LHV ja Danske Bank on leppinud kokku, et LHV omandab Danske Banki Eesti eraisikutega seotud käitise, mis koosneb eraklientide laenuportfellist mahus ligikaudu 470 miljonit eurot. Mis muutub tavakliendile?
Uuest aastast on kõik korterid koormatud seadusest tuleneva hüpoteegiga korteriühistu kasuks. Automaatselt, seaduse alusel, ilma kandeta kinnistusraamatusse. Jaanuaris jõustuv korteriomandi- ja korteriühistu seadus annab korteriühistutele oluliselt suuremad võimalused võlgnikest korteriomanike vastu nõuete maksmapanekuks – korteriühistu on seaduse abiga tõstetud hüpoteegipidaja staatusesse selliselt, et korteriühistul on korteri müügi korral eelisõigus osale müügihinnast.
Tänasel päeval pole enam palju neid kortereid, mis asuvad 30 ja enam aastat tagasi ehitatud majades, kus pole planeeringut muudetud. Kas on siis muudatusi teinud endised omanikud või soovib muudatusi tegema hakata uus omanik. See, kas ehitustöid võib ilma projektita teha või tuleb need seadustada, sõltub planeeritavatest töödest. Ehitusseadustiku mõistes on kõikide tööde tegemise aluseks projekt, Ehitusseadustiku Lisa 1 määrab, millisel juhul on see vajalik esitada kohalikule omavalitsusele, et taotleda ehitusluba või esitada ehitusteatis.
Loe lisaksOma kodu otsides võivad sageli jääda märkamata varjatud kulud, mis tulevastel omanikel kohe pähe ei tulegi. Seetõttu on tark maja või korterit ostes mõelda läbi ka võimalikud tulevikustsenaariumid.
Loe lisaksKoos Tallinna elanike arvuga on viimasel ajal kasvanud ka Lasnamäe elanike arv. See kajastub kinnisvaratehinguteski, mis on viimase aastaga 11 protsenti suurenenud. Sellest hoolimata on aga Lasnamägi üks neist Tallinna linnaosadest, kus valitseb alapakkumine.
Loe lisaksLasnamäe tehingute arv tegi juulis jõnksu allapoole ja see tekitas kinnisvaraekspertides kohe huvi.
Kui autode turul Porschede müük väheneb, siis kergitavad vähesed kulmu, kuid kui Škoda Octavia või Volkswagen Golf enam hästi kaubaks ei lähe, siis on midagi lahti. Sama võib öelda kinnisvara kohta. Pindi Kinnisvara partneri Peep Soomani sõnul on Lasnamäe kinnisvaraturul toimuva hindamiseks väga hea indikaator. „Varad on seal tihti ühetaolised ja keskmisest odavamad. Lasnamäe kinnisvaraturu aktiivsus näitab hästi elanikkonna maksevõimet,” selgitas Sooman.
Loe lisaksEluasemelaenude arv on aastataguse ajaga võrreldes kerkinud 2%. Viimased kaks aastat on laenude arvu aastane kasv olnud üsna samas tempos jäädes 1,9 ja 2,1% vahele.
Loe lisaksLiven Kinnisvara partner ja investorsuhete juht Andres Aavik rääkis konverentsil «Kuhu liigub Eesti kinnisvaraturg?», et kinnisvaraarenduses on järjest suurem rõhk eelmüügil.
Naabritele politsei kutsumises pole iseenesest midagi ebaharilikku, kui nood otseselt teiste elu häirivad. Aga mõnel juhul oleks kaebajal ehk targem inimasustusest eemale kolida.
Toimetuselt palus abi lugeja, kes maadleb korterisse sisse kirjutatud puuküürnikuga. «Üürnik väidab, et kuna korter on rahvastikuregistris registreeritud tema elukohana, võib ta seal elada ka pärast üürilepingu lõppemist. Kuidas saan omanikuna sellest sissekirjutusest vabaneda?» uuris lugeja.
Finantsekspert Kristjan Lepik loetles Tarkinvestor.ee foorumipostituses üles mõned põhjused, miks turud praegu kukuvad.
Loe lisaksSinu jaoks on su kodu muidugi kullakallis, aga kui ta ükskord müüki paned, võivad paljud selle detailid võimalikke huvilisi kohutavalt häirida. Näiteks need kaheksa alljärgnevat punkti.
Loe lisaksUSA keskpank kergitas kolmapäeval esimest korda rohkem kui üheksa aasta jooksul baasintressi praeguselt 0–0,25 protsendilt 0,25–0,50 protsendile.
Loe lisaksKinnisvaraäriga miljardeid teeninud USA ettevõtja Jeff Greene ütles Miamis toimunud ärikonverentsil, et tema hinnangul satuvad tehnoloogia kiire arengu tõttu järgmisena löögi alla valgekraede töökohad, kirjutab Forbes.
Loe lisaksEesti Korteriühistute Liidu suveülikoolis küttis kirgi juhtum Saaremaalt, kus üks korteriomanik terroriseerib kõiki teisi ühistu liikmeid. EKÜL õigusosakonna juhataja Urmas Mardi andis ajakirjas Elamu nõu, mida sellisel puhul üldse saab ette võtta.
Loe lisaksMaa-amet hakkab koostama ja avaldama kinnisvaraturu ülevaateid eesmärgiga pakkuda adekvaatset ning usaldusväärset informatsiooni kogu Eesti kinnisvaraturu erinevate sektorite hindade ning trendide osas.
Esimesena keskendume haritava maa hinna ning tehingudünaamikale ning toome välja tegurid, mis mõjutavad haritava maa väärtust. Ülevaates kajastame Maa-ameti tehingute andmebaasis registreeritud tehingute alusel koostatud statistikat. Seejuures on analüüsi kaasatud vaid vabaturu tehingud ehk välja on jäetud seotud osapoolte ning sugulastevahelised tehingud ja arvestatud on mediaanhindasid, mis välistavad ekstreemsete väärtuste mõju hindadele ja võimaldavad paremini kirjeldada haritava maa turul enimlevinud hindadega toimunud tehinguid.
Kinnisvaraportaal kv.ee koostas naljakuu puhul humoorika kinnisvara sõnaraamatu, et aidata inimestel kinnisvara kuulutustes orienteeruda.
Kindlasti pole see loetelu lõplik ja lugejatel on ka mõni omapoolne sõnaseletus lisada
Loe lisaks