Kõik kaebused Eesti Kinnisvaramaaklerite Kojani(EKMK) ei jõua, sest omanikud pöörduvad tihtipeale otse portaalide poole. „Selline tegevus on Koja hinnangul äärmiselt taunimisväärne. On lubamatu, kui maakler avaldab müügikuulutuse, selles omanikuga kokkulepet omamata,“ sõnastab Lepp.
Kahjuks ei saa Leppa sõnul EKMK selliste maakleritega midagi konkreetset ette võtta, sest reeglina ei ole nad koja liikmed ja neil puudub ka kutsetunnistus. Koja Aukohus saab menetleda vaid Koja liikmete ja kutseliste maakleritega seotud kaebusi.
„Seda tüüpi kaebuste puhul saame kliendile soovitada pöörduda portaali poole, et kuulutus eemaldataks. Kui sellest mingil põhjusel siiski abi ei ole, tuleks esitada kaebus Tarbijakaitseametile. Oleme selle teemaga seoses pidanud läbirääkimisi ka portaalidega ning püüame üheskoos leida võimalusi olukorra parandamiseks,“ kinnitab Lepp.
„Tänane seadusandlik olukord on kahjuks selline, et maakleriks võib hakata igaüks, kes seda vähegi soovib, vaatamata sellele, millised on tema teadmised ning oskused maakleritööd teha. Selles osas tuleks seadusandluse rangemaks muutmine kindlasti kasuks,“ kinnitab Lepp.
Turu korrastamiseks on Eesti Kinnisvaramaaklerite Koda loonud maaklerite registri. Eesmärgiks on, et kõik Eestis tegutsevad kinnisvaramaaklerid oleksid registris registreeritud. Registrisse registreerimisel kohustuvad maaklerid juhinduma Koja Heade Tavade koodeksist ning lähtuma oma töös kutsestandardist ja maakleriteenuse standardist.
Allikas: kinnisvarauudised.eeOstan korteri Tallinnas
Helista +372 56 486 711 ja küsi pakkumist!
Lisa kommentaar