1Partner kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul on Kristiine ja Haabersti linnaosadesse rajatud palju uusi kortereid, mis keskmise hinna üles viis. “Samas on hinnatõusu taga ka antud piirkondade populaarsuse kasv, sest tehinguarvud kasvasid Haaberstis mullu 2014. aastaga võrreldes 36 ning Kristiines 25 protsenti, mis on linnaosadest suurim kasv,” rääkis Vahter.
“Nii Kristiine kui Haabersti on võrreldes teiste linnaosadega uute korterite juurdekasvu osas seni olnud veidi tagasihoidlikumad, kuid kasvavad praegu kiiremini.”
Martin Vahteri sõnul tegi mullu ainsa linnaosana pigem taandarengu Pirita kinnisvaraturg. “Samas ei ole see linnaosa traditsiooniline korterelamute piirkond ning uutele kortermajade ka väga palju ruumi ei ole,” ütles Vahter ja lisas, et Pirita hinnatõus ületas napilt inflatsiooni.
Statistiliselt oli keskmine 2015. aastal Tallinnas müüdud korter 54,7 ruutmeetri suurune ja maksis 85 000 eurot. Sarnaselt 2014. aastale tehti mullu linnaosadest enim kinnisvaratehinguid Kesklinnas (1883) ja Lasnamäel (1842). Kesklinnas omanikku vahetanud korterid olid keskmiselt enam kui 70 ruutmeetri suurused, Lasnamäel tehti aga tehinguid peamiselt 1-toaliste 30-41 ruutmeetriste pindadega. Mustamäel kaubeldi enim natuke suuremate, kahetoaliste korteritega.
Martin Vahteri sõnul tasub müügistatistikat jälgida inimestel, kellel on plaanis elamispind välja vahetada, sest just Kesklinna ja magalakorterile leiab kõige kergemini ostja.
2015. aastal maksis Tallinna keskmine korteri ruutmeeter 1547 eurot, mis on 6,6 protsenti enam kui aasta varem. Mullu tehti 8769 korteritehingut, mis on 2014. aastaga võrreldes 16,2 protsenti rohkem.
Allikas City24.ee
Lisa kommentaar