Vaata, kuhu soovitab Fidelity fondijuht oma raha paigutada

Fidelity fondijuht Ian Spreadbury, kes juhib enam kui nelja miljardi naela (5,6 miljardi) euro suurust võlakirjafondi, on mures finantsturge raputada võiva süsteemse riski pärast. Fondijuht soovitas  hajutada raha erinevate varaklasside vahel nagu kuld, hõbe ja sularaha.

„Süsteemse riski oht on olemas,“ ütles ta Telegraph Money’le. „Investorid peaksid seda teadvustama.“

Fondijuhi arvates on parim strateegia hajutada raha erinevate varaklasside vahel. Nende hulgas võiksid olla ka kuld, hõbe ja raha. Ta soovitas hoida ka füüsiliselt sularaha, mis on ühe tavafondi juhi kohta üsna ebatavaline soovitus.

Suurbritanna hoiustajaid kaitseb kuni 85 000 naelani (umbes 118 550 euroni) panga kohta hoiuste kindlustamise süsteem, kuid selle katteks ei ole raha. Suurbritannia valitsus on hoiatanud, et nad ei päästa tulevikus pankasid, mis selgitab fondijuhi hoiatust hoida osa raha enda käes.

Mis võiks vallandada nii hirmsad sündmused, nagu 2008. aastal, seda ta ei soovinud ennustada. Kuid pigem juhtuvat see viie, mitte kümne aasta jooksul.

Üha enam professionaalseid investoreid tunnevad tuleviku suhtes ebakindlust. Peaaegu kõigi varade hinnad, olgu selleks siis kinnisvara, aktsiad või võlakirjad, on aastaid tõusnud.

Alates 2009. aastast on Suurbritannias eluasemete hinnad tõusnud 26%. Londonis on hinnatõus isegi 68%. Suurbritannia juhtiv aktsiaindeks FTSE 100 on tõusnud 75%.

Schroderi fondijuht Marcus Brookesi arvates on suure šokeeriva sündmuse tõenäosus madal. Siiski hoiab ta fondi varades 29% rahas. Nii suur raha osakaal on vähestes fondides. Ta kardab, et võlakirjad on liiga kallid ja nende hinnad võivad langeda.

Allikas Ärileht.

LATIPAC - KINNISVARA KIIROST TALLINNAS!

Lisa kommentaar

Email again: