Kuidas aru saada, kas ostetava kinnisvara hind on õiglane?

Uue kodu otsimist alustatakse tavaliselt kinnisvaraportaalidest, kus saab määrata sobivad kriteeriumid, näiteks asukoha, hinna ja seisukorra. Kui aga korter või maja on leitud, kuidas siis aru saada, kas selle hind on õiglane või on veel tingimisruumi?
Loe lisaks

Korteri puudusi varjates võtab müüja suure riski

Kinnisvara müües tärkab omanikus mõnikord müügiguru, kes «kõva diili» nimel kodu plusse üle võimendab ja puudusi ostja eest lausa salata üritab. Praktikas kaevab müüja niiviisi aga endale lõksu, sest parim kaitse tulevaste probleemide eest on võimalikult palju infot anda.
Loe lisaks

Rootsi ja Soome eluasemeturu riskid ähvardavad nakatada Eestit

Euroopa Liidu erikomisjon ESRB väljastas täna eluasemeturu suurte riskide tõttu hoiatuse kaheksale ELi liikmesriigile, nende seas Rootsi ja Soome. Eesti pääses napilt hoiatusest, kuid suurte naabrite eluasemeturgudel toimuv võib ESRB hinnangul levida kogu regiooni, sealhulgas Eestisse.
Loe lisaks

Balti kinnisvarakriisile joon alla

Rootsi Swedbank loodab, et saab järgmisel aastal lõpetada kinnisvarahaldusfirma Ektornet tegevuse, ütles selle juht Lars-Erik Danielsson Rootsi majandsulehele Dagens Industri.
Loe lisaks

Lasnamäest on saanud üks nõutumaid elupiirkondi Tallinnas

Koos Tallinna elanike arvuga on viimasel ajal kasvanud ka Lasnamäe elanike arv. See kajastub kinnisvaratehinguteski, mis on viimase aastaga 11 protsenti suurenenud. Sellest hoolimata on aga Lasnamägi üks neist Tallinna linnaosadest, kus valitseb alapakkumine.

Loe lisaks

Trendid Tallinna kinnisvaraturul

Kinnisvaraturu järjepideva kasvuga võib oodata uute piirkondade esilekerkimist, suurte investorite sidumist üürimajadega ja ühisrahastuse suurenemist.
Loe lisaks

Mis tingimustel saab võtta teise kodulaenu?

Kodulaenu tähtaeg on üldjuhul väga pikk ning aja jooksul võib tekkida vajadus eluaset vahetada või soetada lisaks teine korter, näiteks töö leidmisel teises linnas, investeerimiseks või kolimisel maalt linna väikesesse eraldi korterisse. Millega tuleb arvestada, kui on plaan taotleda lisaks teist eluasemelaenu?
Loe lisaks

Korter uusarenduses pole mõjukas investeering

“Investorina pole uusarendusest korteri ostmine koht, kus oleks lihtne raha teenida,” tõdeb investor ja “Rikkaks saamise õpiku” autor Jaak Roosaare. Ta lisab, et raha saab teenida hoopis kortereid arendades ja müües.
Loe lisaks

Põhja-Tallinnas napib häid väikeseid kortereid

Kui viimased aastad on Põhja-Tallinnas, kui väga populaarses elupiirkonnas olnud kõige nõutavamad suuremad perekorterid, siis nüüd on ihaldatumaks objektiks kujunenud väiksemad korterid, kirjutab Uus Maa Kinnisvarabüroo kutseline maakler Marina Hodus kinnisvarabüroo ajaveebis.
Loe lisaks

Kas kinnisvarabuum jätkub?

Kui palju kallinevad tänavu korterid ning kas kinnisvaraturu augustikuine aktiivsus jätkub ka järgmistel kuudel, selgub saatest Äripäev Eetris. Külas on Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman.
Loe lisaks

Kas kinnisvarasektorit ootab krahh?

Kinnisvarainvestor Peeter Pärtel räägib saates Äripäev Eetris, millal on oodata uut kinnisvarakrahhi, kuidas seda raha teenimiseks ära kasutada ning miks eelistab ta elukondlikku kinnisvara ärikinnisvarale.
Loe lisaks

Uus Maa turuülevaade 08-2016

Augustis sättis kinnisvaraturg end juba sügisesele lainele. Tehingute hulk taas kasvas ning hoogu sai ka uute korterite notariaalsete asjaõiguslepingute sõlmimine. Puhkusteperioodist väljatulek tähendab ka seda, et osalt suvel tehtud otsused said augustis ühekorraga vormistatud, mille tulemusel näiteks väikelinnades näeme päris suuri tehingutearvu kasve. Samas pole oodata, et kasv edaspidi jätkuks kui trend, pigem näeme tehinguaktiivsuses „lainetust“ – aeg-ajalt üles ja siis jälle alla.

Loe lisaks

Eluasemelaenude keskmine intressimäär juulis tõusis

Ettevõtete ja majapidamiste laenu- ja liisinguportfell kasvas 2016. aasta juulis – nagu ka eelmistel kuudel – suhteliselt kiiresti, aasta võrdluses 5,3%. Kuuga suurenes laenude ja liisingute kogumaht peaaegu 100 miljoni euro võrra, 16,6 miljardi euroni, selgub Eesti Panga ökonomisti Mari Tamme analüüsist.
Loe lisaks

KV.EE: Üürihindadel ei ole tõusuruumi

On saabunud sügisene üürihooaja tippaeg, mil üürikorterite nõudlus oluliselt suureneb. Nõudluse kõrval kasvab ka pakkumine ja see ei lase üürihindadel kerkida, leiab portaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon.
Loe lisaks

Kas 10 aastat paigal tammunud Eesti majandust ootab lähiajal uus krahh?

"Me saime eelmisegi kriisiga halvasti hakkama, sisuliselt kestab see edasi ja ega sellest pole midagi õpitud," kommenteeris Pealinnale Tartu Ülikooli majandusteooria dotsent Viktor Trasberg Eesti teise kvartali kõigest 0,6% suurust majanduskasvu. Eesti majandus on 10 aastat ehk masust saadik paigal tammunud. Nüüd aga ennustavad eksperdid juba uut suurt kriisi. 
Loe lisaks

Lasnamäe kinnisvaraturg kuivas juulis kokku

Tallinna ja tinglikult terve Eesti kinnisvaraturu tervise lakmuspaberiks peetud Lasnamäel langesid juulis järsult  nii hinnad kui tehingute arv.Kui terves Tallinnas tehingute arv tõusis, siis Lasnamäel, mis on elanike arvult Tallinna suurim linnaosa ning suurem ka Tartu linnast, langes juulis tehingute arv varasemalt 160-180 tehingult 141 tehingule. „Rohkem valmistab muret aga linnaosa keskmise ruutmeetri tehinguhinna langus ligi 1400 eurolt 1294 eurole,“ sõnas Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman.
Loe lisaks