Sauele planeeritakse uut elurajooni 1200 korteriga

Tallinnaga külgneva Saue valla keskusesse Saue linna kavandatakse ehitada uus elurajoon, kuhu ehitatakse 1200 korterit, investeeringu suuruseks on veerand miljardit eurot. Valla pikem plaan on Saue linn kokku kasvatada Tallinna piiril asuva Laagriga.
Loe lisaks

Pank soovitab: kuidas arvutada, millises hinnaklassis kodu endale valida

Esimese kodu ost on enamike inimeste jaoks suurim rahaline otsus, mille nad langetama peavad ning enamasti on üks peamisi küsimusi selle juures - kui kallist elamispinda endale lubada. Luminori Eesti jaepanganduse juht Tanel Rebane jagab nõuandeid, kuidas kerge vaevaga välja arvutada, millises hinnaklassis kodu endale valida.
Luminor
Luminor                           FOTO: KRETEL KUUSK
Loe lisaks

Kodulaenu keskmine summa on kriisist hoolimata kasvanud

Kodulaenude taotlemine on kriisi algusega võrreldes hakanud taastuma, kuigi pangad on sissetulekuid hinnates tööga seonduvate riskide osas ettevaatlikumad. Keskmine taotletav laenusumma on aga eelnevate aastatega võrreldes pigem kasvanud.
Loe lisaks

Notariaalse kaugtõestamise võimalused laienevad kinnisvaratehingutele

Hiljaaegu käivitunud notariaalse kaugtõestamise võimalused laienevad oluliselt. Edaspidi on võimalik tõestada ka näiteks kinnisvaratehinguid üle videosilla, oma kodust või kontorist lahkumata. Kuigi esialgu oli uut lahendust kavas katsetada järk-järgult, siis koroonaviiruse leviku piiramiseks ning samas oluliste riiklike teenuste tagamiseks, otsustas Justiitsministeerium kiirendada kaugtõestuse rakendamist.
Loe lisaks

Mis saab, kui kinnisvara müügihind ja eksperthinnang ei klapi?

Inimesed tellivad eksperthinnanguid selleks, et saada pangast laenu kinnisvara tagatisel. Vähe on neid, kes enne vara müüma hakkamist konsulteerivad hindajatega või tellivad hinnangu eesmärgiga, et turul õige hinnaga sarnaste varadega konkureerida. Mõnikord kasutatakse hindajate abi ka varaliste vaidluste korral.
Loe lisaks

Kuidas kujuneb kinnisvara hindamisel korteri turuväärtus?

Kinnisvara väärtuse puhul on kõige olulisem komponent asukoht: piirkonniti on hinnatase erinev. Kuidas kinnisvara hindamise protsess käib, mis kinnisvara hinda mõjutab ning kuidas omanik ise selle müügihinda kergitada saaks, räägib kutseline kinnisvarahindaja Kristi Sammal.
Loe lisaks

Kalamaja Volta kvartali tulevikuvisioon

Tallinna Volta kvartali detailplaneering näeb sellesse Põhja-Tallinna piirkonda ette hulga uusi hooneid, millest kõrgeimad on 14-korruselised. Avalikul väljapanekul sai planeering mitmeid ettepanekuid ja vastuväiteid, muu hulgas muretsevad naabruskonna elanikud selle üle, et kavandatavad hooned on liiga kõrged ning piirkonna liikluskoormus kasvab tunduvalt.
Loe lisaks

Suur ülevaade: kellele, milleks ja mis tingimustel pangad kodulaenu annavad

Ehkki maaklerid räägivad ehitisregistri korrastamise tähtaja lähenemise eel õudusjutte pankade karmistunud kodulaenutingimustest, kinnitavad pangad, et viimase paari-kolme aasta jooksul pole muutunud muu kui laenuintress. ERR teeb põhjaliku ülevaate pankade kodulaenu tingimustest: kellel ja millistel tingimustel on õigus taotleda, millist kinnisvara finantseeritakse ja mis põhjustel ära öeldakse.
Loe lisaks

Kinnisvaratehingute arv ja väärtus on langenud

Selle aasta teises kvartalis on kinnisvara ostu-müügitehingute arv aastases võrdluses langenud ligi kolm protsenti. Langenud on ka kinnisvaratehingute koguväärtus ja uute korteritega tehtud tehingute osakaal.
Loe lisaks

Kuidas kujuneb kinnisvara hindamisel korteri turuväärtus?

Kinnisvara väärtuse puhul on kõige olulisem komponent asukoht: piirkonniti on hinnatase erinev. Kuidas kinnisvara hindamise protsess käib, mis kinnisvara hinda mõjutab ning kuidas omanik ise selle müügihinda kergitada saaks, räägib kutseline kinnisvarahindaja Kristi Sammal.
Loe lisaks

SEB: Mida oodata 2019. aastal majanduses?

Eelmise aasta lõpus puhkenud ärevus majanduse tuleviku suhtes on vähemasti aktsiaturgudel leevenenud. Teisalt on majanduskasv aeglustumas nii Eestis kui maailmas ja tulevikuplaanide tegemisel on mõistlik seda silmas pidada.
Loe lisaks

5 kõige raskemini müüdavat korterit

Hoogsa uusarendusturu valguses on vanemate korterite müümine muutunud keerukamaks. Et konkurentsis püsida, peab olema igas asjas täpne, sest nii kujuneb hind ning see on asi, mida meil kõige enam ostetakse.
Loe lisaks

Korteri- ja elamuturul on järelturg pöördunud langusesse

2018. aasta juunis tehti Eestis täpselt 2000 korteritehingut. Võrreldes maiga tehti 61 tehingut vähem kuid võrreldes möödunud aasta sama kuuga siiski 230 tehingut rohkem. Alates oktoobrist on tegemist olnud kiireima aastase turuaktiivsuse kasvutempoga, mis tänavu juunis küündis 13%-ni.
Loe lisaks

Üüriturg on üle kuumenemas

Ka kõige veendunumad optimistid on hakanud kinnitama. et kinnisvarahindade korrektsioon võib tulla, kirjutab Grand Kinnisvara juht Marek Kerna.
Loe lisaks

Intervjuu: mis kinnisvarasektoris praegu toimub?

Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi lahkab elamukinnisvara põletavaid teemasid ja selgitab, mis hinna üles ajab, kui palju kortereid ostetakse ning kuidas mõjutavad väikeinvestorit suured üürimajad.
Loe lisaks

Uus seadus paneb kõigile korteritele hüpoteegi korteriühistu kasuks.

Uuest aastast on kõik korterid koormatud seadusest tuleneva hüpoteegiga korteriühistu kasuks. Automaatselt, seaduse alusel, ilma kandeta kinnistusraamatusse. Jaanuaris jõustuv korteriomandi- ja korteriühistu seadus annab korteriühistutele oluliselt suuremad võimalused võlgnikest korteriomanike vastu nõuete maksmapanekuks – korteriühistu on seaduse abiga tõstetud hüpoteegipidaja staatusesse selliselt, et korteriühistul on korteri müügi korral eelisõigus osale müügihinnast.

Loe lisaks

Kinnisvara ostmine kohtutäiturilt

Kinnisvara sundvõõrandamise korral lõpeb eelmise omaniku õigus valdusele ning ta on kohustatud kinnisasja üle andma ehk välja kolima. Kui eelmine omanik keeldub seda tegemast, võib uue omaniku taotlusel alustada täitemenetlust.
Loe lisaks

Millal võib ehitustöid teha ilma projektita ja millisel juhul tuleb neid seadustada?

Tänasel päeval pole enam palju neid kortereid, mis asuvad 30 ja enam aastat tagasi ehitatud majades, kus pole planeeringut muudetud. Kas on siis muudatusi teinud endised omanikud või soovib muudatusi tegema hakata uus omanik. See, kas ehitustöid võib ilma projektita teha või tuleb need seadustada, sõltub planeeritavatest töödest. Ehitusseadustiku mõistes on kõikide tööde tegemise aluseks projekt, Ehitusseadustiku Lisa 1 määrab, millisel juhul on see vajalik esitada kohalikule omavalitsusele, et taotleda ehitusluba või esitada ehitusteatis.

Loe lisaks

Külmavärinad Rootsi eluasemeturul

Rootsi ülikuumaks kiskunud eluasemeturul on tunda esimesi köhatusi ja judinaid. Mõned vaatlejad arvavad, et käimas on kerge tervendav aadrilaskmine, ent on ka neid, kes kuulutavad kohe-kohe koputavat krahhi.
Loe lisaks

Kuidas kujuneb kinnisvara hindamisel korteri turuväärtus?

Kinnisvara väärtuse puhul on kõige olulisem komponent asukoht: piirkonniti on hinnatase erinev. Kuidas kinnisvara hindamise protsess käib, mis kinnisvara hinda mõjutab ning kuidas omanik ise selle müügihinda kergitada saaks, räägib kutseline kinnisvarahindaja Kristi Sammal.
Loe lisaks

10 viga, mida köögimööbli värvimisel tehakse

Värvitud köögimööbel on muutunud üha populaarsemaks. Seda ka põhjusel, et vaid värvikihiga on võimalik kogu köögile anda täiesti uus välimus ning tulemus on ka unikaalne. Samas tuleb selle tööga olla ka ettevaatlik, sest köögikappide värvimisel võimalik teha üsna palju vigu. Millised on siis peamised vead, mida tehakse?
Loe lisaks

Tallinna korteriturg on küllastunud

Veebruaris müüdi Tallinnas 678 korterit, mis on 10 protsenti vähem kui jaanuaris ning 2,7 protsenti madalam tase kui mullu samal perioodil, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti statistikat.
Loe lisaks

Mida arvesse võtta kodu valimisel?

Oma kodu otsides võivad sageli jääda märkamata varjatud kulud, mis tulevastel omanikel kohe pähe ei tulegi. Seetõttu on tark maja või korterit ostes mõelda läbi ka võimalikud tulevikustsenaariumid.

Loe lisaks

Madal tööpuudus ja kasvavad palgad soosivad laenuvõtmist

Aktiivne korteriturg on kandunud Tallinnast-Tartust maakondadesse. See on toonud eluasemelaenu võtjate sekka järjest uusi inimesi. 2016. aasta lõpul oli Eesti panga andmetel võetud 170 000 eluasemelaenu, mille kogujääk ulatus 6,66 miljardi euroni. Aastataguse ajaga võrreldes on eluasemelaenude arv kasvanud 2,1%.
Loe lisaks

Kas eluaseme ostuks ja laenu saamiseks on hea aeg?

Postimehe otsestuudios olid täna juhtivate kinnisvarfirmade eksperdid Peep Sooman ja Marina Hodus ning Swedbanki eluasemelaenude osakonna juht Anne Pärgma, selgitamaks hetkeolukorda kinnisvaraturul ja võimalusi eluasemelaenu saamiseks.
Loe lisaks

Investorid ja üürnikud võtavad kuumenenud turult viimast

Kõige aktiivsem on üüriturg suviti. Tõeline kuumus algab enne jaanipäeva ja kestab septembri keskpaigani, kuid eelmisel aastal ei jahtunudki üüriturg maha, rääkis Uus Maa elamispindade osakonna juht Eve Soppe kinnisvarabüroo elajaliku kinnisvaraturu pressikonverentsil.
Loe lisaks

Lasnamäe korterite hindades on liiga palju õhku

Lasnamäe tehingute arv tegi juulis jõnksu allapoole ja see tekitas kinnisvaraekspertides kohe huvi.

Kui autode turul Porschede müük väheneb, siis kergitavad vähesed kulmu, kuid kui Škoda Octavia või Volkswagen Golf enam hästi kaubaks ei lähe, siis on midagi lahti. Sama võib öelda kinnisvara kohta. Pindi Kinnisvara partneri Peep Soomani sõnul on Lasnamäe kinnisvaraturul toimuva hindamiseks väga hea indikaator. „Varad on seal tihti ühetaolised ja keskmisest odavamad. Lasnamäe kinnisvaraturu aktiivsus näitab hästi elanikkonna maksevõimet,” selgitas Sooman.

Loe lisaks

Poolaasta Tallinna korteriturul: kesklinn käib inimestele üle jõu

Esimesel poolaastal tegi Tallinna korteriturul suurima tõusu Haabersti, kus tehti aastataguse perioodiga võrreldes pea kolmandiku võrra rohkem kinnisvaratehinguid. Seevastu kahes kõige kallimas linnaosas Kesklinnas ja Pirital langes tehingute arv aastaga oluliselt, pisut on kukkunud ka keskmine hind, näitab Center Kinnisvara analüüs.
Loe lisaks

UPC: Tallinna kinnisvaraturu graafikud august 2015

Juulikuus tehti Tallinnas  jälle üle 700 korteriomandi müügitehingu – täpsemalt 741, mis on 67 tehingu võrra ehk 10,1% rohkem kui juunis ja 139 tehingu võrra rohkem kui 2014 aasta juulis. Seega oli aktiivne suvekuu.
Loe lisaks

Kinnisvaraarendajaid varitsevad mõned ohud

Tallinn on kraanasid täis – kuhu ka ei vaataks, ikka jääb mõni paneele ja plokke tõstev torn silma. Ja aina enam kuuleb kõigilt turuosalistelt kas vaikset või päris kõvahäälset küsimust – kes need korterid küll ära ostab? Mure on õigustatud, sest pakkumine ületab nõudlust ja kui sellele õigeaegselt ei reageeri, võib nii mõnigi valusalt vastu näppe saada.
Loe lisaks

Arco Vara: kolmandik müügipakkumistest on uued korterid

Arco Vara teatel täieneb Harjumaa ja Tartumaa uusarenduste nimekiri järjest eelmüüki tulevate suuremate ning väiksemate arendusprojektidega, mistõttu lisandub iga kuu pakkumisse sadu uusi kortereid. Selle tulemusel ulatub Harjumaa ja Tartumaa aktiivses müügis olevate uute korterite arv juba ühe kolmandikuni müügis olevate korterite üldarvust.
Loe lisaks

Rahatrükk mullistab Euroopa kinnisvaraturgu

Euroopa Keskpanga märtsis käivitatud massiivne võlakirjaostuprogramm deflatsiooni tõrjumiseks riskib mitmes riigis kaasa tuua mullistuse kinnisvaraturul, hoiatab Moody’s Analytics värskes raportis.
Loe lisaks

Viljar Arakas: korterihindadel palju kasvuruumi pole

Kinnisvaravalitseja EfTEN Capitali omaniku ja juhi Viljar Arakase sõnul tuleb kinnisvaraturust rääkides eristada korteriturgu ja ärikinnisvaraturgu. Kui korteriturg on jõudnud eelmise buumi tipu tasemele, siis ärikinnisvaraturg on tõusnud põhjast kuni viiendiku võrra. EfTENi uue kinnisvarafondi kaudu saavad ärikinnisvarasse investeerida kõik soovijad.
Loe lisaks