Endise Kivimäe sauna asemele tulevad korterid

Nõmmel asuv legendaarne Kivimäe saun renoveeritakse täielikult ning müüakse korteritena maha.

Renoveeritavasse endisesse linnasauna tehakse 18 korterit ja 3 äriruumi. Korterid saavad olema valdavalt 2-3 toalised ja hinnad algavad 105 000 eurost.

Sihi ja Voolu tänavate poolt vaadeldavatel fassaadidel säilitatakse paekivi- ja krohviviimistlusega välisilme ja aknarütm.

Detailid taastatakse algupärase projekti eeskujul, hoovipoolsele fassaadile on lisatud rõdud ja katusekorrusele vintskapid. Korterite sissepääsud paiknevad maja otsafassaadides, peafassaadist on sissepääs äriruumidesse.


Rekonstrueeritava hoone arhitektuurne kontseptsioon lähtub miljööväärtuslikust välisilmest, millesse on kavandatud kaasaegne sisu – energiasäästlik, kvaliteetne ja funktsionaalne elukeskkond.

Hoone rekonstrueerimisprojekti autor on arhitekt Ralf Tamm ning sisekujunduses hoolitseb ajastutruude elementide ja nüüdisaegsete komponentide ühendamise eest sisearhitekt Helen Kolks.

Kuuekümnendatel aastatel võis Kivimäe sauna nimetada teatrirahva saunaks, näiteks nimekate teatritegelaste Voldemar Panso ja Jüri Järveti jaoks oli Kivimäe saun iganädalane ajaveetmispaik, kus arutati maailmaasju. Eredad lapsepõlvemälestused sellest saunast on ka tänasel paljude lemmiknäitlejal Ain Lutsepal. Saun oli populaarne veel ka kaheksakümnendatel, saunapilet maksis 15 kopikat ja puhvetist sai osta tol ajal defitsiitset Fantat.

Hoone välisilmes on nii 1930. aastatele omast esindustraditsionalismi kui ka 1950. aastate nõukogude modernismi elemente, soliidsust rõhutavad head proportsioonid, lintjas akende paigutus ja klombitud paekivist välisvooder. 1959. aastal valminud hoone arhitekt oli Peeter Tarvas. Ehitis oli planeeritud ühiskondlikuks saunaks ja tsiviilkaitseobjektiks.

Ehituse peatöövõtjaks on YIT Ehitus, korterid valmivad lõplikult 2016. aasta kevadel. Müügiga tegeleb Domus Kinnisvara.

Allikas Tallinn City.

Latipac OÜ - Korterite kiirost Tallinnas!


Lisa kommentaar

Email again: