Eestlased lõid USAs tehis-intelligentse kinnisvarafondi

Eestlaste asutatud kinnisvaratehnoloogia ettevõte Investorise kaasas augustis 6,2 miljonit dollarit, et käivitada maailma esimene tehis-intelligentne kinnisvarafond.

"Tegemist on esimese kinnisvarafondiga, mille investeerimis- ning juhtimisotsuseid teeb peamiselt arvuti. Meie eesmärgiks on tõsta kinnisvarafondide efektiivsust. Investorise AlgoFund on konkurentidega võrreldes oluliselt madalama riskiga ning väiksemate kuludega” selgitab ettevõtte tehnoloogiajuht Gert Stahl.

Uus fond investeerib rendikorteritesse USA suurlinnades. Investorise tehis-intelligentne fondijuht kogub massiliselt andmeid kinnisvaraturu kohta, analüüsib müügipakkumisi ning tuvastab parimad investeeringud. Lahendus juhib ka varasid ning inimesi, andes korraldusi nii advokaatidele kui kinnisvarahalduritele.

Investorise asutasid 2015. aastal brasiillane Stefan Schimenes, ning eestlased Gert Stahl ja Sven Varkel. Stefan oli eelnevalt Airbnb Ladina-Ameerika juht ning Brasiilia reklaamivõrgustiku Cazamba asutaja. Gert ja Sven on Eesti tehnoloogid, kes arendasid ka kohaliku kinnisvara ühisrahastusplatvormi Crowdestate.eu.

Investorise on tänaseks kaasanud üle 1,6 miljoni dollari riskikapitali. Augustis investeeritud 6,2 miljonist dollarist moodustas aktsiakapital 1,2 miljonit ning ülejäänud 5 miljonit paigutatatakse uude fondi. See tehing seab poolteist aastat vana ettevõtte väärtuseks pea 10 miljonit dollarit.

Hetkel töötab ettevõttes vaid 5 inimest. Valdav osa Investorise arendustööst toimub Eestis, kus ettevõte otsib ka uusi töötajaid. “Oleme eelkõige tehnoloogiaettevõte ning pakume arendajatele huvitavaid väljakutseid ning privaatset töökeskkonda” ütles Stahl.  

Allikas ITuudised.ee

Ostame kortereid Tallinnas nädalaga 
Helista +372 56 486 711 ja küsi pakkumist!

Lisa kommentaar

Email again: