Rootsi keskpanga intressilangetuse suurus tuli enamusele analüütikutele välguna selgest taevast

Kuigi analüütikud ootasid tänaselt Rootsi keskpanga istungilt intressikärbet, prognoosisid vaid 3 analüütikut 18st ära selle ulatuse, kirjutab Bloomberg.

Keskpanga nõukogu 2 liiget hääletasid intressilangetuse vastu.

Keskpank teatas lisaks veelgi negatiivsemat intressitaset kehtestades, et nad on valmis kasutama ka teisi vahendeid inflatsiooni elustamiseks ning vältimaks Rootsi krooni tugevnemist.

Baasintressimäär langetati -0,35 protsendilt -0,5 protsendile. 18 analüütikust 10 ootasid intressilangetust, kuid vaid 3 tabasid ära selle ulatuse. Keskpank teatas, et jätkab tänavu esimesel kuuel kuul võlakirjade kokkuostuga.

Keskpank kurtis üleilmsete arengute ebakindluse, madala inflatsiooni ning mitme keskpanga agressiivsema lõdva rahapoliitika üle.

„Rootsi rahapoliitika peab sellest lähtuma,“ teatas keskpank. „Vastasel korral võib Rootsi kroon kallineda prognoositust kiiremini, mis muudab inflatsiooni kiirendamise raskemaks.“

Keskpanga inflatsioonieesmärk on 2%. Detsembris oli alusinflatsioon vaid 0,9%, kuid kolmanda kvartali majanduskasv oli 3,9%. Keskpank ei ole suutnud juba viiendat aastat saavutada inflatsioonieesmärki.


Allikas Ärileht.

Ostan korteri Tallinnas
Helista +372 56 486 711 ja küsi pakkumist!

Lisa kommentaar

Email again: