Tallinna korteriturg on küllastunud

Veebruaris müüdi Tallinnas 678 korterit, mis on 10 protsenti vähem kui jaanuaris ning 2,7 protsenti madalam tase kui mullu samal perioodil, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti statistikat.
Loe lisaks

Domus: Kinnisvaraturu ülevaade 08/2015 

Augustis näitas Eesti kinnisvaraturg tehingute aktiivsuses väikest langust. Kuna siis nauditakse veel viimaseid ilusaid suveilmasid ning valmistutakse kooliaasta alguseks, lükkavad võimalusel paljud kinnisvara ostuotsuse tegemise septembrisse, mis kajastub ka varasemate aastate statistikas.
Loe lisaks

Eesti eluasemeturg hinnatõusult II Euroopas

Kinnisvarabuum hõlmab nüüd ka Euroopat, Põhja-Ameerikat ja ositi Aasiat, sealjuures on Eesti ligi 9% hinnatõusuga teisel positsioonil Euroopas ja kolmandal kogu maailmas, selgub värskest Global Property Guide kinnisvaraülevaatest.
Loe lisaks

SEB: Keskmise palgaga saab Tallinnas osta 37,8 m2 suuruse uue korteri

SEB uuring näitab, et Balti pealinnade elanikel on tänase sissetulekutaseme ja kinnisvarahindade juures võimalik saada suurema korteri omanikuks kui aasta tagasi. Olukord on paranenud tänu reaalpalga tõusule ja madalatele intressimääradele, märgib SEB Eesti, Läti ja Leedu pankade analüüs.
Loe lisaks

Domus Kinnisvara: Kinnisvaraturu ülevaade, veebruar 2015

Kadri Lest, Domus Kinnisvara maakler / analüütik.

2015. aasta on alanud tavapäraselt – jaanuar oli kinnisvaraturul vaikne ning veebruaris oli näha tasast aktiviseerumist. Maa-ameti tehingustatistika andmetel on kogu Eesti kinnisvaratehingute arv võrreldes eelmise aasta veebruariga langenud 7%. Käesoleva aasta veebruaris teostati Eestis kokku 3146 ostu-müügitehingut koguväärtusega 208,472 miljonit eurot. Jaanuariga võrreldes teostati 13% rohkem tehinguid ning tehingute koguväärtus tõusis 60%. Tehingute koguväärtuse suurt tõusu mõjutasid Tallinnas aset leidnud kahe ärikinnisvara müügitehingud.
Loe lisaks