Investorid ostavad Tallinnas parkimiskohtasid kokku

Koos parkimise kallinemisega on Tallinnas tekkinud uus investeerimis- ja üüritulu teenimise objekt – kokku ostetakse parkimiskohtasid.

1Partner Kinnisvara elamispindade grupi juhi Mihkel Oiderma sõnul on parkimine Tallinna kesklinnas, tihedamaks muutunud piirkondades ja uuselamurajoonides järjest enam probleem. «Tekkinud on nii-öelda minitõmbekeskused, kus on autosid selgelt rohkem kui ruumi. Uusarendustesse planeeritakse keskmiselt korteri peale 1,3 parkimiskohta, kuid tegelikult oleks pigem vaja kahte,» rääkis Oiderma.

Kinnisvaraeksperdi sõnul on parkimiskohtade väljarentimine suhteliselt riskivaba investeering. «Tallinna kesklinna parkimiskohalt saab 10-12-protsendilise tootluse,» ütles Oiderma.

«Parkimiskohad on nišiäri, kuid kindlad investorid ostavad neid kokku. Tallinnas maksabparkimiskoht paarist tuhandest kolmekümne tuhande euroni. Näiteks Mustamäel Mäepealsel maksavad kohad keskmiselt kaks kuni neli tuhat, Sipelga uuselamurajoonis kuus, Kentmanni tänava kallis kõrghoones 20-25 ning vanalinnas isegi 30 000 eurot,» vahendas ta.

Allikas: Postimees Kodu

Ostan korteri Tallinnas
Helista +372 56 486 711 ja küsi pakkumist!

Lisa kommentaar

Email again: