Kui palju maksab üürikorter Tallinnas ja Tartus?

Kui oled Tallinnas või Tartus korterit ostmas, müümas, üürimas või lihtsalt tahad teada, kui palju mingit tüüpi korterid Tallinnas väärt on, vaata noore teadlase Taivo Pungase loodud hindade visualiseeringut.

Taivo Pungas on andmeteadlane, varem töötanud TransferWise’is ja Skype’is ja praegu õpib Zürichi tehnoloogiainstituudis arvutiteaduse magistriõppes. Tema poolt koostatud kinnisvaraturu hindade visualiseeringut näed SIIN

Enam kui 97 000 Tallinna korteri ja 39 000 Tartu korteri kv.ee kuulutuse andmetel põhinev interaktiivne graafik näitab korterite hinnajaotust nii üüri- kui müügikuulutustes; kortereid saab filtreerida linnaosa, seisukorra, pindala, tubade arvu ja korruse järgi.

Graafiku horisontaalsel teljel on hind ja vertikaalteljel tingimustele vastavate korterite arv. Punane pidev joon näitab mediaan- ning katkendlik joon keskmist hinda.

Korterite üürihinnad Tallinnas


Korterite üürihinnad Tartus


Mõned märkused:

•Hinnad on kohandatud kv.ee indeksiga 2015. aasta 1. augusti hindadesse, et erinevatel aastatel lisatud kuulutuste hinnad oleksid võrreldavad.

•Kõige parempoolne tulp sisaldab kõiki kuulutusi, mis muidu graafikult välja oleksid jäänud (s.t. kui kõige parempoolne tulp kajastab korterite arvu hinnavahemikus 250,000-300,000€, siis sama tulba sisse loetakse ka kõik korterid, mille hind jääb üle 300,000€).

•Eemaldatud on korterid, mille müügihind oli üle 10,000,000€ ja üürikorterid, mille rendihind oli väiksem kui 100€ või suurem kui 10,000€.

Allikas kinnisvarauudised.ee

Latipac OÜ - Kinnisvara kiirost Tallinnas!

Lisa kommentaar

Email again: