Tallinna üürihinnad on mullusega võrreldes tõusnud

Tänavu juulis pakuti portaalis KV.EE Tallinnas üürile 2287 korterit. See on 17% rohkem, kui aasta tagasi, mil üüripakkumisi oli 1950. Pakkumise kasvuga paralleelselt on kerkinud üürihinnad.

Üüripakkumise suurenemine lubab arvata, et tänavune sügis tuleb üüriturul rahulikum ja üürikortereid on lihtsam leida, nentis portaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon.

«Sügiseseks kodu ostvad tudengid ajavad iga aasta sügisel üürituru hulluks. Suur nõudluse kasv lühikese ajaperioodi jooksul kergitab kiiresti hindu. Üürikorteri otsimise viimasele hetkele jätnud peavad vähemalt esialgu leppima tühjade pihkude ehk peavarju puudumisega,» kirjeldas Tarvo Teslon üürituru igasügisest stsenaariumit.

Suurim üüripakkumiste arvu kasv on kesklinnas, kus mulluse 767 korteri asemel pakutakse tänavu üürile 950 korterit ehk ligi veerandi võrra enam. Mustamäel ja Kristiines on üüripakkumisi eelmise aastaga võrreldes vähemaks jäänud. Mustamäel pakuti tänavu juulis üürile 198 ja Kristiines 140 korterit.

Tallinna üüripakkumiste keskmine hind portaalis KV.EE oli juuli kuus 9,50 €/m². Aasta tagasi oli keskmine üüripakkumiste hind 9,00 €/m².

«Üürihindade tõusu taga on paljus sama, mis korterite ostu-müügihinna kerkimise juures. Uute korterite massiline ehitamine toob üüriturule rohkem vastvalminud kortereid. See tõstab keskmist hinda ilma, et üürihinnad aastatagusega võrreldes tegelikkuses väga palju muutunud oleksid,» selgitas Tarvo Teslon. «Siiski võib kesklinna ja selle lähedaste korterite eest küsida tänavu üüri 2-5% aastatagusest enam.»

Tallinna üürituru tulevikuperspektiiv on positiivne. Üüripakkumisi lisandub vaikselt, üürihindade tõusuks suurt põhjust, aga ka ruumi ei ole.

«Üürihinnad saavad kerkida eelkõige nõudluse suure kasvu või kinnisvara väärtuse tõusu tõttu. Sügisene nõudluse laine on kindlasti tulemas, kuid seda tasakaalustab suurenenud üüripakkumine. Elamispindade väärtus seisab meil paigal ega kerki, vahel räägitakse hoopis korterihindade langusest. Nii võime ennustada igavat sügist ehk rahulikke arenguid Tallinna üüriturul,» võttis Tarvo Teslon teema kokku.


Allikas Postimees Kodu.

Lisa kommentaar

Email again: