protsenti. Kuigi kipub ikka olema nii, et maksutõusu või maksude maksmise tasub lõpptarbija, siis kinnisvara üürimise puhul seda öelda ei saa. Üürihinnad pole märkimisväärselt kasvanud ning ei tee seda ka lähemas tulevikus, kirjutab oma kommentaaris Uus Maa analüütik Risto Vähi.
Loe lisaks

Läti õppetund: kas võtmed panka ja võlast vabaks?

Rahandusministeeriumi finantsturgude poliitika osakonna juhataja Thomas Auväärt vaatleb Postimehe kinnisvara ja ehituse erilehes lätlaste regulatsiooni, mis peaks võimaldama rahalistesse raskustesse sattunud eluasemelaenu võtjal laenuorjusest vabaneda.
Loe lisaks

Eurotrüki peole järgneb pohmell

Euroopa Keskpanga (EKP) hoogsast rahatrükist ehk peenema nimega kvantitatiivsest leevendamisest tulenenud pidu võib olla jõudnud kassiahastuse käivitumise faasi.
Loe lisaks

Investorite 7 populaarset enesepettust

USAs on aktsiaturg tõusnud juba kuuendat aastat, mis on muutnud paljusid rikkamateks. Samas võivad nad mõelda vähem selgelt, kirjutab MarketWatch.

„Tõusval turul kalduvad investorid arvama, et nad on geniaalsed,“ ütles Kalfornia ülikooli rahandusõppejõud Brad Barber. Kui aktsiate hinnad tõusevad, kasvab investorite enesekindlus ja nad hakkavad kummaliselt oma tegevusi põhjendama. Siin on seitse juttu, mida tõenäoliselt sageli kuuldakse ja mis ka lipsavad üle enda huulte.


Loe lisaks

Rootsi elamuehitus täistuuridel

Elamispindade ehitus Rootsis jätkab tõusutrendis ning käib praegu viimase 25 aasta kiireimas tempos, näitavad Rootsi statistikameti esialgsed andmed.
Loe lisaks

Maksusoodustust ei saa liitsihtotstarbega maa puhul

Riigikohus jättis kolmapäeval rahuldamata viie korteriomaniku kaebused maksuteadete peale, millega nõuti maamaksu korteri juurde kuuluva äri- ja sotsiaalmaa eest, leides, et koduomaniku maamaksuvabastus ei laiene äri- ja sotsiaalmaale.
Loe lisaks

Siim Kallas: kihlveopanganduse tagajärjed pärsivad Euroopa majandust siiani

Pärnus peetaval Pärnu Juhtimiskonverentsil "20 aastat hiljem. Juhi töölaud.” rääkis endine Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas, et maailma varade mahust 3 korda suuremaks, 500 triljoni dollarini, kasvanud kihlveopanganduse kokkukukkumise tulemusena kiratseb Euroopa majandus siiani, kuna majanduse seesmist usaldust ei ole õnnestunud taastada.
Loe lisaks

Vaata, mille järgi pank otsustab, kas anda sulle laenu või mitte

Pere kasvab ja tahad oma kodu jaoks laenu võtta? Panga otsus, kas anda sulle laenu või mitte, võib sõltuda asjadest, mida sa arvatagi ei oska. Kes on sinu sõbrad sotsiaalmeedias? Kas nad äkki liiga madala haridusega pole? Missugust arvutit ja telefoni sa sisselogimiseks kasutad ja veel sada pisiasja, mille põhjal võib pank otsuse teha, kas sa sobid laenuvõtjaks või mitte
Loe lisaks

Kuhu paigutada 60 000 eurot?

Inimene, kel pole palju aega ega huvi aktsiatega kauplemiseks, kuid sooviks ühekordset suuremat summat, näiteks 60 000 eurot, pikema aja jooksul mitme(kümne)kordistada, peaks sellises olukorras üheksa korda mõõtma ja lõikama alles asjast täielikult aru saades, soovitab investor Jaak Roosaare.
Loe lisaks

74% Slovakkia noortest  vanuses 18-34 elab jätkuvalt vanematekodus

Suurem osa Euroopa noori vanuses 18-34 elab jätkuvalt vanematekodus. Põhjus on proosaline: korterit osta on kallis, laenutingimused karmid ja oma kodu majanduskulud liiga kõrged. Üürikorteri peale ei hakka noorte rahakott samuti ning odavaid sotsiaalkortereid napib, selgitas Euroopa eluasemeorganisatsiooni Housing Europe hiljutine uuring, vahendas Eesti Korteriühistute Liit.
Loe lisaks

Hiina lisab majandusse stiimulit

Hiina keskpank üllatas nädalavahetusel kolmanda intressimäärade kärpega läinud aasta novembrist, et toestada majandust, mis maadleb suure võlakoorma, üleinvesteeringute, kinnisvaraturu jahtumise ning kapitali väljavooluga.
Loe lisaks

Millele mõelda enne kodulaenu võtmist

Praegu, mil kuue kuu euribor on ajalooliselt madalal tasemel, tundub üsna ahvatlev võtta laenu ja osta uus kodu.Siiski, kuna tegemist pikaajalist mõju omava finantsotsusega, tasub olla hoolikas ning enne läbi kaaluda kõik võimalikud tulevikustsenaariumid ning oma võimalused nendega toime tulemiseks, kirjutab Uusmaa kinnivaramaakler Marina Hodus.
Loe lisaks

Milline on mõistlik remondikulutus enne müüki?

Mõistliku remondikulutuse suuruse määrab korteri või maja tulevane kasutuseesmärk ning kinnisvara asukoht.

Arco Vara Tallinna elamispindade osakonna juht Agur Tammistu ja kinnisvaraanalüütik Anne Oja kirjutavad Arco Vara Uudiskirjas, et remonditud kinnisvara ostetakse meelsamini ja selle eest makstakse rohkem kui tugevat korrastamist vajava korteri või maja eest, ent mõtlematult remondile kulutatud eurod tuleb korstnasse kirjutada.
Loe lisaks

Kinnisvaraturul on 10 000 eurot rohkem väärt kui 30 000

Kui tahta odavat ja energiasäästlikku maja, tuleb ehitada kaks erinevat, üks odav ja teine energiasäästlik. Siiski ei ole eestlased täna valmis ega ka võimelised maksma 10 000 eurot rohkem, et kümne aastaga 30 000 eurot kulusid kokku hoida.
Loe lisaks

Audi hakkas õhust ja veest diislikütust tootma

Audi toodab süsinikuneutraalset tehisdiislit taastuvenergiast, õhust ja veest.
Autotootja Audi on välja töötanud uue, potentsiaalselt revolutsioonilise sisepõlemismootori-kütuse, mis võib aidata võidelda kliimamuutusega.
Nimelt on Audi osalusega projekti raames suudetud valmistada sünteetilist diislit veest ja süsinikdioksiidist.
Loe lisaks

Euroopa rahatrükk võib lõppeda korraliku šokiga

Raha trükkimine aitab probleemidega tegelemist edasi lükata või lausa takistab mõnede probleemide lahendamist ja selle tulemusena toimunud kiire olemasolevate varade hindade tõus lõppeb ühel hetkel korraliku šokiga, tõdeb LHV pensionifondide juht Andres Viisemann klientidele saadetud kommentaaris.
Loe lisaks

Vaata kõige ägedamaid kontoreid 2014

Kui tahata kontorist midagi enamat, kui vaid töö tegemise kohta, siis vaadake üle viimase aja kõige inspireerivamad lahendused.

Iga aasta teeb Inc. ( http://www.inc.com/) oma valiku kõige põnevamatest kontoritest ja jagab seda ka lugejatega. Valituteks osutuvad enim inspireerivad, tähelepanuväärsemad ja praktilisemad kontoriruumid üle kogu maailma. Need ei ole naiivselt ülepakutud lahendused, vaid kõrgetasemelised ja põhjalikult läbimõeldud ruumid, mille disain on pigem tulevikus kui olevikus.
Loe lisaks

Domus Kinnisvara: Kelle ees vastutab maakler?

Ingvar Allekand, Domus Kinnisvara
 
Verivärske ning avalikkuse tähelepanu pälvinud lugu meie müügitööst sunnib kirjutama sellest, millised on maakleri kohustused kinnisvaratehingu tegemisel ühe või teise osapoole ees.
Loe lisaks

Uus Maa: 03/2015 kinnisvaraturu ülevaade


Nagu ikka, nii jõudis ka sel aastal aktiivsus kinnisvaraturule just nimelt märtsis ning see kajastub ka tublisti kasvanud tehingute arvudes. Seega pole tegemist erilise, trendiloova tõusuga, vaid täiesti tavapärase turutsükliga.


Maa-ameti andmetel toimus märtsis 4289 kinnisvara ostu-müügitehingut, mis on veebruarist 35,6% enam. Aastaga kasvas tehinguaktiivsus aga 15,3%.

Loe lisaks

Tulevikumajad: kuidas me elama hakkame?

Tallinnas kogunes nädalavahetusel Euroopa arhitektide nõukogu (Architects' Council of Europe) peaassamblee, mis tähistas ühtlasi oma 25. aastapäeva. Postimees arutles nõukogu liikme, prantsuse arhitekti Lionel Dunet’ga, missugune peaks olema tuleviku kodu.
Loe lisaks

Koplil on võimalus areneda uueks Kalamajaks

Kuigi uusi imagotrende kinnisvaraturul näha ei taheta, on kinnisvaraeksperdi Tõnu Toompargi sõnul Koplil potentsiaali saada uueks Kalamajaks.

Nordea panga ja Kinnisvarafirmade liidu korraldatud konverentsil arutleti, mis võiks kujuneda elukondlikus kinnisvaraturus järgmiseks Kalamajaks ehk menukaimaks elupiirkonnaks.
Loe lisaks

Visa hing: puuküürnik ei alistu

Kuidas vabaneda üürnikust, kes ei ole kuude kaupa üüri ja kommunaalarveid tasunud ning keeldub korterist lahkumast? Pärnus Mai tänaval kahetoalist korterit omav Rein on proovinud nii nõu kui jõuga, kuid kasu pole sellest sündinud.
Loe lisaks

„Korterivõtmed panka“ ka Eestisse?

Läti proovis möödunud sügisel USAs ja Kanadas järele proovitud võlaorjusest vabastavat meedet „võtmed panka“, mis lühidalt tähendab, et pangale eluaseme eest võlgu jäänud kliendil on võimalus kodu võtmed pangale üle anda ning seeläbi võlast ühe korraga vabaneda.
Loe lisaks

Mis mu kinnisvara väärt on?

Tihti küsivad kinnisvara müüjad minult arvamust palju nende kinnisvara väärt võiks olla. All pool annangi lühi ülevaate, kuidas igaküks võib enda kinnisvara väärtust hinnata. Loe lisaks

Peep Soomani kolumn: naised ja kinnisvara

Kinnisvarasektorit peetakse suurte poiste mänguväljakuks. Karmide meeste alaks. Macho’de pärusmaaks. Vale puha. Naised on sama osavad, tihti osavamadki, kirjutab Eesti Kinnisvarafirmade Liidu juht Peep Sooman.
Loe lisaks

Mis saab kinnisvaraturust?

Kaileen Mägi,  vabakutseline ajakirjanik.

7. novembril toimus Tallinnas XIII Rahvusvaheline Kinnisvarakonverents. Konverentsile olid oodatud nii kõik kinnisvarasektoris tegutsevad ettevõtted, organisatsioonid ning inimesed kui ka valdkonnast huvituvad inimesed. Konverentsi eesmärk oli pakkuda värskeid mõtteid ja visioone ning vahetada kogemusi ja infomatsiooni.  Küsisime erinevate ekspertide ja juhtide käest, mis saab nende arvates kinnisvaraturust.
Loe lisaks

Kuuülevaade: jaanuaris tõusis korteri hind rekordkõrgeks

Martin Vahter ,  1Partner Kinnisvara tegevdirektor

Tallinna korteri keskmine pinnaühik maksis jaanuaris 1568 eurot, mis on kõrgeim tase 2007. aasta novembrist, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvaraettevõtteid 1Partner maa-ameti tehingu- ja hinnaülevaadet.
Loe lisaks

UPC: Tallinna kinnisvaraturu graafikud jaanuar 2015

Urmas Tehver, Ühinenud Kinnisvarakonsultandid OÜ

2015 aasta on alanud kinnisvaraturu aktiivsuse mõistes reeglipäraselt – Tallinna korteriomandite müügitehingute arv vähenes eelmise aasta detsembri 712-lt 526-le ehk 26%.
Loe lisaks