Edukas miljardi-dollari-ettevõte kasutab töötajate palkamiseks väga ebaharilikku strateegiat

Populaarset blogimiskeskkonda Wordpress arendava ettevõte Auttomatic palgalehele saamiseks ei pea kandidaadid läbima näost-näkku töövestlusi ega ka telefoniintervjuusid, kirjutab Business Insider.

Investorite poolt 1,16 miljardile dollarile hinnatud Automattic annab hetkel tööd kokku 315 inimesele üle kogu maailma, kes teevad tööd peamiselt koduseinte vahel. Seejuures võivad nad kulutada oma kodukontori sisustamisele 2500 dollarit ettevõtte raha ning saada lisaks tasuta uue arvuti või muid vajalikke tehnilisi vahendeid. Ettevõte ei pea koosolekuid ega kasuta meili. Tiimid suhtlevad endale sobivate keskkondade nagu jututoad, Skype või Google Hangouts vahendusel või kasutavad selleks hoopis ettevõtte enda blogimistööriistu.

Automatticu disainitiimi juht Dave Martin selgitas hiljuti oma ajaveebis, et ka ettevõtte palkamisprotsess on üsna ebaharilik.

«Me ei lepi kokku töövestlusi, me ei sunni inimesi kontorisse kohale tulema, tihti ei saa töötajad meilt enne palkamisotsust isegi ühtegi telefonikõne,» kirjutas ta.

Juba Automatticu palkamisprotsessi algus on tavalise ettevõttega võrreldes pea peale pööratud. Nimelt teeb tegevjuht ära musta töö, vaadates üle kõigi kandidaatide CVd, saates seejärel tema hinnangul kõlblikud avaldused edasi personalijuhile.

Personalijuht kutsub sõelale jäänud kandidaadid Skype´i vestlusesse, paludes neil seejuures vastata endale sobival ajal. Kandidaatidele esitatakse Skype´i vestlusaknas strateegilisi küsimusi nende oskuste, kogemuste ja väärtushinnangute kohta. Kui see etapp läbitakse edukalt, ootab ees testprojekt. Tavaliselt on selleks pikem programmeerimisülesanne, mille eest ettevõte maksab 25 dollarit tunnis. Kuigi projektile ei ole otseselt tähtaega seatud, et lasta töötavatel inimestel tegeleda sellega endale sobivas tempos, saab suurem osa kandidaatidest selle valmis vähem kui kuu ajaga. Testprojekti ajal suhtleb personalijuht kandidaadiga privaatse blogi vahendusel. Kui projekt sujub hästi, vestlevad lõppvooru jõudjad tegevjuhiga, kes teeb sobivatele kandidaatidele tööpakkumise. See tähendab, et põhimõtteliselt on võimalik saada Automatticu palgale ilma kordagi oma otsese ülemusega rääkimata.

Allikas Postimees.

Ostan korteri Tallinnas
Helista +372 56 486 711 ja küsi pakkumist!

Lisa kommentaar

Email again: