Börsidel oli halvemuselt teine mai alates eelmise sajandi 1960. aastatest

President Donald Trumpi aktiviseeritud kaubandussõda ja tehnoloogiagiganti Huaweid ähvardav embargo kukutas mais USA aktsiaindeksit S&P 500 6,6 protsenti, mis halvemuselt teine mai alates eelmise sajandi kuuekümnendatest aastatest.

Terves maailmas kaotasid investorid maailmas kokku neli triljonit dollarit.

«On selge, et langusruumi on veel,» ütles Bloombergile investeerimisfirma Federated Investors portfellijuht Steve Chiavarone. «Selleks, et turg selgelt taas tõusma hakkaks vajame positiivset selgust Hiinaga, Mehhikoga, poliitikaga tervikuna ning Fed (USA keskpank Föderaalreserv – T.O.) peaks ilmselt ka midagi tegema. Aga seda on väga palju tahta,» lisas ta.

Tallinna börs sai 31. jaanuaril 23 aastaseks ning mai on olnud kogu selle aja kehvuselt  septembri tagant poolt teine. Börsiindendeks OMXT (varem Talse) on maikuus keskmiselt langenud 2,08 protsenti, mistõttu selle aasta maikuine 1,44-protsendiline langus ei tundugi nii väga hull. (Septembrikuu keskmine langus on 3,18 protsenti ning kolmas kuu, kus indeksi keskmine muutus on negatiivne, on oktoober – miinus 1,93 protsenti. Ülejäänud kuudel on meie börsiindeks keskmiselt tõusnud)

Tõnis Oja

Allikas Postimees

Ostame kortereid Tallinnas.
Kiire tehing!
Helista: +372 56 486 711


Lisa kommentaar

Email again: