Saksamaa kinnisvaraturg õitseb jätkuvalt

«Saksamaa kujutab endast jätkuvalt Euroopa ihaldatuimat paika investeerimiseks,» kinnitas Engel & Völkers juht Sebastian Fischer New York Times'i kinnisvaralisale antud intervjuus, tuues plusspunktidena välja euro stabiilsuse ja üldised head väljavaated.

Kinnisvarahasid peibutavat iseäranis pealinn Berliin oma kasvava majanduse ja kõrge elukvaliteediga. Fischeri väitel on kinnisvarahinnad pealinnas viimase nelja aastaga kerkinud 25,5%, seda iseäranis linnasüdames. Kui aastal 2011 müüdi Berliini kesklinna piirkonnas 18 857 korterit keskmise hinnaga 161 000 eurot, siis mullu leidis uue omaniku 17 668 korterit, mille keskmine hind oli 202 000 eurot. Samas jäävad pealinna kinnisvarahinnad alla teiste suurlinnade, näiteks Londoni või Pariisi omadele ning Berliinis on odavam kinnisvara soetada kui näiteks Münchenis või Hamburgis.

Berliini ihaldatuim piirkond, kus korterinappus suurim, on jätkuvalt linnasüda Berlin Mitte, kust hea ligipääs nii linna vaatamisväärsustele kui ka kohvikutele-restoranidele. Igal aastal lisandub Berliini keskmiselt 30 000 leibkonda. Kuigi 90% berliinlastest elab üürikorteris, ostavad omale Saksamaapealinna teise kodu Venemaa, Aasia, Kanada ja USA rikkurid - viimased on nõus tiptop kinnisvara eest üle poole miljoni euro välja käima.

Allikas Postimees Kodu.


Lisa kommentaar

Email again: