Ligi pooled koduvahetajatest sooviksid kolida Tallinnasse

Kantar Emori kodukinnisvara uuringust selgus, et tervelt 39 protsenti Eesti elanikest tahab vahetada kodu. Ligi pooled vastanutest tahavad kolida kas Tallinnasse või pealinna lähedale.

Niinimetatud Suur-Tallinnasse ehk pealinna või selle lähiümbrusesse kodu soovijad hindavad oma tulevase kodu maksumuseks keskmiselt 100 000–150 000 eurot, sellal kui mujal Eestis näevad koduotsijad hinda pigem 30 000–70 000 euro vahemikus, selgus uuringust.

Tervelt üheksa kümnest Tallinna ja Harjumaa uusarendustes kodu otsivast Suur-Tallinna elanikust tahab aga osta kodu Tallinna linna piires.

Tallinna kesklinnast eemale jäävad linnaosad, nagu Nõmme ja Pirita, pole aga kuigi ahvatlevad, selgus uuringust. Nende hulgas, kes ei pea paljuks maksta kodu eest 150 000 eurot või enamgi, on kesklinna järel ligitõmbavad pigem Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa.

Inimesed, kes soovivad osta Tallinna või Harjumaale lähima viie aasta jooksul uue korteri, peavad seejuures kõige olulisemaks energiasäästlikkust, aga ka suuri ja palju valgust andvaid aknaid ning parkimiskohta õues.

Huvi ühetoaliste korterite vastu uusehitistes on väga tagasihoidlik, pea pooled lähitulevikus korteriostu kavandajatest tahavad kolmetoalist korterit ja kolmandik kahetoalist.

Uuringu järgi kavatseb 17 protsenti eestimaalastest osta uue kodu juba järgneva viie aasta jooksul ning 25–34-aastaste noorte hulgas hauvad ostuplaani pea pooled. Ühtlasi hindab see vanuserühm oma majanduslikku olukorda ka ülejäänutest kindlamaks.

Ettevõte küsitles rohkem kui 2700 inimest vanuses 18-65 eluaastat, lisaks üle riigi läbi viidud põhiuuringule vaadeldi eraldi sihtrühma, kes soovib osta endale lähiajal korteri uusehitisse Tallinnas ja Harjumaal.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas err.ee

Ostame kortereid Tallinnas.
Kiire tehing!
Helista: +372 56 486 711

Lisa kommentaar

Email again: