Kuidas kinnisvara ostjale ihaldatavaks muuta?

Õige lõhn, õige valgus, õiged värvid - kuidas kinnisvaraasjatundjad kortereid ostjatele "söödavamaks" teevad.

15. juuli keskpäeval peatab Gerdi Anupõld - blond, oranž kleit, leopardimustrilised kingad - oma halli BMW Tallinnas ühe Tatari tänava kortermaja ees ning hakkab pagasnikust ja auto tagaistmelt asju välja laduma.

Oranž voodikate. Rohelised laudlinad. Valge tekk. Suur pruun vaas, läikiva glasuuriga. Kunstlilled - midagi hiidkarikakra sarnast. Pruunikirju padjad. Kümme rohelist õuna (“Rimist hommikul ostsin, nad näevad piltidel efektsed välja, kaks kuud seisavad, aga süüa mina neid küll ei julge”). Roheline küünlajalg.

Gerdi Anupõld ei tõsta küünlajalgu, voodikatteid ja patju sellesse Tatari tänava majja sellepärast, et ta ise sinna kolima hakkaks. Ei. Gerdi on home stager. Tema ülesanne on teha müüdav või üürile pakutav korter selliseks, et see kiiresti uue omaniku või üürniku leiaks.

Home staging on 70ndatel aastatel Ameerikas sündinud tegevus, mille eesmärk on kujundada müügis olev kinnisvara selliseks, et ostja suudaks end sinna sisse elama kujutada. Tõlkes tähendab see “kodu lavakujundust”. Kodu misanstseeni. Kodust tuleb teha lava, mis ostjaid ligi tõmbaks. Selle abil lüheneb müügiperiood (kolmandiku kuni poole võrra) ja tõuseb hind (USA asjatundjate sõnul keskmiselt 6 protsenti).


Kodu lavakujundusest loe lisa Eesti Ekspressist.

Lisa kommentaar

Email again: