Kinnisvaraturg kahanes eriolukorra ajal viiendiku võrra

Maa-ameti andmetel oli aprillist juunini kinnisvaratehingute arv 21 protsenti ja käive 20 protsenti väiksem kui eelmise aasta teises kvartalis. Samas jätkas tõusu pealinna korterite hind.

Aprillist juunini tehti Eestis 10 236 ostu-müügitehingut, mis on aastases võrdluses 21 protsenti vähem ja tänavuse esimese kvartaliga võrreldes 12 protsenti vähem.

Erinevalt aprillist ja maist elavnes juunis siiski kinnisvaraturg ja tehinguid tehti vaid protsendi võrra vähem kui aasta tagasi.

Ostu-müügitehingute koguväärtus oli teises kvartalis 682 miljonit eurot, mis tähendab aasta võrdluses 20-protsendist ja kvartali võrdluses ligikaudu 23-protsendist kahanemist, teatas maa-amet.

Korteriomanditega tehti teises kvartalis 4571 tehingut, sealhulgas eluruumidega 4088 tehingut. Eluruumidega tehti eelmise aasta teise kvartaliga võrreldes 32 protsenti ja eelmise kvartaliga võrreldes ligi 28 protsenti vähem tehinguid.

Eluruumidega tehtud tehingute koguväärtus oli ligi 333 miljonit eurot.

Hinnatõusu koroona ei häirinud

Samas tõusis aastatagusega võrreldes pealinna korterite hind. Tänavu teises kvartalis oli Tallinna uue korteri ruutmeetri keskmine hind 2668 eurot, mis oli seitse protsenti kõrgem kui aasta varem samal ajal. Järelturul maksis korteri ruutmeeter keskmiselt 1791 eurot, mis oli 0,4 protsenti kõrgem kui eelmisel aastal samal ajal.

Uus kahetoaline korter (40–55 ruutmeetrit) maksis keskmiselt 133 962 eurot (2789 eurot ruutmeeter), järelturul oli kahetoalise korteri keskmine hind 84 169 eurot (1789 eurot ruutmeeter).

Maa-ameti kinnisvara hinnaindeks tõusis eelmise aasta teise kvartaliga võrreldes ligi kaheksa protsenti ning eelmise kvartaliga võrreldes langes 0,3 protsenti.

Eelmise aasta teise kvartaliga võrreldes tõusis korteriomandite hinnaindeks ligi 14 protsenti ja hoonestatud elamumaa hinnaindeks ligi kaks protsenti, samal ajal langes hoonestamata maa hinnaindeks ligi 3 protsenti.

Eelmise kvartaliga võrreldes langes korteriomandite hinnaindeks ligi kolm protsenti, hoonestamata maa ja hoonestatud elamumaa hinnaindeksid tõusid vastavalt protsendi ja ligi 12 protsenti.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas ERR

Kinnisvara kiirost Tallinnas.
Helista: +372 56 486 711

Lisa kommentaar

Email again: