Kinnisvaraekspert: ära müü tühjalt seisvat korterit

1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahteri sõnul on kinnisvara kõige turvalisem varaklass ja kui inimesel on tühjalt seisev korter, siis soovitab ta selle müümise asemel alles jätta ja välja üürida.

Vahteri sõnul muutub üüriturg Eestis ajaga järjest tasuvamaks ja kui otsest vajadust pole, siis ei soovita ta head pinda niisama ära müüa. Tema kinnitusel on mõistlik investeerida ja hoida raha nendes varaklassides, millest inimene ise aru saab.

«Aktsiate ja teiste finantsinstrumentidega võib hästi teenida, kui selleks tuleb teha pidevalt tööd ja hästi tunda nii turgude toimimist kui ka konkreetset ettevõtet, millesse raha pannakse. Kinnisvara on börsist madalama riskiga, tavainimesele lihtsamini mõistetav ja ka pikaajaliselt tulusam,» ütles Vahter.

«Kui võtta kinnisvara kui investeeringut, siis peaks hindama vara väärtuse kasvu ning üüritootlust. Investeerimiseks on kõige parem korter nõutud piirkonnas, vähemlikviidsed ja riskantsemad kinnisvaraklassid on eramu ning tühjad maa- ja metsatükid. Krunti niisama vanaduspõlveks seisma osta pole väga mõtet, see ei too sisse,» ütles Vahter.

1Partner Kinnisvara tegevdirektori sõnul peaks kinnisvara investeeringuna ostma sellisesse piirkonda, kus see annab püsiva tootluse ja on likviidne.

«Tallinn ja suuremad linnad on madala riskiga, kahaneva rahvaarvuga kohti ma ei julge soovitada,» rääkis Martin Vahter.

Allikas Adaur.

Latipac - Korterite kiirost Tallinnas!


Lisa kommentaar

Email again: