Kodu pangale kaotanud pere lahendas olukorra üsna omapäraselt

Kodust ilma jäänud perekond kolis olude sunnil 34ruudusesse majakesse ja on seal eluga enam kui rahul.

USAs Virginias elav abielupaar Hari ja Karl Berzins on oma valikute üle väga õnnelikud: tänu pisikesele kodule puudub neil eluasemelaen, sest sellise elamise said nad endale lubada end aastateks pangaga sidumata.

34 ruutmeetri peale on nad ära mahutanud iseend, oma seitsme- ja üheksa-aastased lapsed ning hiigelsuure koeramüraka.

Kust aga otsus nii pisikesse elamisse kolida? Hari räägib, et enne elasid nad Floridas 140ruutmeetrises majas ja olid mõlemad ettevõtjad. Vahel on saatus aga eriline tõbras, sest nende mõlema äridel hakkas üha halvemini minema ja lõpuks jäid nad kodust ilma.

Tahtmata oma elus veel sellise kaotusega riskida, kolis pere kahetoalisse üürikorterisse ja säästis võimalikult palju raha. Selle rahaga soetati maatükk Virginiasse, kus nende pisike kodu nüüd asub.

Maja ehitas paar ise, kasutades selleks teise ringi tööriistu ja ehitusmaterjalide jääke.

Paljusid huvitab, kuidas neli inimest nii väiksele pinnale ära mahub. Mis saab siis, kui lapsed vajavad õppimiseks vaikset aega? “Siis oleme me kõik vaikselt,” ütleb Hari.

Aga kui Hari ja Karl abielupaarile omaselt pisut omaette-olemise aega vajavad? “Meie ja laste magamisruumide vahel on siiski sein. Ja me võtame regulaarselt vaba päeva,” ei näe naine probleemi.

Aga ikkagi: mis siis saab, kui praegu veel väikestest lastest sirguvad suure privaatsusvajadusega teismelised? Hari ütleb, et kui ruumipuudus väga kimbutama hakkab, on neil elamispinna laiendusplaan siiski olemas.

The Berzins family outside their tiny home

Lisa pilte pere minikodust vaata  SIIT! 

Lisa kommentaar

Email again: