Pank soovitab: kuidas arvutada, millises hinnaklassis kodu endale valida

Esimese kodu ost on enamike inimeste jaoks suurim rahaline otsus, mille nad langetama peavad ning enamasti on üks peamisi küsimusi selle juures - kui kallist elamispinda endale lubada. Luminori Eesti jaepanganduse juht Tanel Rebane jagab nõuandeid, kuidas kerge vaevaga välja arvutada, millises hinnaklassis kodu endale valida.
Luminor
Luminor                           FOTO: KRETEL KUUSK
Loe lisaks

Tallinnasse tuleb uudne konteinerhotell

Veebruaris avab Balti Jaama Turu ja Telliskivi Loomelinnaku vahetus naabruses uksed Euroopas ainulaadne Konteinerhotell. Uus hotell on mõne aasta eest Tartusse unikaalse 5-tärni hosteli loonud Hektori järgmine omanäoline ettevõtmine.
Loe lisaks

5 kõige raskemini müüdavat korterit

Hoogsa uusarendusturu valguses on vanemate korterite müümine muutunud keerukamaks. Et konkurentsis püsida, peab olema igas asjas täpne, sest nii kujuneb hind ning see on asi, mida meil kõige enam ostetakse.
Loe lisaks

Korteri- ja elamuturul on järelturg pöördunud langusesse

2018. aasta juunis tehti Eestis täpselt 2000 korteritehingut. Võrreldes maiga tehti 61 tehingut vähem kuid võrreldes möödunud aasta sama kuuga siiski 230 tehingut rohkem. Alates oktoobrist on tegemist olnud kiireima aastase turuaktiivsuse kasvutempoga, mis tänavu juunis küündis 13%-ni.
Loe lisaks

Eesti Pank ähvardab vähendada eluasemelaenu maksimumsummat

Peamine ettevõtlussektorist lähtuv risk Eesti finantsstabiilsusele on ehitus- ja kinnisvarasektori kiire kasv, avaldas Eesti Pank. Kasvu jahutamiseks ähvardab keskpank vähendada eluasemelaenu maksimumsummat ja nõuab kahelt kommertspangalt täiendavaid kapitalipuhvreid.
Loe lisaks

Intervjuu: mis kinnisvarasektoris praegu toimub?

Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi lahkab elamukinnisvara põletavaid teemasid ja selgitab, mis hinna üles ajab, kui palju kortereid ostetakse ning kuidas mõjutavad väikeinvestorit suured üürimajad.
Loe lisaks

Külmavärinad Rootsi eluasemeturul

Rootsi ülikuumaks kiskunud eluasemeturul on tunda esimesi köhatusi ja judinaid. Mõned vaatlejad arvavad, et käimas on kerge tervendav aadrilaskmine, ent on ka neid, kes kuulutavad kohe-kohe koputavat krahhi.
Loe lisaks

Kuidas kujuneb kinnisvara hindamisel korteri turuväärtus?

Kinnisvara väärtuse puhul on kõige olulisem komponent asukoht: piirkonniti on hinnatase erinev. Kuidas kinnisvara hindamise protsess käib, mis kinnisvara hinda mõjutab ning kuidas omanik ise selle müügihinda kergitada saaks, räägib kutseline kinnisvarahindaja Kristi Sammal.
Loe lisaks

Õismäe elanikele unustati öelda, et nad elavad nüüd hoopis teisel tänaval

750 Õismäe elanikul on segadust kui palju. Häritud on näiteks suhtlus maksuameti, maanteeameti ja kinnisvarafirmadega. Tallinna linn otsustas aasta alguses muuta Ehitajate tee ääres asuva 18 kinnistu aadresse. Kui muudatus kaks kuud hiljem jõustus, olid endised ehitajateteelased hämmingus, sest neile jäeti ütlemata, et nende aastakümneid püsinud aadresse enam ei eksisteeri. KONTROLLI ALL POOL, KAS KA SINU AADRESS ON MUUTUNUD!
Loe lisaks

Kuidas aru saada, kas ostetava kinnisvara hind on õiglane?

Uue kodu otsimist alustatakse tavaliselt kinnisvaraportaalidest, kus saab määrata sobivad kriteeriumid, näiteks asukoha, hinna ja seisukorra. Kui aga korter või maja on leitud, kuidas siis aru saada, kas selle hind on õiglane või on veel tingimisruumi?
Loe lisaks

Kas eluaseme ostuks ja laenu saamiseks on hea aeg?

Postimehe otsestuudios olid täna juhtivate kinnisvarfirmade eksperdid Peep Sooman ja Marina Hodus ning Swedbanki eluasemelaenude osakonna juht Anne Pärgma, selgitamaks hetkeolukorda kinnisvaraturul ja võimalusi eluasemelaenu saamiseks.
Loe lisaks

Kus asub Tallinna kinnisvaraparadiis?

Eesti eluasemefond kulub kiiremini, kui me suudame uut juurde ehitada. Eesti ei ole valmis, Tallinn kindlasti mitte, kirjutab Endover Kinnisvara juhatuse liige Robert Laud.
Loe lisaks

Kui kalli kodu võiks osta?

Soetatava kodu maksimaalsele hinnale paneb enamasti piiri ette koduostja kapital või tema püsisissetulek. Järgnevalt vaatame, kuidas võiks soetatava kodu väärtus suhestuda koduostja sissetulekusse ja laenuvõimesse.
Loe lisaks

Kuidas kujuneb korteri müügihind?

Maaklerid puutuvad igapäevaselt kokku küsimusega, millise hinnaga kinnisvara müüa? Tõsiasi on, et müüja ja ostja soovid üldiselt ei kattu. Kuidas määrata õiglast hinda on keeruline, sest erinevates piirkondades on turusituatsioon erinev – näiteks Ida-Eestis võivad hinnad 50 km raadiuses erineda 8-10 korda. Selle näiteks on Jõhvi ja Kohtla-Järve elamufond, kus kahe- või kolmetoalise korteri hind võib olla 4000-6000EUR. Seega on müüjatel keeruline mõista, kuidas kahetoaline korter Narvas, milles 7-8 aastat tagasi on tehtud korralik remont, ei ole väärt mitte 35 000, vaid ainult 28 000 eurot.
Loe lisaks

Balti kinnisvarakriisile joon alla

Rootsi Swedbank loodab, et saab järgmisel aastal lõpetada kinnisvarahaldusfirma Ektornet tegevuse, ütles selle juht Lars-Erik Danielsson Rootsi majandsulehele Dagens Industri.
Loe lisaks

Trendid Tallinna kinnisvaraturul

Kinnisvaraturu järjepideva kasvuga võib oodata uute piirkondade esilekerkimist, suurte investorite sidumist üürimajadega ja ühisrahastuse suurenemist.
Loe lisaks

Põhja-Tallinnas napib häid väikeseid kortereid

Kui viimased aastad on Põhja-Tallinnas, kui väga populaarses elupiirkonnas olnud kõige nõutavamad suuremad perekorterid, siis nüüd on ihaldatumaks objektiks kujunenud väiksemad korterid, kirjutab Uus Maa Kinnisvarabüroo kutseline maakler Marina Hodus kinnisvarabüroo ajaveebis.
Loe lisaks

Lasnamäe kinnisvaraturg kuivas juulis kokku

Tallinna ja tinglikult terve Eesti kinnisvaraturu tervise lakmuspaberiks peetud Lasnamäel langesid juulis järsult  nii hinnad kui tehingute arv.Kui terves Tallinnas tehingute arv tõusis, siis Lasnamäel, mis on elanike arvult Tallinna suurim linnaosa ning suurem ka Tartu linnast, langes juulis tehingute arv varasemalt 160-180 tehingult 141 tehingule. „Rohkem valmistab muret aga linnaosa keskmise ruutmeetri tehinguhinna langus ligi 1400 eurolt 1294 eurole,“ sõnas Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman.
Loe lisaks

Rõdul grillimise eest võib saada kuni 1200 eurot trahvi

Grillimine on suvel täiesti tavapärane nähtus, kuid leeki süüdates peaks alati olema teadlik lahtise tulega kaasnevatest riskidest. Uurisime Päästeameti käest, et mis võib kaasneda ridaelamu rõdul liha kärsatamisega ja mida peab ohutuse mõttes silmas pidama.
Loe lisaks

Kinnisvaraturul tehingute arv kasvas, aga koguväärtus langes

Maikuus oli Eesti kinnisvaraturg aasta esimesest viiest kuust kõige aktiivsem. Maa-ameti tehingustatistika andmetel oli kogu Eesti kinnisvaratehingute arv võrreldes eelmise aasta maikuuga 11% kõrgem, analüüsis Maa-ameti tehinguandmeid Domus Kinnisvara analüütik Kadri Lest.
Loe lisaks

Üüriturg saab endaga hakkama

Riiklikult toetatud üürikorterite rajamise programmi juures on unustatud heita pilk järjest paremini toimivale üüriturule. Üürituru puudumise demagoogilise retoorika juures on märkamata jäänud asjaolu, et üürituru trendid on positiivsed ja üüriturg saab endaga ise väga hästi hakkama, märgib kinnisvara- ja õigusbüroo Raid & Ko juht Andre Raid.
Loe lisaks

Linn tõstab kroonilised võlglased üürikorteritest välja

Mullu võlgnesid Tallinna linnale kuuluvates ruumides resideerivad puuküürnikud linnale 279 097 eurot, sealhulgas oli pikaajaline võlg 179 364 eurot. Abilinnapea Eha Võrgu sõnul on võlglaste aktiivne väljatõstmine pannud üürnikke mõistma üüri maksmise vajalikkust.
Loe lisaks

Kinnisvara läheb järjest kiiremini kaubaks

Viimastel nädalatel on hüppeliselt kasvanud eraisikute poolt kinnisvaraportaali KV.EE lisatud kinnisvarakuulutuste arv. Lühenenud on ka kuulutamise aeg, mis näitab, et objektid lähevad kiiremini kaubaks.
Loe lisaks

Ülevaade Tartu korteriturust

Tartu linnas toimus 2016. aasta esimeses kvartalis 319 korteritehingut, mida on 16,1% vähem kui eelmisel aastal samal ajal. Tartu korteri keskmine ruutmeetrihind muutus aastaga vaid 0,5%, kasvades märtsis 1 211 eurole. Tartus ulatus korteri keskmine hind 63 160 euroni, vahendab Arco Vara Maa-ameti statistikat.
Loe lisaks

17 protsenti 18-30-aastastest noortest on võtnud kodulaenu

18-30-aastastest noortest, kes on vanematekodust välja kolinud, elab 51% isiklikul eluasemel ja 45% üürikorteris. Oma kodu omanikuks olemist peetakse väga tähtsaks: 23% noortest kogub raha oma kodu sissemakseks ning 17% on võtnud kodulaenu, selgus Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse uuringust.
Loe lisaks

Kuidas vabaneda libamaakleri libakuulutusest?

Kui tippmaaklerid on kompetentsed, laia silmaringiga ja vastutustundlikud, siis paraku esineb ka vastupidiseid näiteid. Kinnisvarauudised.ee kontrollis leitud vihjet ja on sunnitud tõdema, et süüdistusi võimalik petuskeemitaja omaks ei võta.
Loe lisaks

Üks elukoht kahe aasta jooksul

Ilmselt oled kuulnud väidet, et enne kodu müümist tuleb seal tulumaksu tasumise vältimiseks elada vähemalt 2 aastat? See väide ei sisalda terviktõde, vahendab Notarite Koja ametlik FB lehekülg NotarBook.
Loe lisaks

Tallinnas üürikorterite puudus ei ähvarda

Tallinna üürikorterite pakkumiste arv on Eesti suurimas kinnisvaraportaalis kv.ee löönud viimase viie aasta rekordi. See on aga pannud üürihindade senisele kiirele ja järjepidevale tõusule piduri, vahendab portaal.
Loe lisaks

Spetsialist: kes üldse vajab Rail Balticut?

Vaatamata aktiivsele suhtlemisele väliskaubandus- ja logistikaringkondade esindajatega pole õnnestunud kuulda ega lugeda ühtegi argumenteeritud arvamust selle kohta, kuidas uus Rail Baltic Eesti ärivaldkonnale kasu tooma hakkab, ütleb logistikaspetsialist Illimar Paul.
Loe lisaks

EKP pankuritele: lõpetage vingumine

Euroopa Keskpanga (EKP) juhtiv järelevalvaja andis vastulöögi pankade pahandamisele negatiivsete intressimäärade pärast, mis kahjustavat kasumlikkust. Laenuandjad tõstku efektiivsust, soovitas Danièle Nouy.
Loe lisaks

Supergraafikat toetav projekt on avatud

Alates eilsest, 15. märtsist saavad Tallinna linna territooriumil asuvad korteriühistud esitada taotlusi projektis „Fassaadid korda“ osalemiseks, mis lubab seintele ilmestava supergraafika.
Loe lisaks

Neivelt: Mitmed märgid viitavad murrangulisele ajale

Neljapäevase Euroopa Keskpanga otsuse järel tuli kuidagi tuttav tunne. Raha trükitakse juurde summades , mida keegi ammu enam ei hooma. Samas räägitakse suure nominaaliga rahatähtede käibelt äravõtmisest. Neid otsuseid tehakse meist kaugel pealinnas. Eestis kütab kirgi võimalik fosforiidi kaevandamine. Aasta ei ole 1988 või 1990 vaid on 2016. Aga sarnasusi on liiga palju. Võib-olla elame praegu ka mingis murrangulises perioodis?
Loe lisaks

Peeter Koppel: ohtlik jahenemine globaalses kaubavahetuses

Globaalne kaubavahetus on pehmelt öeldes korralikult jahenenud. Jahenenud allapoole taset, mida me nägime finantskriisi ajal (2008-2009), kui paljultki arvati, et nüüd järgnebki tsivilisatsiooni lõpp või vähemalt deflatsiooniline tuumatalv, kirjutab arvamusportaali kolumnist Peeter Koppel.
Loe lisaks

Tartu korteritel hinnatõusuks ruumi ei ole

Käesoleva aasta kinnisvaraturgu prognoositakse üldiselt rahulikuks ja tegusaks ehk siis suuremate muutusteta. Siiski tuleb turuosalistel teatud trendidega arvestada, kirjutab Arco Vara Tartu piirkonna maakler Janika Toots.
Loe lisaks

Euroopa kinnisvaratrendid 2016

Tänavu on Euroopa kinnisvaraturul oodata põhjapanevaid muutusi, sest sektor üritab kohaneda tehnoloogia arengu, demograafiliste ja sotsiaalsete muutuste ning kiire linnastumisega.
Loe lisaks

Mis ei meeldi kinnisvaraostjale?

Kui naljaga pooleks välja pakkuda üks universaalne kinnisvara ostu mõjutav faktor, mis ühelegi kliendile ei meeldi, siis on see hind. Kummalisel kombel ei soovi keegi objekti eest küsitavat hinda maksta, vaid eeldatakse, et alati on kauplemisruumi, kirjutab Arco Vara Pärnu piirkonna kutseline vanemmaakler Sirje Savvest.
Loe lisaks

Lasnamäele rajatakse Tallink Tennisekeskus

27. jaanuaril 2016 jõustus AS Merko Ehitus kontserni kuuluva 100%lise tütarettevõtte AS Merko Ehitus Eesti ja Inf Maja OÜ vahel sõlmitud projekteerimis- ja ehitusleping Tallink Tennisekeskuse esimese ehitusjärjekorra tööde teostamiseks Tallinnas aadressil Punane tn 76.
Loe lisaks

Tartu linn annab tasuta maad ülikooli IT-keskuse rajamiseks

Volikogu otsustas anda ülikoolile tasuta maad Narva maanteel praeguse majandusteaduskonna hoone läheduses, kuhu ülikool soovib rajada IT-keskuse. Linna ja ülikooli koostööst laiemalt kõnelesid volikogu istungil Tartu Ülikooli rektor Volli Kalm ja Tartu linnapea Urmas Klaas.
Loe lisaks

Sooman: Harjumaa kinnisvarahinnad hakkavad tõusma

Kuigi võrreldes ülemöödunud aastaga kasvas korterite ruutmeetrihind mullu 16,6 protsenti, kasvavad Pindi Kinnisvara prognoosi kohaselt Tallinna ja selle satelliitasumite korterite ja Harjumaa eramute hinnad jätkuvalt, kuna rahvastiku juurdevool jätkub ning sellest tingitult nõudlus elamispindade järele kasvab.
Loe lisaks

Seitse mõttetut remondivõtet, mida kodu müügiks teha

Et kodu müük libedamalt läheks ning raha rohkem sisse tooks, plaanib nii mõnigi omanik seda sutsu tuunida - aga kas see tasub ikka ära? Toome teieni ära mõned eriti mõttetud ümberehitused või tuunimisvõtted, mis käivad enam-vähem rahapõletamise kategooriasse.
Loe lisaks

Uus või vana korter - kumba eelistada?

Veidi alla kolmandiku Tallinnas müügil olevatest korteritest on klassifitseeritud uuteks ning umbes 70% moodustavad vanemates majades asuvad korterid. Kas ja miks eelistada uuemat ehitust vanematele? Või hinnata pigem hoone väärikust ning ajalugu?
Loe lisaks