EKP pankuritele: lõpetage vingumine

Euroopa Keskpanga (EKP) juhtiv järelevalvaja andis vastulöögi pankade pahandamisele negatiivsete intressimäärade pärast, mis kahjustavat kasumlikkust. Laenuandjad tõstku efektiivsust, soovitas Danièle Nouy.

EKP pangandustiiva pealiku hinnangul on hiljutiste intressikärbete mõju küll «väljakutse», kuid pankadel on siiski «manööverdamisruumi» kasumi parandamiseks.

«Pangad võiksid olla efektiivsemad,» vahendab ametnikku Financial Times. «Üks uus võimalus on digitaliseerimine.»

EKP ja pankade vahel valitseb pingeline õhustik pärast seda, kui keskasutus kukutas hoiuste intressi 0,4 protsendi jagu miinusesse. Keskpank loodab, et liigutus turgutab tänaseni tõbisevõitu majanduse inflatsiooni ja kasvu.

Erapangad arvavad, et kuna nende keskpangas hoitavatelt reservidelt võetakse nüüd sisuliselt 0,4 protsenti aastalõivu, sünnib sellest rohkem halba kui head. Pankurid pelgavad, et negatiivsed intressimäärad ajavad nad kasumit otsides liigselt riskima, mis ähvardaks maailma uue finantskriisiga.

Nouvy asetäitja ja EKP nõukogu liige Sabine Lautenschläger andis aga mõista, et keskpank võib kärpida intressimäära veelgi. «Alati võib madalamale minna,» ütles Lautenschläger, kes ise hääletas sammu vastu.

Allikas: postimees.ee

Ostan korteri Tallinnas
Helista +372 56 486 711 ja küsi pakkumist!

Lisa kommentaar

Email again: