Kinnisvaraturul kummaline olukord

„Turul on mõnevõrra kummaline olukord, kus uute korterite turg Tallinnas on küllastumas, aga korterelamute kruntide turg on aktiivne,“ ütleb Pindi Kinnisvara kommertskinnisvara valdkonna juht Mihkel Pärtel.

„Kui veel möödunud aasta lõpus näisid paljud korterelamu krundid ülehinnatud, siis täna on need muutunud müüjatele vastuvõetavaks. See tähendab, et korterite väljamüügihinnad on jõudnud tasemele, mis teevad arenduskinnistute sisseostu ahvatlevaks,“ lisas Pärtel.

Tema sõnul iseloomustab tänavust turgu ka suurte tehingute tagasitulek. "Arenduskinnistute tehingud suurusjärgus 2 miljonit eurot ja rohkem ei ole väga harv nähtus. Oluline on märkida, et arenduskinnistute ostmist pangad üldjuhul ei finantseeri, seega toimib suurte arenduskinnistute ost puhtalt omakapitali arvelt,“ sõnas Pärtel.

Ka investeeringute turg on tervikuna endiselt aktiivne. Pärtel rääkis, et kui viimased 2-3 aastat on toimunud eranditult suuremad tehingud Tallinnas ja Harjumaal, siis sel aastal on oodata suuremaid rahavootehinguid ka teistes maakondades (suuremad portfellid, jaeketid, kaubanduskeskused).

„Turgu veavad madalad tootlused müüjatele ning madalad võõrkapitali intressid ostjatele. Kuigi kogukapitali tootlused on täna langenud ja on põhimõtteliselt juba võrreldavad 2006.-2007. aasta tasemega, siis madalad intressimäärad tasakaalustavad omakapitali tootlust,“ lisas ta.


Allikas Äripaev.

Lisa kommentaar

Email again: