Põhja-Tallinna ehitatakse uus kaubanduskeskus

Põhja-Tallinnasse Erika ja Tööstuse tänava nurgale ehitatakse uus kaubanduskeskus. Tsaariaegsetesse punastest tellistest tehasehoonetesse rajatava kaubandus- ja ärikeskuse ehituse maksumuseks on ligikaudu seitse miljonit eurot.

Arsenal Centre OÜ juhataja Aadu Oja sõnul valmib Arsenali keskuse arenduse esimeses etapis ligemale 15 000 ruutmeetrit büroo- ja kaubanduspindu, kus asuvad praeguste plaanide kohaselt tegutsema 35 poodi ja teenusepakkujat ning viis kohvikut ja restorani. «Üheks ankurrentnikuks on Arsenali Keskuses Selveri supermarket. Kuna Põhja-Tallinnas pole veel palju tänapäevastele nõuetele vastavat kaubandus- ja teeninduspinda, ei ole raske ka teiste rentnike leidmine uude keskusse.»

12 kuud kestva ehitusaja jooksul lahendatakse olemasoleva kolme hoone sula­tamine ühtseks kaubanduskeskuseks. Hooned liidetakse üheks ning hoonete vaheline ala tõstetakse kaubanduskeskuse pealseks konteinerhaljastusega parkmaastikuks, mille ääres on kohvikud ning pääsud büroodesse. Hoonetevaheline uus kaubanduspind tõstetakse olemasolevast maapinnast kõrgemale, ühendades kõikide I korruse siseruumide pinnad samal kõrgusel.

Erika tänava poolne hoonemaht on kolmekordne. Esimesel korrusel paiknevad kaubandus­pinnad ja bürood, teisele ja kolmandale korrusele on planeeritud büroopinnad ja hoonet teenindavad tehnoruumid. Tööstuse tänava äärne hoonemaht on ühekorruseline kaubanduspind.

Kaubanduskeskuse ehitab Nordecon AS. Tulevane kaubanduskeskus asub aadressil Erika 4.


Allikas Tallinn City.

Lisa kommentaar

Email again: