Eestlased eelistavad uusehitisi remonti vajavatele majadele

Koduportaalis avaldatud vana maja renoveerimise loole lisatud küsitlusest selgus, et eestlased eelistavad pigem uusehitis. Sama kinnitab ka kinnisvaraportaali KV.ee statistika.

Postimehe küsitluses osalenud 755 inimesest 43 protsenti on küll valmis kaaluma vana maja soetamist, aga seda juhul, kui selle asukoht on väga hea. 21 protsendi otsust mõjutaks renoveerimistööde täpne maht.
15 protsenti kinnitas, et neile meeldivad uusehitised, 11 protsenti tahaks maja oma kätega ehitada ja vaid 10 protsenti valiks kõhklematult vana maja renoveerimise väljakutse.

Et eestlased eelistavad majade puhul pigem uusehitis, seda kinnitab ka kinnisvaraportaali KV.ee viimase kuue kuu statistika.
5830 korda on portaalist otsitud uute majade kuulutusi, sellele järgneb heas seisukorras majade otsing, mida on tehtud 4024 korda. Renoveerimist vajavaid maju otsiti aga 3782 korda. Sanitaarremonti vajavate majade pakkumiste vastu on huvi tuntud vaid 751 korda.
«Võib järeldada, et kõige enam otsitakse uut või siis heas korras maju, aga ka renoveermist ja sanitaarremonti vajavatel majadel on täiesti korralik nõudlus olemas,» ütleb portaali turundusjuht Kristiana Põld.

Allikas Postimees.


Lisa kommentaar

Email again: