Vaata, kuhu soovitab Fidelity fondijuht oma raha paigutada

Fidelity fondijuht Ian Spreadbury, kes juhib enam kui nelja miljardi naela (5,6 miljardi) euro suurust võlakirjafondi, on mures finantsturge raputada võiva süsteemse riski pärast. Fondijuht soovitas  hajutada raha erinevate varaklasside vahel nagu kuld, hõbe ja sularaha.
Loe lisaks

Üürileandja ABC: Kas üüriinvesteeringud teha eraisiku või ettevõttena?

Vahe eraisikuna või ettevõtjana üürileandjaks olemises seisneb eeskätt maksustamises. Eraisikuna eluruumi üürileandmisel tuleb üüritulult tasuda jooksvalt tulumaks. Eraisik ei saa maksustamisele kuuluvast tulust maha arvata väljaüüritavale elamispinnale tehtud kulutusi, näiteks remondikulusid, maamaksu, kindlustust, maakleritasu.
Loe lisaks

Investorite 7 populaarset enesepettust

USAs on aktsiaturg tõusnud juba kuuendat aastat, mis on muutnud paljusid rikkamateks. Samas võivad nad mõelda vähem selgelt, kirjutab MarketWatch.

„Tõusval turul kalduvad investorid arvama, et nad on geniaalsed,“ ütles Kalfornia ülikooli rahandusõppejõud Brad Barber. Kui aktsiate hinnad tõusevad, kasvab investorite enesekindlus ja nad hakkavad kummaliselt oma tegevusi põhjendama. Siin on seitse juttu, mida tõenäoliselt sageli kuuldakse ja mis ka lipsavad üle enda huulte.


Loe lisaks

Kuhu paigutada 60 000 eurot?

Inimene, kel pole palju aega ega huvi aktsiatega kauplemiseks, kuid sooviks ühekordset suuremat summat, näiteks 60 000 eurot, pikema aja jooksul mitme(kümne)kordistada, peaks sellises olukorras üheksa korda mõõtma ja lõikama alles asjast täielikult aru saades, soovitab investor Jaak Roosaare.
Loe lisaks

Kolm nippi, kuidas kaotatud kliendid tagasi meelitada

Isegi, kui klient on sinu ettevõtte teenustest loobunud, ei tohiks temaga seetõttu kõiki sidemeid katkestada. Ärisuhetesse aja investeerimine, on need siis ettevõtte praegused või endised kliendid, peaks olema iga juhi esmane prioriteet, kirjutab Entrepreneur.com.
Loe lisaks