Kalamaja Volta kvartali tulevikuvisioon

Tallinna Volta kvartali detailplaneering näeb sellesse Põhja-Tallinna piirkonda ette hulga uusi hooneid, millest kõrgeimad on 14-korruselised. Avalikul väljapanekul sai planeering mitmeid ettepanekuid ja vastuväiteid, muu hulgas muretsevad naabruskonna elanikud selle üle, et kavandatavad hooned on liiga kõrged ning piirkonna liikluskoormus kasvab tunduvalt.
Loe lisaks

10 viga, mida köögimööbli värvimisel tehakse

Värvitud köögimööbel on muutunud üha populaarsemaks. Seda ka põhjusel, et vaid värvikihiga on võimalik kogu köögile anda täiesti uus välimus ning tulemus on ka unikaalne. Samas tuleb selle tööga olla ka ettevaatlik, sest köögikappide värvimisel võimalik teha üsna palju vigu. Millised on siis peamised vead, mida tehakse?
Loe lisaks

Mida arvesse võtta kodu valimisel?

Oma kodu otsides võivad sageli jääda märkamata varjatud kulud, mis tulevastel omanikel kohe pähe ei tulegi. Seetõttu on tark maja või korterit ostes mõelda läbi ka võimalikud tulevikustsenaariumid.

Loe lisaks

Kuidas aru saada, kas ostetava kinnisvara hind on õiglane?

Uue kodu otsimist alustatakse tavaliselt kinnisvaraportaalidest, kus saab määrata sobivad kriteeriumid, näiteks asukoha, hinna ja seisukorra. Kui aga korter või maja on leitud, kuidas siis aru saada, kas selle hind on õiglane või on veel tingimisruumi?
Loe lisaks

Pelguranna hruštšovkade hinna järsk tõus

Olen viimastel kuudel eneselegi otseselt teadvustamata öelnud päris paljudele Pelguranna-huvilistele nõustamise käigus, et sellest saab Eesti kalleim hruštšovkade asum, kirjutab Uus Maa kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi oma Facebooki blogis.
Loe lisaks

Korteri puudusi varjates võtab müüja suure riski

Kinnisvara müües tärkab omanikus mõnikord müügiguru, kes «kõva diili» nimel kodu plusse üle võimendab ja puudusi ostja eest lausa salata üritab. Praktikas kaevab müüja niiviisi aga endale lõksu, sest parim kaitse tulevaste probleemide eest on võimalikult palju infot anda.
Loe lisaks

Kuidas kujuneb korteri müügihind?

Maaklerid puutuvad igapäevaselt kokku küsimusega, millise hinnaga kinnisvara müüa? Tõsiasi on, et müüja ja ostja soovid üldiselt ei kattu. Kuidas määrata õiglast hinda on keeruline, sest erinevates piirkondades on turusituatsioon erinev – näiteks Ida-Eestis võivad hinnad 50 km raadiuses erineda 8-10 korda. Selle näiteks on Jõhvi ja Kohtla-Järve elamufond, kus kahe- või kolmetoalise korteri hind võib olla 4000-6000EUR. Seega on müüjatel keeruline mõista, kuidas kahetoaline korter Narvas, milles 7-8 aastat tagasi on tehtud korralik remont, ei ole väärt mitte 35 000, vaid ainult 28 000 eurot.
Loe lisaks

Rootsi ja Soome eluasemeturu riskid ähvardavad nakatada Eestit

Euroopa Liidu erikomisjon ESRB väljastas täna eluasemeturu suurte riskide tõttu hoiatuse kaheksale ELi liikmesriigile, nende seas Rootsi ja Soome. Eesti pääses napilt hoiatusest, kuid suurte naabrite eluasemeturgudel toimuv võib ESRB hinnangul levida kogu regiooni, sealhulgas Eestisse.
Loe lisaks

Eluasemelaenude keskmine intressimäär juulis tõusis

Ettevõtete ja majapidamiste laenu- ja liisinguportfell kasvas 2016. aasta juulis – nagu ka eelmistel kuudel – suhteliselt kiiresti, aasta võrdluses 5,3%. Kuuga suurenes laenude ja liisingute kogumaht peaaegu 100 miljoni euro võrra, 16,6 miljardi euroni, selgub Eesti Panga ökonomisti Mari Tamme analüüsist.
Loe lisaks

13 sammu uue üürikoduni – lihtsad nipid, aga mõned küsitavused

Portaal KV.EE on koostanud soovitused, mida pidada silmas omale üürikorteri otsingul ja õige korteri leidmisel. Mitmete üheselt mõistetavate punktide seas jäävad silma viimased – kuivõrd levinud on tänaseks üüriraha ametlikult maksmine ja selle pealt nõutud maksude tasumine või kas omanikud ikka aktsepteerivad üürniku rahvastikuregistri sissekannet üüritud pinnale?
Loe lisaks

Kas 10 aastat paigal tammunud Eesti majandust ootab lähiajal uus krahh?

"Me saime eelmisegi kriisiga halvasti hakkama, sisuliselt kestab see edasi ja ega sellest pole midagi õpitud," kommenteeris Pealinnale Tartu Ülikooli majandusteooria dotsent Viktor Trasberg Eesti teise kvartali kõigest 0,6% suurust majanduskasvu. Eesti majandus on 10 aastat ehk masust saadik paigal tammunud. Nüüd aga ennustavad eksperdid juba uut suurt kriisi. 
Loe lisaks

Lasnamäe kinnisvaraturg kuivas juulis kokku

Tallinna ja tinglikult terve Eesti kinnisvaraturu tervise lakmuspaberiks peetud Lasnamäel langesid juulis järsult  nii hinnad kui tehingute arv.Kui terves Tallinnas tehingute arv tõusis, siis Lasnamäel, mis on elanike arvult Tallinna suurim linnaosa ning suurem ka Tartu linnast, langes juulis tehingute arv varasemalt 160-180 tehingult 141 tehingule. „Rohkem valmistab muret aga linnaosa keskmise ruutmeetri tehinguhinna langus ligi 1400 eurolt 1294 eurole,“ sõnas Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman.
Loe lisaks