Tallinnas kasvas septembris korterite tehingute arv 32%

Septembris tegi Tallinna korteriturg suure hüppe. Kui augustis tehti maa-ameti esialgseil andmeil pealinna korteritega 629 tehingut, siis möödunud kuul juba 831 tehingut ehk 32 protsenti rohkem.

Jätkub on ka Tallinna korterite hinnakasv. Septembris ulatus korteri ruutmeetri tehinguhind 2149 euroni, mis oli viis protsenti kõrgem kui augustis ja suisa ligi 10 protsenti kõrgem kui mullu samal ajal.

"Korteriturg on kevadise languse järel üllatavalt hästi taastunud ja stabiilsuse saavutanud. Head statistilised näitajad ei puuduta mitte üksnes Tallinna, vaid Eestit üldiselt, kus korterite ostu-müügi tehinguid oli septembris võrreldes augustiga kokkuvõttes 3,8 protsenti rohkem," kommenteeris kinnisvaraportaali City24.ee juhataja Karin Noppel-Kokerov.

Noppel-Kokerovi sõnul on eriti hea meel näha, et uute elamispindade rajamine pole pidurdunud ja nende pakkumine kasvab.

2020. aastal valminud uute korterite ruutmeetri keskmine tehinguhind oli septembris Tallinnas 2995 eurot, mõni aasta varem valminud eluruumide keskmiseks tehinguhinnaks kujunes 2493 eurot.

"Uute korterite keskmine tehinguhind noolib pealinnas järjekindlalt 3000 euro piiri. Vaadates jätkuvat hinnakasvu, peab uue kodu ostja oma valikutes ja kalkulatsioonides järjest enam selle summaga arvestama hakkama," ütles Noppel-Kokerov.

Allikas ERR

Kinnisvara kiirost Tallinnas.
Helista: +372 56 486 711

Lisa kommentaar

Email again: