Euroopa kinnisvaratrendid 2016

Tänavu on Euroopa kinnisvaraturul oodata põhjapanevaid muutusi, sest sektor üritab kohaneda tehnoloogia arengu, demograafiliste ja sotsiaalsete muutuste ning kiire linnastumisega.
  1. Investorid suunavad oma tähelepanu pigem konkreetsetele varadele ja linnadele, mitte riikidele tervikuna.
  2. Alternatiivsete investeeringute valmidus on aastaga kolmandiku võrra kasvanud. Huvi on tervishoiu-, puhkuse-, tudengimajutuskinnisvara ja IT-seadmete majutuskeskuste vastu.
  3. Innovaatilisemad arendajad üritavad ennetada pidevalt muutuvaid kinnisvarakasutajate nõudmisi. Muutumas on traditsioonilised kinnisvara renditingimused, nii lepingute pikkuse kui ka ruumide kasutamise poolest.
  4. Euroopa geopoliitilised probleemid, nagu immigratsioon, terrorism, Suurbritannia võimalik Euroopa Liidust lahkumine ja Hiina majanduse aeglustumine sunnivad ettevaatlikkusele, hoolimata Euroopasse liikuvast kapitalist ja madalatest intressidest.
  5. Parimad investeerimisväljavaated on Berliinis, järgnevad Hamburg, Dublin, Madrid ja Kopenhaagen. Saksamaa pealinna edu tagavad selle noor elanikkond, kasvava linna ja tehnoloogiakeskusena maine ning arenduseks sobilike kruntide olemasolu.
  6. Et olla edukad, peavad investorid väga oskuslikult tegutsema, kuna maailma kinnisvara- ja kapitaliturg on muutuses.
  7. Sel aastal joonistub selgelt välja, et kinnisvaraturg on üha vähem betooni ja telliste äri ning üha rohkem teenus. Kui 20 aastat tagasi olid üürnikud, siis nüüd on kliendid, 20 aasta pärast külalised.
Allikas kinnisvarauudised.ee

Ostan korteri Tallinnas
Helista +372 56 486 711 ja küsi pakkumist!

Lisa kommentaar

Email again: