Kinnisvaranõustaja: investorid vaatavad taas Baltikumi suunal

Kõik huvilised ei saa enam realiseerida oma ambitsioone Põhjalas, mistõttu globaalsed varahaldurid on taas vaatamas ka Baltikumi suunal, teatas Seven Real Estate Advisors partner Olev Mait Makk.

Näiteks oli tema sõnul Soome kinnisvarainvesteeringute turumaht aastaid 2 miljardi euro lähedal, kuid sellel aastal on augustiks tehtud tehinguid juba 3,3 miljardi euro mahus. Ka Euroopa üks likviidsemaid turge – Rootsi- on taas tegemas uusi mahurekordeid. Kõik huvilised ei saa enam realiseerida oma ambitsioone Põhjalas, mistõttu globaalsed varahaldurid on taas vaatamas ka Baltikumi suunal.

"Sellest aastast pakume varahaldusteenust näiteks SEB grupi kinnisvaraportfellile. Oleme olnud osalisedpaaris nõustamistehingus, mille mahud on ületanud 100 miljonit eurot. Möödunud aasta suurimaks tehinguks oli ligi 40 miljoni euro suuruse EEREIF portfelli müüginõustamine,” lisas Makk.

Finantsajakirja Euromoney rahvusvahelise kinnisvaraturu küsitluse põhjal saavutas Seven Real Estate Advisors ka 2015. aastal parima nõustaja tiitli Eestis, seda nii firmade üldarvestuses kui ka eraldi nõustamise, maaklerluse kui analüüside valdkonnas.

“Heameelt teeb see, et meie pingutusi märgatakse piirkonnas laiemalt. Seven Real Estate Advisors on palju panustanud rahvusvaheliste klientide ja nõustajate võrgustiku arendamisse. Meie klientideks on mitmeid Põhjamaade kontserne, kes soovivad siia mahukat tootmist tuua, mitmed suurettevõtted laienevad või müüvad vara ärispetsiifika muutumise tõttu” kirjeldab Makk nende ettevõtte kliendibaasi.

Seven Real Estate Advisors on juhtiv ärikinnisvara nõustamisfirma, kus töötab 10 spetsialisti maaklerluse, hindamise, tehingunõustamise ja varahalduse valdkonnas.


Allikas kinnisvarauudised.ee

Lisa kommentaar

Email again: