kv.ee: Korterite üüripakkumiste arv kasvas aprillis viiendiku

Tänavu aprillis anti Tallinnas üürile 2190 korterit. Aastaga on Tallinna korterite üüripakkumine kasvanud 20%, selgus kv.ee statistikast.

Korterite üüripakkumisi on juurde tulnud kõikides Tallinna linnaosades. Haabersti linnaosas on üüripakkumiste arv aastaga kasvanud isegi ligi poole võrra. Aprillis pakuti Haabersti linnaosas üürile 137 korterit.

Tallinna 20-protsendiline üürikorterite pakkumiste arvu kasv ei ole sugugi tähelepanuväärne võrreldes sama näitajaga Tartus. Tartu üüripakkumiste arv on aastataguselt 694 pakkumiselt tänavu aprilliks kasvanud portaali KV.EE andmetel 1206 pakkumisele. See teeb pakkumise suurenemiseks 74%.

Üüripakkumiste arvu kasvu taga on paljus aktiivne uusarendus. Uute korterite aktiivne müük on suurendanud pakkumist teisesel turul ehk vanemate korterite turul. Teisese turu korterite hinnad on veel 2013. aasta defitsiidi tingimustes tõusnud uute korterite hindadele liiga lähedale.

See teeb vanemate korterite müügi keeruliseks. Kui korterimüüja ei saa soovitud hinda, paneb ta korteri hoopis üüriturule tulu teenima. See ongi tegur, mis on üüripakkumist kasvatanud.


Allikas Äripäeva Kinnisvara Uudised

Lisa kommentaar

Email again: