Saksing ühisrahastust arendaja seisukohast väga heaks võimaluseks ei pea ning kui arendaja peaks hävima, puudutab see ka investorit.
Saksingu sõnul on ühisrahastuse abil hangitav kapital võrreldes pangast saadava finantseeringuga kolm– neli korda kallim. “See on nagu ettevõtete SMS-laen.” Tema hinnangul peaks arendaja asja õnnestumiseks suutma kiiresti objekti maha müüa ja seejuures hea tootlusega. “Tootlus peab olema vähemalt 20%, et ühisrahastuse abil oma projekti finantseerida. See on pigem ikka kuldkala püüdmine,” kommenteeris Saksing Äripäeva Kinnisvara erilehele.
Seevastu on investorite huvi ühisrahastusprojektide kaudu raha kinnisvarasse paigutada suur. Eelmisel nädalal märgiti Kotzebue 14 korterelamu arendusprojekti ühisrahastus ära vähem kui tunniga, Crowdestate juhitud ühisrahastusprojekti kaudu kogunes Investeerijaid lõpuks 147, kelle kaudu saadi projekti arendusse kokku 426 500 eurot.
Selle nädala alguses teatas teine ühisrahastuse pakkuja, et Andres Koger kaasab EstateGuru kaudu pool miljonit. Tänaseks on sellest rahastatud 37%.
Hetkel on käimas veel EstateGuru ühisrahastuse märkimine ühepereelamu arenduse finantseerimiseks Nõmmel Toome puiesteel. Projekti arendusse soovitakse koguda 224 000 eurot, millest on koos 88%. Rahastuse pakkumine lõppeb täna.
Allikas kinnisvarauudised.ee
Lisa kommentaar